Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők, ti mit tennétek a...

Szülők, ti mit tennétek a helyemben? Tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés

Előre leszögezem hogy hosszú történet, kicsit bonyolult.


Lányom 19 éves, 11 éve egyedül nevelem, de az édesapjával is nagyon jó a kapcsolata, bármikor láthatta stb. Mi Budapesten élünk, az apja vidéken 240 km-re.

Lányom most volt 12.osztályos, most érettségizett volna.

Erős gimibe járt, sokat tanult, de mivel egyetemre szeretett volna menni jó jegyei voltak (4,7-es átlag). 12.évelején kezdődtek a gondok. Nem volt valami jó osztályfőnöke, de nem volt különösebb panasz rá. Lányom egyik osztálytársa (szintén lány) súlyos magatartási gondokkal küzdött. Zavarta az órát, mindenkit piszkált, tanárokat sem tisztelte. Kb.a fél osztály már gyomorgörccsel járt iskolába a lány miatt. Szóltunk az osztályfőnöknek többször is, nem érdekelte. Igazgatónak is, ő beszélt az osztályfőnökkel de kb.halottnak a csók.

Tavasszal bejött a digitális oktatás. A lányom sokat volt a laptop előtt, de nem zavart, tudtam online vannak órák, érettségire készül. Többször is szólt órák előtt hogy véletlen se zavarjam, természetesen nem tettem.

Közben a lány osztálytársa nagyon kiközösítette a lányom. Külön csoportot csinált ami arról szólt, hogy utálja a lányom. Olyan dolgokat talált ki a lányomról ami egyáltalán nem igaz pl. megerőszakolták, abortusza volt, egy 40 évvel idősebb férfival van együtt. Lányom nagyon kiakadt, persze én is. Ez mind a Facebookon ment. Jeleztem az osztályfőnöknek, aki 4 év után beszélt a lánnyal. Viszont nem történt semmi javulás. Eljött az érettségi 1.napja. Reggel mentem munkába, neki is kellett készülödni. De mire hazaértem, elment az apjához, mert ő nem ment be érettségizni. Azt mondta elege van az osztálytársából, osztályfőnökből hogy nem érdekli az egész osztálya 4 éve. (Lecserélni nem tudta az igazgató) Ő ilyen gusztustalan emberrel nem fog érettségizni stb.

Lányom egyetemre készült, szóval eléggé kiakadtam.

Érettségi 2.napján hívott az osztályfőnök hogy mi történt, elmondtam neki. Itt derült ki, hogy a lányom egyántalán nem vett részt a digitális oktatásban, így nem tudtak jegyet adni. Vagyis nincs meg a 12.osztálya..

Elkapott a düh, a csalódottság, magamat hibáztattam illetve nem értem az osztályfőnök miért érettségi közben szólt. Pedig van saját laptopja, van internet, ha valamit kell nyomtatni a munkahelyemen megoldottam volna.

Május óta a lányom az apjánál. Havi 1x jött fel Pestre, alig találkozunk.

Se nem tanul, se nem jár dolgozni. Ott lent vidéken alapból kevés a munkalehetőség, ebben a helyzetben még kevesebb.

Apjának is már kezd tele lenni a hócipője. 4 hónapja csak ott van, se nem tanul, se nem dolgozni, de nem is akar. Azt mondta most 1 évig pihenni akar. Apja nem akarja elküldeni, mert szívesen látja, sok vizet nem zavar anyagilag sem. Lányom nem jár bulizni, nem cigizik, nem sminkel. Szóval tényleg nem kell rá sok kiadás, de nem állapot hogy egy 19 éves lány csak otthon van.


Magamat hibáztatom mit ronthattam el, mit csináltam rosszul.

Veszekedni a lányommal már felesleges, kb.semmit nem használ. Azt mondja elment a kedve az iskolától, nem akar visszamenni a gimibe. Ugye újra kéne csinálnia a 12.-et.

Apja ha megemlíti neki hogy tanulni vagy dolgozni kéne, a lányom kiakad, hogy őt nem szereti senki, akkor minek született meg stb.

Nagyon mély nyomott hagyott az osztálytárs illetve az osztályfőnök hozzáállása az osztályhoz.


Mit lehetne tenni? Tanácstalan vagyok.. Senki nincs akire hallgatna, nincsenek nagyszülők, a gimibe mindenkivel megszakította a kapcsolatot stb.


Aki a pofont / verést ajánlaná, inkább hanyagolja..


Bocsánat a helyesírási hibákért és a szóismétlésért.


2020. szept. 9. 17:32
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
94%

1.: elviném pszichológushoz, mert itt elég komoly lelki gondok vannak.

2.: közölném, vele, hogy vagy elvégzi szépen a középiskolát, és leérettségizik, vagy költözhet el, és tartsa el magát úgy, ahogy akarja. Nyilván mondjuk ezt apukával is megbeszélve, mert amúgy semmit nem ér.

2020. szept. 9. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
98%
Eső után köpönyeg, de elővennék az ofót és a többi tanárt. Miért nem jelezték, h lóg a lányod? De te is hibás vagy, nincs rendszer, ahol láttad a hiányzásokat, az igazoltalan órákat, azt, h nincs jegye?
2020. szept. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
93%

Mivel erős gimnáziumba jár, ragaszkodnék az intézményben szerzett papírhoz.

Év- vagy félévismétlés egy másik osztállyal, és nyáron érettségi.

Az anyag egy részét már tudja, menni fog ezzel a lelki háttérrel is.

2020. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
99%

Egyébként bűncselekmény, amit az osztálytárs és a tanárok tettek, de nem tudom, a hazai joggyakorlat mennyire kezeli helyén ezt a dolgot, ebben az értelemben érdemes-e jogi elégtételt is venni.

Anyagi vonzata is van természetesen, a családot megterhelte, hogy 1 évvel tovább kell tanuljon a lányod, de ez részben nektek is felróható, ezért sem lehet tudni, milyen anyagi követelést lehetne érvényesíteni az elkövetőkön.

2020. szept. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
99%

Elég kamuszagú, hogy nem értesültél hamarabb, már egy hiányzásnál szólnak nálunk, plusz ugye a digitális naplót magától is nézegeti a szülő kíváncsiságból, és ott látja ezeket. Na meg szeptemberben jut eszedbe tanácsot kérni.

Ki kellett volna venni a suliból. Most meg összefogni az apjával és csak akkor adni neki internetet és zsebpénzt, ha tanul. Most megy a hagyjálbékén, de 5 év múlva meg azért fog sírni a pszichológusnál, hogy nem figyeltél rá és miért nem voltál vele következetesebb.

2020. szept. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Az apja azt mondta nem hajlandó elküldeni mert a saját gyereke. Szóval nem tudok vele közös nevezőre jutni.

Elméletben van Kréta napló, gyakorlatban talán 2 tanár használja megfelelően. De a digitális oktatás alatt, nem írtak bele semmit..

Újra kéne járnia a 12.-et hiába van meg a félévi, és nem hajlandó a gimibe visszamenni mert ott a volt osztalyfőnöke. Felajánlottam hogy az utolsó évet másik iskolába végezze el, akár vidéken, de nem akar egyáltalán iskolába járni.

2020. szept. 9. 17:55
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem akart iskolátváltani, mert szerette az osztályát.

Hiába a Kréta napló ha nem használja a tanár.

A hiányzásokról az osztályfőnöknek kellene szólnia, de nem érdekelte.

2020. szept. 9. 17:57
 8/15 anonim ***** válasza:
98%
Hamarabb kellett volna iskolàt vàltani...
2020. szept. 9. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mint írtam nem akart iskolát váltani
2020. szept. 9. 18:07
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Menj el TE mentális, lélektani szakemberekhez, hogy mit lehet tenni, gyűjts ötleteket, tanácsokat! A gyerek nélkül.

Az apja is megteheti.

2020. szept. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!