Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, Hogyan lehet egy 19...

Szülők, Hogyan lehet egy 19 éves fiút normális időben lefektetni?

Figyelt kérdés

Tehát van egy 18 éves fiam és egy 10 éves lányom. Már tettem fel nem régebben egy kérdést a kislányomról, viszont most a fiam egyik problémáját szeretném orvosolni. Sajnos apjától (akitől már elváltam) átvette azt a rossz szokást, hogy éjjeli bagoly lett. Úgy viselkedik, mintha még mindig egy 14-15 éves lázadó kamasz lenne. Hajnali 3-kor fekszik le, addig számítógépezik és hangosan beszél a barátaival (nem lehet tőle aludni, mert zeng a ház). Délután 1 körül kel fel. Teljesen elcsúszott a bioritmusa. Általában én és a lányom legkésőbb 10-kor már ágyban vagyunk (ma kivételes esetem ez, mert már meguntam, hogy sosem fekszik le időben a fiam és most már elkérem a segítségeteket). Viszont ez őt magasról hidegen hagyja, ha rászólok, mert nem bírunk tőle aludni,akkor egy picit halkít, de ugyan úgy pofázik tovább, meg sem áll a szája. És ugye 10 és hajnali 3 között elég sok idő eltelik. A másik, hogy nem csak számítógépezik hanem lefekvés előtt, fél 3 és 3 között nem zavartatva magát megy el fürdeni, és járkál folyamatosan a konyhába enni, hiába vacsorázott mondjuk 8 körül, ő eszik 11 körül, majd utána 2 körül is elmegy enni éjjel, megken magának egy szendvicset vagy berak valamit a mikróba. Ez is nagyon zavaró. Mivel nem tudtam rávenni, hogy a nyáron dolgozzon, ezért ugye egész nyáron nem fáradt ki, itthon vakarta a "botját" és aludt, döglött egyik helyről a másikra. Egyetemre megy és azt mondta szeretné kiélvezni a semmit tevést, még mielőtt nekivág az iskolának. Pedig jól jött volna ha besegít a családnak, legalább a felét jó lett volna nekünk adnia, ezzel megtérül, hogy eltartom, és ő neki is marad zsebpénze. És el is fáradt volna, ami miatt el aludt volna korán. Ja és ugye mivel nincs nála délelőtt, mi pedig már 8-kor legkésőbb fent vagyunk (ha munkába megyek akkor 6-kor), rá pedig nem lehet számítani semmiben és reggelit sem tudok neki adni, ami engem nagyon frusztrál.

Próbálom hétvégén felkelteni olyan 9 körül, de mindig visszaalszik, rászólok fél óránként, visszaszól hogy jó majd jön, de hiába. Délután 1-ig vagy legkorábban délig haszontalan a hívásom, pedig addig folyamatosan ordibálok neki félóránként, mintha pont nem érdekelné. Aludni is próbálom elküldeni 10-kor, de lehetetlen. Ha már nagyon nem bírom és felkelek a pofázására, akkor berontok idegből a szobájába és leordítom, hogy húzzon aludni, de nem segít. Ha esetleg felkelek éjszaka wc-re és akkor is látom, hogy játszik, akkor is rászólok de csak visszaordít, hogy hagyjam békén. Na de mivel ugye mi panelba fogunk költözni kertes házból, ezért erről le kell szoknia, mert nem ordibálhatunk egymással éjszaka ott és nem is pofázhat éjszakába nyúlóan mert a fal másik oldalán zavarja majd a szomszédokat. Minden segítséget köszönök erre a problémára.



2019. aug. 16. 23:59
1 2 3 4 5 6
 1/54 anonim ***** válasza:
93%

Először is döntsd el, hogy gyereknek, vagy felnőttnek szeretnéd kezelni. Menjen dolgozni, hiszen felnőtt, ugyanakkor ki vagy tőle bukva, hogy nem tudsz neki reggelit adni. Miért is probléma ez? Ezt talán meg tudja oldani 19 évesen talán.


Nekem nagyon furcsa, hogy szeretnéd, ha megtérülne az eltartása... Ő a gyereked, nem egy befektetès!


Az összes többit illetően jogosnak tartom a dühöd. Én speciel abba nem szólnèk bele, hogy mikor kel, mikor fekszik, ősszel jön az egyetem, majd szépen visszaáll. De igenis legyen csendben, mikor a család többi tagja pihenne! Erről kell vele beszélned, és ha nincs más megoldás, szankcionálni. Például lekapcsolod éjjelre az internetet, de akár a teljes áramot is. Röhejes, ha egy 19 évessel máshogy nem lehet szót érteni, de ha más nem segít, én lennék ennyire drasztikus.

2019. aug. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
80%
Miután elküldtem a választ, az még eszembe jutott, mennyire van rendben lelkileg ez a fiú. Vannak barátai? Eljár napközben? Van élete? Tervei ezek szerint igen, és az nagyon jó, de mi van az élete többi részével? Amennyiben ez az éjszakázás esetleg depresszió, vagy más probléma tünetei, úgy nyilván nem büntetni, hanem kezeltetni kell, de ezt látatlanban nenehet eldönteni, te gondolom látod, hogy van.
2019. aug. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
18%

Miert koltoztok csaladi hazbol panelba? Azert, hogy fizetni tudd a fiad egyetemet, amit be sem fog fejezni? A lanyodtol meg elveszed a tovabbtanulas lehetoseget (majd a panelt is eladod, hogy a lanyod is egyetemre mehessen, de akkor hol fogsz lakni...?


A kerdeshez, a fiad 19 eves, tehat nagykoru, es azt csinal, amit akar. (Megjegyzem, az egyetem se fog neki menni, ha ekkora nagy mellenye van).


Nalam a mamahotelben valo lakas azt jelenti, hogy vagy ugy el, ahogyan mi (nem fogunk negyen alkalmazkodni egyhez), vagy megy ahova jonak latja. Azt is kikotottem, hogy bar nagyon szeretjuk, de, ha egyszer elkoltozott, ot evig nem koltozhet vissza (nem mukodik, hogy ket hetre elkoltozik, aztan vissza, aztan megint el, megint vissza...viselje felelosseggel a donteseit es annak a kovetkezmenyeit)

2019. aug. 17. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
77%

Én se értem, még csak most megy egyetemre neked meg már be kell segíteni, meg meg kell térüljön, hogy eltartod. Mi a francot képzelsz te?

Meg a fizetése felét elvennéd.


Annyira undorítóak az ilyen szülők. Aki nem tud a saját gyerekének mindent megadni, az legalább el ne vegyen. Hogy lesz így saját tulajdona, ha lelejmolnád??


Ezért nem ment dolgozni, és ezért kezel téged így.


Igaza is van.


Szeptembertől megoldódik a problémád.

2019. aug. 17. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 A kérdező kommentje:
Jó esze van tanuláshoz, biztosan be fogja fejezni az egyetemet. Anyagi illetve családi okok (válás) miatt költözünk panelba. Nincsenek való életbeli barátai csak az interneten keresztül beszélget emberekkel, depresszió jelei is rajta vannak. Az biztos, hogy nincs rendben a lelke, de ez az ő dolga, hogy kijöjjön a gödörből. És addig is amíg kijön, minket ne zavarjon. Gondolkodtam rajta, hogy kitegyem és mehet amerre tetszik neki, de talán nem vagyok ennyire gonosz, maradhat, mert szeretem, csak nagyon idegesítő. Internetet kiköthetem éjszakára de mivel informatikusnak megy, egyértelmű, hogy tud megoldásokat, hogy mobilján keresztül netezzen. És a telefonját már nem olyan egyszerű elvenni, mint az internetadó modemet. Főleg hogy korlátlan internetes csomagunk van most egy hónapig, mert panelban egy ideig nem lesz bekötve internet és így a mobiljáról meg tudja osztani a laptopjára az internetet. Ha a laptopját elveszem, a mobilján folytatja, ha azt el szeretném venni, simán eldugja előlem.
2019. aug. 17. 00:45
 6/54 anonim ***** válasza:
45%

Egyszer nekem is volt egy ilyen éjjel állandóan hangoskodó falszomszédom. Többször szóltam neki, de leszarta. Aztán egyszer egyik délután a ház előtt kapott egy akkora sallert, hogy a fal adta a másikat. Nem kellett neki elmagyaráznom, miért.


A panelekben más törvények uralkodnak. Ne csodálkozzon, ha valaki előbb-utóbb jól szájbadurrantja. Az ilyen kis köcsögök általában így járnak.

2019. aug. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
91%

En írtam ez első két választ.


Hù... Tehát depressziós a gyereked, de az ő dolga, hogy kijöjjön belőle, és titeket addig se zavarjon? Le sem merem írni, mit gondolok most rólad. De talán azért tesz rá magadról, hogy téged zavar, mert te is nagy ívben letojod a saját gyereked.


Remélem jó messzire elkerül tőled, az ő érdekében. Nyilván nem a semmitől lett depressziós, ha most is ilyen szerető közeg veszi körül :/ Szerencsétlen.

2019. aug. 17. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 anonim ***** válasza:
92%

Ahogy végigolvastam kialakult egy nem túl pozitív kép rólad a fejemben. Képes lettél volna elkérni a fizetése felét, hogy “megtérüljön” hogy eltartod?! Az én szüleim soha, soha az életben nem vettek el tőlem egy fillért sem, még akkor sem amikor igencsak meg voltunk szorulva anyagilag. Egyszer sem írtad le például, hogy büszke lennél rá, hogy felvették egyetemre például. Ha ott barátokat szerez és heti 1-2 alkalommal hajnalban fog haza esni egy-egy buliból, akkor is így fogsz viselkedni?


“Az biztos, hogy nincs rendben a lelke, de ez az ő dolga, hogy kijöjjön a gödörből.“

Milyen anya vagy te? Milyen ember? Szarsz a lelki világára, de a fizetését azért lenyúlnád. Ezért nem érdekli a fiadat a nyűgöd. Mélységesen szégyellned kellene magad és elgondolkoznod...Tudod te mi az a depresszió? És hogy kezelést igényel? Nagyon szégyellned kellene magad, és mondjuk nem ordibálni vele, mert azzal semmire nem mész, le kellene ülni vele és normálisan beszélgetni, mert hiába 19 éves attól még a te gyereked.

2019. aug. 17. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/54 anonim ***** válasza:
88%

Én panelban nőttem fel, tényleg mások a törvények. Aén felső szomszédom is szemétkedett, aztán feltettem a hifimet a szekrény tetejére és nyomtam maxmhangerővel egynkis Metallicat, utána nyugi volt. Egyebkent a helyedben azt csinálnám, jogy reggel 8-kor nagyon hanhos lennék, ő isnébredjen szépen.


Azért az érdekes hozzáállás, hogy egy válás utáni gyerekről ( mert még az) és a depressziójárólmazt írod, hogy oldja meg maga, csak közben ne zavarjon vele téged. Anyák gyöngye lehetsz te is.

2019. aug. 17. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim válasza:
26%
Mintha önmagam helyzetleírását olvasnám
2019. aug. 17. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!