Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az atléta lányok "fiús"...

Az atléta lányok "fiús" testalkatát a sportolás okozza?

Figyelt kérdés
Nemrég láttam egy újságban egy képet, egy magyar tornász csapatról. Tízen éves lányok alkották a csapatot, és ha letakartam volna az arcukat, akkor testfelépítésük alapján simán fiúknak néztem volna őket. Mindegyikük keskeny csípővel és jó széles vállal rendelkezett. Ez mi miatt lehet? Azért mert sokat edzenek? Az edzés a csontozat alakjára is ki tud hatni? Vagy ez attól teljesen független? Alapból ilyen a testfelépítésük és ez az ami jó tornásszá teszi őket?

2020. jún. 24. 16:38
 1/7 anonim ***** válasza:
92%
Javarészt a sok edzéstől ilyenek. A sok edzéstől megváltozik a hormonháztartásuk, ami befolyásolja a testalkatukat.
2020. jún. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
90%

Optikai csalódás.

Ha a felsőtest kidolgozott, akkor a csípő keskenyebbnek tűnik. "V" hát. Az úszóknál is hasonló.

De a sok izom eleve nem túl nőies, nézd meg a testépítőket.

2020. jún. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nem hiszem hogy csak optikai csalódás lenne. Példa: [link]

Ha nem nézem a felsőtestét, akkor is keskeny a csípője.

2020. jún. 24. 18:43
 4/7 anonim ***** válasza:
81%
A tiniknek általában még keskeny. Nekem két szülés után sem széles. Testalkattól is függ. Nem mindenki asszonyos. 😊
2020. jún. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat is. Meg azt is tegyük hozzá, hogy ha a tornászok alakja pl elkezd nőiesedni akkor már gyakran kiesnek a keretből. Unokahúgom járt így. Szóval nyilván az edzés miatt vékonyka és edzett a válluk/hátuk, de ha mégis noiesednek, már nem olyan jók az adott sportra. Pl tornászok, balett-táncosok.
2020. jún. 24. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
88%
Egyetértek az előttem szólókkal. Annyit tennék még hozzá, hogy több olyan kamaszlányt ismerek, akik a 3. hozzászólásban linkelthez hasonló alkatúak, és nem vagy keveset sportolnak. (Mondjuk a képen lévő lány sem tűnik túl izmosnak.)
2020. jún. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
47%
Alapból igen a sok edzés miatt. Lehet popsira meg csípőre egy kicsit edzeni sok ilyen videó van, meg Pinteresten is ilyen workout tervek külön popsira külön karra meg ilyesmi.
2020. júl. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!