Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Súlyos testvér probléma! Mit...

Súlyos testvér probléma! Mit tudok tenni?

Figyelt kérdés

Két lányom van.Az egyik 16,a másik 11 éves.Eddig is tudtam,hogy a nagyobbik nem szereti túlzottan a kicsit,mert idegesíti (teljesen különbözőek,az egyik hangos és ugrál,a másik meg ül és csendben van).Az utóbbi időben viszont többször összekaptunk,mert hogy ő a kicsivel nem hajlandó elmenni sehova,ő nem tűri tovább,elege van belőle.Megmondtam neki,hogy ezt így nem lehet,mégiscsak a testvére.Erre azzal dobálózott,hogy az ő gyermekkorát megkeserítette,miatta érzi rosszul magát,miatta lett ilyen keserű és hogy NEM KELLETT VOLNA MEGSZÜLETNIE, mert hogy elrontott mindent.Ezen felkaptam a vizet,a kicsi is sírt és otthagytam,hogy ezen gondolkodjon még egy kicsit.

Ma újra beszéltem vele és elmondta,hogy kicsiként mi mindig kiabáltunk vele,megbüntettük és elnyomtuk őt a kicsivel szemben.Ebben sajnos van igazság.Mindig bántotta a testvérét,ellökte,megütötte-rúgta,ezért büntetést és fejmosást kapott.Nos mint kiderült,ezek nagy része nem volt igaz,a kicsi találta ki és utána jót röhögött rajta.Tudom,a mi hibánk is,de honnan kellett volna tudjuk?2 percre elég volt őket egyedül hagyni és már ment a sírás.

Szerinte azért sem voltak vele a barátai,mert hogy neki a kicsit vinnie kellett magával(ment volna ő is ki játszani,de egy 4 éves egyedül?)és senki nem akart vele játszani miatta.

Aztán inkább ki sem ment,nehogy vinnie kelljen magával a testvérét és azóta is a szobájában gubbaszt egyedül.

Igen,a kisebb tényleg hisztis (most is), de csak szerintem reagálva ezt túl?


Én ezt elég súlyos gondnak tartom,főleg, hogy a lányom egyetemre jó messze akár menni a testvére miatt.

Mit tudok tenni? Menthető még?

Próbáltam közös programot szervezni nekik,de nem nagyon élvezték(a nagy goromba,a kicsi meg sértődékeny).Esetleg pszichológus?

Beszélgetés szintén nem használ.



2019. aug. 11. 23:38
1 2 3 4 5
 1/41 A kérdező kommentje:
*reagálta ezt túl
2019. aug. 11. 23:40
 2/41 anonim ***** válasza:
95%

En nem is erolkodnek a kozos programokban.. 16 eves majdnem felnott a 11 eves meg gyerek. Ezt mar nagyon elrontottad, ennyi idosen mar nem fogod megbekiteni oket.

Neveld meg a kicsit, legalabb annyira hogy viselkedni tudjon.

2019. aug. 12. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
94%

Ha azt akarod, hogy jóban legyenek, akkor annak kellene aktívan dolgozni ezen, aki elidmerte, hogy elszúrta. Mivel tudod, hogy igazságtalanság érte, elrontottad a dolgot, nem a 2 testvért kellene összeereszteni egy közös programra, hanem NEKED kellene kezdeményezni, hogy hármasban (négyesben) normális és jóhangulatú élményt adj neki(k). A te bizalmadat is vissza kellene kapnia, ez pedig hosszú munka.


A kisebb testvér nagyobbnak való lepasszolása pedig ősi hiba, az én ismertségemben a mai napig emlegeti az "egykori nagytesó",hogy milyen rossz volt, hogy vigyáznia kellett a kistesóra, egy csomó dologban nem tudott résztvenni emiatt a nagy.

Szerintem kezdd el egy bocsánatkéréssel a dolgot és kezdj el nyitni a nagyobb lányod felé.

2019. aug. 12. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
98%
Szia! Szerintem az ő szemszögéből nézve nincs túlreagálva. Ha jól értelmezem kicsinek gyakran olyasmi miatt büntettétek meg, amit el sem követett. Tehát a nagynak a szava a kicsivel szemben ezek szerint értéktelen. Vagy a játszóteres eset. Mindig a nagyra volt bízva a kicsi? Ti nem mentetek velük, hogy amíg nagy a korosztálybeliekkel játszik addig a kicsi elvan veletek? Én a nagy lányodnak adok igazat, valamilyen szinten jogosan haragszik, a fent említett ok miatt. Azok a csúnya szavak amiket a húgára használ, azok ebből a sértettségből fakadnak véleményem szerint. Én egy jó alapos bocsánatkéréssel kezdenék, aztán szépen fokozatosan éreztetném vele, hogy az ő szava is pontosan ugyanannyira számít. Ha ez sem használ nagyon mást nem lehet tenni. Ezt a kapcsolatot idővel rendbe lehet hozni, de gyökeres változások kellenek. Sok sikert!
2019. aug. 12. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen jogos a lányod viselkedése. Engem is felháborít, amikor egy szülő rá akarja erőszakolni a nagyobbra a kicsit. Nem a nagynak szültetek basszus, hanem magatoknak. Szerencsére az én szüleim nem csinálták ezt, meg is látszik, mert húgommal példás a kapcsolatom. Én sem nézem ingyen babysitter-nek a lányom. Nem kötelező az öccseivel lennie, főleg ha a saját korosztályára vágyik.
2019. aug. 12. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem családterápiát keress! Ez már az a pont, amikor segítség nélkül, saját magadtól, a legjobb szándékkal se fogsz tudni javítani.
2019. aug. 12. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
5%
Igazából ha jogoa is a nagylány sérelme, akkor is fel kellene fognia, hogy a kicsi az kicsi, visít, stb. Ha valaki 16 évesen ennyit nem ért meg, akkor komoly gondok vannak, talán jó ötlet szakemberhez vinni, hiszen majdnem felnőtt,nem kellene ilyen ovis szinten gondolkodnia.
2019. aug. 12. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
97%

7-es

Most képzeld el, hogy a szüleid éveken át semmibe vették azt, amit mondasz, nem hisznek neked. De a testvéred minden hazugságát elhiszik.

9 éves korodban pedig (gondolom nem egyszeri alkalom a kérdezőnél sem) nem tudsz a barátaiddal lenni, mert a testvéredre KELL vigyáznod. Szinte minden gyerek utálja, amikor rá van hagyva a kistesó.

Nem most alakult ki ez a viszony a testvérek között, hanem hosszú évek alatt. Csak éppen a kérdezőnek most esett le, hogy mennyire elszúrta.

2019. aug. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a lányodnak. Már a kicsi születésétől megalapoztátok, hogy ne szeresse őt. Nem neki szültél hanem magadnak és nem a nagytesó dolga, hogy vigyázzon a kicsire. Persze elvárható, hogy besegítsen a család életébe, de ez nem mehet az ő kárára.

Szóval elcseszted.

A kicsit neveld meg, a naggyal csinálj közös anya-lánya programot. Érezze, hogy fontos neked, hogy ő is számít, hogy ugyan úgy szereted mint a kicsit. Üljetek le hárman beszélgetni. A kicsi sem olyan kicsi már,hogy ne fogná fel a dolgokat.

2019. aug. 12. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
100%

"Szerinte azért sem voltak vele a barátai,mert hogy neki a kicsit vinnie kellett magával(ment volna ő is ki játszani,de egy 4 éves egyedül?)és senki nem akart vele játszani miatta."


Te hol voltal? Nem a lanyod vallalta a kistestvert, hanem te szultel magadnak meg egy gyereket!!



Teljesen jogos a felhaborodasa a leirtak alapjan, te ia beismered, h hibaztatok, a kicsinek meg megnevelesre van szuksesege, amit mielobb el kene kezdeni!

2019. aug. 12. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!