Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Elleneznétek kamaszkor...

Szülők! Elleneznétek kamaszkorú gyermeketek szerelmi kapcsolatát ha kiderülne, hogy a partnerének családi háttere zűrös?

Figyelt kérdés

Arra a szituációra gondolok, hogy a kamaszkorú gyermeketek összejön valakivel akit ti még nem ismertek, viszont egy nap elhozza bemutatni nektek.

Ekkor azonban a nagy beszélgetések során kiderül, hogy a szerelmének a családi háttere eléggé instabil. Kiderül, hogy az apja korábban hosszú éveket ült egy komoly bűncselekményért (pl fegyveres rablásért) börtönben, jelenleg pedig rendszeres kábítószer fogyasztó. Az anyja pedig elvált az apjától aki intelligens személy viszont ez a helyzet annyira ráment pszichésen, hogy gyógyszereket kell szednie.

A szerelme személyisége pedig normális, tisztelettudó, intelligens viszont kissé dilis.


Arra vagyok kíváncsi, hogy ha egy ilyen helyzetbe kerülnétek kedves szülők, hogyan reagálnátok? Inkább segítenétek a kapcsolat erősítésében/mélyítésében vagy megpróbálnátok eltántorítani a szerelmétől a családja miatt?


Kérdésem csak elméleti és kíváncsi lennék, hogy hogyan vélekedtek hasonló szituációról.


Válaszaitokat előre is köszönöm! :)



2020. aug. 20. 03:12
 1/8 anonim ***** válasza:
85%
Nincs jogom beleszólni a gyerekem szerelmi életébe, akkor sem ha kamasz, de ha lenne sem értem miért kéne elleneznem, vagy tiltanom.
2020. aug. 20. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem a családi háttér nem számít.

Oké,a családja eléggé...,de a lány normális,nem?

Ez a lényeg,hogy a lány normális.

2020. aug. 20. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Nem mindegy, hogy mekkora gyerekrol van szo. 14 v 18 eves?Nem orulnek neki az biztos.
2020. aug. 20. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
A párját nézném, elvégre vele jár a gyerek, nem a szüleivel. Azt mondjuk biztos nem támogatnám, ha 16 évesen hazahozna egy nős 30-ast (ezt is érthetjük "zűrös" családi háttér alatt), de egy korabeli fiú nem tehet a szülei állapotáról, ha ő normális, nem viszi rossz irányba a lányom, akkor nem különösebben érdekel a családja. Valószínűleg úgysem ő lesz az utolsó pasija, netalán férje, így a szüleihez nekem semmi közöm, meg se fogom őket ismerni.
2020. aug. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezt sokszor hallom, hogy a gyerek párjának szülei felől érdeklődnek, anyagi helyzetről stb. És őszintén nem értem. Kamasz szerelmek nagyon nagyon ritkán tartanak “örökké”, maximum pár éven belül úgyis vége lesz a dolognak. De ha nem, az sem probléma, a gyerek nem tehet a szüleiről. Normális, “tökéletes” életet élő szülőknek is lehet züllött gyereke és fordítva. Nem kell ilyeneken gondolkodni.
2020. aug. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy gondolom, hogy a családi háttér miatt ítélkezni előre szerintem nem a legjobb. Nem feltétlenül Viselkedik úgy az ilyen szülők gyereke. Én úgy gondolom mindenki érdemel egy esélyt. Próbáljátok meg. Én sem a legjobb családból vagyok, az apám lemondott rólam mikor kicsi voltam, az anyám is el akar engedni örökre. Soha sem volt normális családi körülményeim, de ez a páromat nem zavarja, sőt senkit sem zavart ez. Még a hozzám igen közel álló barátaimat sem.

Tényleg nem szabad rögtön ítélkezni. Tényleg adjatok neki egy esélyt, ha baj lenne, az úgyis kiderül, nem lehet sokáig megjátszani a viselkedést.

2020. aug. 20. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
6-os vagyok,most olvastam hogy elméleti. Elnézést.
2020. aug. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is zűrös családi háttérből jövök, úgyhogy tudom, hogy ez abszolút nem mérvadó. Csak azért, mert valakinek a szülei nárcisztikusok, alkoholisták, priuszosok, stb., attól a gyerek még lehet a gyökeres ellentétük, aki foggal-körömmel azért harcol, hogy ne essen bele a szülei hibájába. Sok olyan barátom van, aki nem ideális családi körülmények között jött, mégis tisztességes, jóravaló emberek.
2020. aug. 23. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!