Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Iskolai felvilágosító óra 4....

Iskolai felvilágosító óra 4. osztályosoknak. Mi egy ilyen órának a tematikája?

Figyelt kérdés

Mi az amit elmondanak és mi az amit a szülőnek kell hozzátennie? Előtte vagy utána lenne érdemes otthon beszélgetni?


Eddig is válaszoltunk ha kérdés volt, de mindig nevetgélésbe ment át. Nem akarom sem túl komolyan, vagy félelmetesre venni, de azt sem, hogy vicces játéknak gondolják.

Nem megy ez nekem, de szeretném nem elrontani.



2019. okt. 23. 09:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
93%

Nem mindegy, hogy mi a téma (szex, gyerekszületes, menstruació, pubertás), te szülő vagy tanár vagy, milyen nemű, és milyen ismeretei vannak jelenleg.

Nálunk iskolai felvilágosítás után szokott lenni beszélgetés, megkérdezem, hogy hallott-e valami újdonságot. (Eddig nem, beelőztük a sulit rendszeresen.)

A nevetgélés nem baj, de azért vegye komolyan a gyerek, amiről beszéltek.

2019. okt. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem célszerű előbb beszélni vele, inkább a szülőktől hallja.
2019. okt. 23. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
A kérdés azokhoz szól, akik mostanában részt vettek ilyen órán, vagy aki tudja, hogy mi szokott lenni a fő téma ezeken. Én a szülő, annyit tudok, hogy tartanak egy felvilágosító órát, külön a fiúknak, külön a lányoknak. Mivel egyik szülő sem kérdezett róla semmit, én sem mertem. Tudom kellett volna, olyan váratlanul ért, akkor nem is jutottak eszembe ezek a kérdések.
2019. okt. 23. 12:03
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

Ha kulon tartjak akkor menstruacio es magomles a tema.

Lanyok kapnak betet fiuk azt hiszem ovszert

Bar 4. Be nekunk nem volt csak 6. Ban (de addigra mar fel osztaly mensizett)

2019. okt. 23. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%
Ilyenkor a menstruáció a téma ami azért érintőlegesen magával hozza a gyerek témát is. Kapnak betét mintát és kis prospektusokat is. Szerintem kérd el majd a prospektust és nézzetek meg együtt is és -beszélgessétek arról ami felmerül.
2019. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
94%
4.ben szerintem csak alap dolgokról lesz szó. Külömbségek a lányok-fiúk nemi szerve között. Esetleg azok későbbi működése. Felkészítés a nem érésre is talán, szőrösödés, mellek növekedése. Gondolom a menstruációról és az éjszakai magömlésről is beszélnek majd hogy ne érje őket váratlanul. Gumit nem hiszem, hogy adnának egy negyedikes gyereknek. Mit csináljon vele? Őrizgesse évekig? Max megmutatják hogy néz ki.
2019. okt. 23. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
10 éveseknek még nem a szex a téma, hanem a nemi érés.
2019. okt. 23. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a valaszokat! Így már nekem is világosabb. Ezek szerint inkább a felnőttéválás a téma.
2019. okt. 23. 21:58
 9/11 anonim ***** válasza:
11%
azért beszrás hogy a 21. században még mindig tabu téma a szex. meg felvilágositó óra kell.
2019. okt. 24. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem simán kérdezz rá utána otthon, hogy miről volt szó, aztán kérdezd meg, hogy van-e valami kérdése, vagy valami, amiről szeretne beszélni.

Amúgy hogy ment eddig át mindig nevetgélésbe? Mármint a gyerek érezte ennyire kínosan magát, vagy te/ti? Mert egyik sem túl jó, ha szeretnéd, hogy később is őszintén és komolyan tudjatok a szexről beszélni.

2019. okt. 31. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!