Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 14 éves lányomat elkezdte...

14 éves lányomat elkezdte érdekelni a sminkelés, de én nem értek nagyon ezekhez. Tippek?

Figyelt kérdés
Szeretne sminkelni egy keveset, csak ilyen alapszinten. Kis szempilla spirál, és egyebek... Sose sminkeltem. Kevés dolog áll jól, plusz nagyon érzékeny volt a bőröm mindenre, illetve olyan szerencsés voltam, hogy teljesen sima volt a bőröm (most is az). Bőr ápolásba tudok neki segíteni, de hogy hogy kell helyesen sminkelni, mik az alapjai, na ehhez nagyon nem értek. Örülök, hogy nekem mondta, hogy szeretne magának pár dolgot venni, és nem valamelyik barátnője cuccát próbálta ki, de meg vagyok lőve. Tudnátok tippeket adni, vagy linket küldeni, hogy hol tudok utána járni? Ami videókat is láttam, hogy sminkelés kezdőknek, az is olyan sminket rak fel magának, hogy csak nézek...

2020. nov. 6. 09:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

Keress rá a no makeup makeupra, az elég kezdő dolog, és ha hétköznap is akarja,akkor nem sok.

Igazából ez csak a borhibak eltakarasa+szempillaspirál+szemöldökceruza általában.

2020. nov. 6. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
85%

Menjetek el egy normálisabb drogériába (nem dm meg sarki vegyes, hanem müller vagy ha belefér a drágább kozmetikum, akkor douglas és hasonlók), programnak is jó, hogy csajos nap, és az ott dolgozók azért értenek a termékekhez, tudnak ajánlani.


Színezett BB krém, esetleg korrektor, szempillaspirál és szemceruza és/vagy szemöldökceruza, esetleg valamilyen szájfény. Általában ez az indítás, ha neki is szép a bőre.

2020. nov. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
85%
Régebben láttam egy ilyen pár órás tanfolyamot ahol megtanítják, szerintem hasznos lehet, én örültem volna neki.
2020. nov. 6. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Ez a tanfolyam dolog tetszik. Utána járok. Amit eddig láttam az olyan, hogy már az elején is vérprofinak kell lenni.
2020. nov. 6. 10:28
 5/25 anonim ***** válasza:
93%

Esetleg kozmetikushoz nem jár?

Nekem a kozmetikusom sminkel is, anno 14-15 évesen ő magyarázta el nekem, hogy mi mire való, mit hogyan használjak.

2020. nov. 6. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
90%

Én a múltkor egy kérdéshez odaírtam, hogy ha az én lányom kezd majd érdeklôdni, befizetem egy kozmetikushoz, aki elmagyarázza az alapokat, illetve ahol sokféle színt megnézhet, mi áll neki jól, mielôtt bevásároltok olyasmiket, ami aztán mégsem tetszik.

Az a válaszom szépen nullára lett pontozva, de nem érdekel, én így fogom csinálni.

Én is örültem volna ilyen lehetôségnek, akkor nem egyedül kellett volna bénáznom már egyetemistaként.

2020. nov. 6. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
95%
Nem tudom, hogy sokan miért vannak ennyire a smink ellen... :D Akit érdekel, úgyis kipróbálja. Akkor már inkább úgy tegye, hogy tudja, mi hova való és ne legyen közröhej tárgya, ha az utcára lép.
2020. nov. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
10%

Én voltam smink oktatáson, azért nem ajánlom, mert 1,5 óra alatt hiába csináltam meg egyszer a sminket, estére már elfelejtettem a 90%-át, plusz amit elrontottam azt a kozmetikus javította ki, tehát esélyem sem volt megtanulni. Otthon hiába álltam neki gyakorolni, nem emlékeztem arra sem, hogy hogyan kell tartani az ecsetet. Bár csak alap smink volt, renegeteg információt zúditanak rád egyszerre.



Az az első lépés, hogy bevásárolsz neki, valami igényes és nem egy szakadt helyről. Nem, még a Müller sem mondható normális helynek.


Ami FELTÉTLENÜL szükséges: Alapozó, színezett hidratáló, korrektor, púder, szemöldökpúder, szemhéjpúder, színes alap, szemhéjalapozó, pirosító, bronzer, highlighter, kontúrozó, szemhéjpúderek, pigmentek, paletták, szemhéjceruza, krémes és folyékony szemtus, szempillaspirál, rúzs, szájfény, ajakápoló, ajakceruzák és MŰSZEMPILLA


+ egy tartalmas sminkecset készlet.


Ha nem a legdrágább helyről vásárolsz, akkor 100-300 ezerből megtudsz mindent venni, hidd el ez szükséges. Persze ha igényes nőt akarsz nevelni a lányodból :)


Kozmetikustól kérjetek tanácsot, mert minden szemtípust máshogy kell sminkelni például, ezért sem biztosy hogy a neten látott sminkvideó jó lesz neki.


És gyakorolni, gyakorolni kell minél többet, járhat sminkben nyugodtan mindenhová!


Szemöldökét szépen szedessétek ki (vagyis remélem már rég megtettétek 😂) festessétek be, + én javaslom az 5d szempilla építést is, jobb, mint a műszempillával bajlódni minden nap.

2020. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
11%

Ilyet kéne elérni:


[link]


Ha gondolod tudok ehhez ajánlani sminkest, aki pár alkalom alatt megtanítja.

2020. nov. 6. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
96%
8, remélem, csak trollkodsz...
2020. nov. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!