Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ennek hosszabb távon milyen...

Ennek hosszabb távon milyen hatásai lehetnek a gyerekre nézve?

Figyelt kérdés

A nővérem világéletében művészeti gimnáziumba szeretett volna járni de sem táncban, sem zenében, sem kézműveskedésben nem jeleskedett.

A lánya általánostól rajz szakon volt, mert gyerekként ő is ezt szerette volna leginkább.

Tavaly minden létező szakra jelentkeztette a lányt, pedig a rajz tanárai nem javasolták hiszen ő sem kimagasló tehetség.

Végül ötvösnek vették csak fel, de szeptember óta realizálta hogy nem tetszik neki a szak és ő nem ezt akarta, hanem sport iskolába vagy rendőr iskolába menni.

Azóta romlott a magatartása és a jegyei is katonásak.

Ha nővérem nem kap észbe időben, akkor még milyen negatív hatásai lehetnek ennek a dolognak?



2019. okt. 29. 17:14
 1/8 anonim ***** válasza:
93%
Az, hogy elvégez feleslegesen egy iskolát, aztán majd ha "szabad" lesz, akkor azt tanul és dolgozik, amit akar. Volt egy párom, aki mindig is tűzoltó szeretett volna lenni, de a szülei ellenezték. Elvégzett a kedvükért egy egyetemet, majd elment tűzoltónak. A férjem már gyerekként is kamionozni szeretett volna, de a családja szerint túl okos volt. Szerzett egy mérnökinfó végzettséget, 2-3 évente dolgozik is benne szoftverfejlesztőként, de most jelenleg megint kamionozik, mert ezt szereti legjobban.
2019. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Örülnék neki ha később azt tanulna amit szeretne, de jelenleg elég torz a jövőképe.

Úgy tervezi hogy következő évben kirúgatja magát, mert nem lesz már tanköteles és youtube videók csinálásából fog megélni.

2019. okt. 29. 18:13
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
# 1-es a tzipikus gyakoris sikersztori.. avagy te is lehetsz programozó..
2019. okt. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
94%
Mi bajod a férjem munkájával? Info-s középiskolába járt, majd elvégezte a mérnökinfót, dolgozott a szakmában pár évet, majd megszerezte a kamionos jogsit, és pár évig kamionozott. Utána 7 évig dolgozott fejlesztőként, majd mikor megunta, újra elment kamionozni. Mi ebben a hihetetlen?
2019. okt. 29. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Már most félresiklott a gyerek élete, de csöppet se biztos, hogy ez az erőltetett művészeti iskola miatt van.

Aki sport iskolába vagy rendőr iskolába akar menni, az, ha félbehagyja a mostani iskolát, miért nem azt folytatná? Youtube videók készítéséből megélni roppant divatos dolog ma a tinik között. Vagyis inkább megpróbálni megélni belőle. :DDD Őszintén kíváncsi lennék, ma Magyarországon hány ember próbálkozik vele, és hányan tudnak belőle legalább egy éven át folyamatosan havi átlagban legalább 150e Ft bevételre szert tenni (ami, ha adózik is belőle az ember, nagyon szerény fizetés).

Szóval, én azt látom, hogy a lánynak nincs kedve ahhoz, amit csinál, de ha azt választhatta volna, amit ő akart, nagy valószínűséggel most azt utálná, és azt akarná abbahagyni, és ugyanúgy videók készítéséből akarna megélni.

Szerintem hagyni kéne, hogy kipróbálja magát. 99%, hogy koppanni fog, és talán utána reálisabb lesz a jövőképe. Utána esetleg belefog egy olyan képzésbe, amit el is fog végezni.

Az természetesen öngól, ahogyan a nővéred viselkedik vele. Jó lenne, ha már leállítaná magát, és hagyná, hogy a lánya maga találja meg, ami érdekli. De ez természetesen nem azt jelenti, hogy a végtelenségig el kéne tartania, míg a lánya tingli-tangli dolgokkal tölti el a fiatalságát.

2019. okt. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi utolsó, ez az egyik amire gondoltunk hogy kezdjen videózni, majd ha nem jön úgy a nézettség/like akkor úgyis feladja magától.

A másik ötletünk az volt hogy a kedvenc videósa üzenjen neki hogy a youtube nem biztosít megélhetést.

2019. okt. 30. 12:44
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

a nővéred próbálja totál elnyomni a saját gyerekét, és keresztülverni rajta mindent, amihez neki nem volt elég tehetsége....

persze hogy videózni akar, ez a legkönnyebben elérhető munkalehetőség kiskorúaknak (még ha mi felnőttek tudjuk is, hogy csak kis része lesz sikeres), nem tűnik fel, hogy menekülni próbál?

én is ilyen voltam, apám még a jogi karra is sikeresen beerőszakolt, aztán egyszer összekaptam magam, leléptem, azóta havi egyszer fél napot hajlandó vagyok eltölteni vele, de azt is azért, mert anyám kikönyörögte... a gyerekek sokkal erősebb dolgok, mint amilyennek látszanak, szóval valszeg kiheveri majd egyszer, hogy hlye az anyja.... nem tudom negatív hatásnak számít-e, ha esetleg a nő elveszti egyszercsak a gyereket, mert az lelép.

2019. okt. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem meg fogja utálni az anyját.


Legalábbis ha velem ilyeneket csinált volna anyám, én biztos megutálnám.

2019. nov. 1. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!