Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan ösztönözzem, motiváljam?

Hogyan ösztönözzem, motiváljam?

Figyelt kérdés

Van egy 16 éves lányom, aki az utóbbi időben kezdi kicsit félvállról venni a tanulást. (Sajnos a digitális oktatás nem megy valami zökkenőmentesen, valamint az utolsó 1-2-3 hét már az én időmben is arról szólt, hogy mindjárt itt a vakáció, lehetőleg ne csináljunk semmit, inkább menjünk ki az udvarra/beszélgessünk.) Szeretném valamivel motiválni, mert egyébként jó képességű, okos gyerek. Azon is gondolkoztam, hogy az utolsó hajrától és a bizonyítványától függően a jegyei alapján jutalmazom, de nincs semmi ötletem.

Mit javasoltok?



2020. máj. 28. 19:46
 1/6 anonim válasza:
80%
Két hétre már minek motiválnád? Hagyd a fenébe!
2020. máj. 28. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1. Ha most becsúszik az év végi témazárókból (mert digitális oktatás ide-oda, íratnak velük) pár rosszabb jegy, akkor a 4,5-4,7-es átlag pikk-pakk lemegy. (200%-os súlyozású jegyeknél nem jó móka ez.) Valamint akár a továbbtanulásába is beleszámíthat a későbbiekben, és szeretném, hogy az lehessen aki akar, azt tanulhasson amit akar, ne az alapján válasszon pl egyetemi szakot, hogy “ide még épphogy becsusszanhatok.”

( Én sem mondhatom azt akár a gyermekemnek, akár a főnökömnek, hogy utolsó hét van nyár előtt, ezért nem végzem el a dolgomat, hagyjuk a fenébe. )


Ha ezt a kicsit kihúzza, utána pedig úgyis pihenés vár rá 2,5 hónapig.

2020. máj. 28. 22:58
 3/6 anonim ***** válasza:
69%
ha 16, akkor az tizedik osztály nem? mi a francnak számít bárhol bármit is a tizedikes jegye? hagyd már békén, van nagyobb gondja is a hlye évvégi jegyeknél... (az se normális mondjuk aki ilyen körülmények között még témazárókkal pattog, de gondolom te jól kijössz a tanári karral)
2020. máj. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nem, a tanárokkal ebben a tanévben kétszer, maximum háromszor beszéltem, mindegyik alkalom szülői értekezlet volt. Nem különösebben törekszem arra, hogy a lányom miattam legyen kiskedvenc.


Továbbá nem mindegy, hogyan fogja pótolni, amit most á, úgyse számít felkiáltással nem tanul meg.


Természettudományos tárgy pedig mindenesetben számít a felvételinél.


Földrajz(9-10)

Fizika(10-11)

Kémia (9-10)

Biológia(10-11)


Az az a 10.évvégi jegy minden esetben ott van...mert ugyebár az utolsó két tanult év átlagát nézzük.

2020. máj. 29. 12:27
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

totál felesleges a pótláson agyalnod, szeptemberben mindenki a tavaszi anyagig visszanyúlva kell hogy kezdje az oktatást, mert ami most folyik az nagyrészt egy vicc...

amúgy tényleg, borzasztó, lesz egy hármasa mondjuk a bizonyítványában? nekem egy tucat volt, mert életemben egyszer az érettségire sikerült valamiféle érdeklődést összekaparnom a közoktatás irányába, lett öt darab ötösöm, innentől ki nem szrta le mit csináltam gimiben? ne vedd már ilyen vérkomolyan az egészet, basszus...

(csöndben jegyzem meg: a színötösökkel plusz felsőfokú nyelvvizsgával nem volt elég pontom hogy bekerüljek a kinézett szakra, úgyhogy inkább eljöttem európába egyetemre. szóval egyrészt totál felesleges törnie magát, másrészt higgadj már le.)

2020. máj. 29. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nem venném ennyire vér komolyan, (sőt nekem sosem volt az az elvárásom felé, hogy csak ötösöket hozzon, az sem érdekelt, hogyha haza hozott egy-két rossz jegyet, mert nem ettől lesz jobb ember, vagy rosszabb) de saját magát szokta okolni, ha hármasnál rosszabb jegyet kap, és van, hogy utána napokig sír.

Azért szeretném motiválni, hogy ne legyen a későbbiekben lelkiismeret furdalása, illetve ne sírjon nekem napokig ilyen apró kis hülyeségek miatt. Annyiszor elmondtuk már az apjával, hogy nem baj, ha nem mindenből tökéletes, és az se baj, ha nem készül fel mindig mindenre 100%-ig, mi ígyis, úgyis nagyon szeretjük őt.

4,6-4,7 között lesz az év végije, ami nagyon szép eredmény, de az sem bántana, ha csak 3-mas tanuló lenne.

2020. máj. 29. 18:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!