Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tényleg ekkora ügy ez a...

Tényleg ekkora ügy ez a “névváltoztatás”?

Figyelt kérdés

Két évvel ezelőtt (14 éves koromban, a nyolcadik utáni nyáron) egy cserediák-szerű programmal (azért szerű, mert nem tanulni mentem) kimentem egy hónapra Londonba, gyakorolni a nyelvet, megismerni a kultúrát. Egy fiú családjánál laktam egy francia lánnyal együtt, aki ugyanezzel a programmal ment oda. Nagyon jó barátok lettünk, múlt nyáron én és a britt fiú Párizsba utaztunk a lány családjához, idén jöttek volna hozzánk Budapestre, de a korona közbeszólt. Gyakran chat-elünk és videochat-elünk.


A lényeg, hogy amikor megérkeztem, se a fiú, se a lány, se a fiú szülei nem tudták kimondani a nevem. Nem nemzetközi nevem van és még hasonló név sincs angolul vagy akárhogy, amin szólíthattak volna. Ezért, hogy elkerüljük a kellemetlenségeket, megkértem őket, hogy akkor adjanak nekem egy nevet, ami szerintük illene rám és akkor szólíthatnak azon. Így lettem Allison. A beszámolóimból kihagytam, nem meséltem róla a szüleimnek, mert tudtam, hogy problémáznának rajta. (Egyébként a barátaimnak se mondtam, se senkinek.) Két évig elvoltunk így.


Most, hogy online van, több időm van a barátaimmal beszélgetni. Ma is videochat-eltünk. Anya feljött a szobámba egy almával, mert szerinte alig ettem ma. Én beszéltem vele pár mondatot, megköszöntem az almát, meg mondtam, hogy még tíz percet beszélünk. Akkor a lány megkérdezte, hogy “Allison, miről beszéltek?”, Anya nem nézett rám csak elment. Aztán amikor lementem, megkérdezte, ki az az Allison. Elmondtam neki, erre elkezdett ordítozni, hogy mi az, hogy én csak úgy eldobom a szép, magyar nevem és egy ilyen külföldire cserélem. Nagyon lecseszett.


Tényleg ekkora gond lenne, hogy ez a pár ember más néven ismer? Ti mérgesek lennétek ezért a gyereketekre?


16/L



2020. nov. 27. 20:30
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
96%
Jézusom?D Azt hittem, valóban nevet akarsz változtatni és azon akadtak ki. Közben meg csak simán egy becenév, hogy ki tudják mondani a szerencsétlenek:D Anyád nem komplett ebben a kérdésben, már bocs.
2020. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem sem komplett az anyád.
2020. nov. 27. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
93%

Én kéttannyelvű gimibe jártam. Első nap KÖTELEZŐ volt mindenkinek választani egy angol becenevet, és utána 5 évig mindenki úgy szólította egymást, meg a tanárok fele is. Nyilván a többség a hivatalos neve angol formáját választotta, de bőven voltak ilyen Réka-Amy, Emese-Mandy, Gabi-Charlotte félék :)

A kamaszok nagy része kitalál valami eszement becenevet magának, vagy a haverjai, nincs ebben semmi. :)

2020. nov. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
96%

Én Hajnalka vagyok és külföldön Aurora nevet "használom". Külföldi kollégák nem is értették a nevem, így nem szoktam bonyolítani, Aurora és kész.

Anyukád tényleg értelmetlenül akadt ki.

Elmondtad neki, hogy miért így szólítanak?

2020. nov. 27. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
4%
Nem lehetsz Allison ebben az országban mert nem lehet adni ezt a nevet, ezen túl felesleges az egész gondolatmenet. Egyébként én mindig is utáltam a nevemet, szerintem nem szép és azonosulni sem tudtam vele soha de hiába vagyok 30 éves, szerintem az én anyám is kitérne a hitéből ha megváltoztatnám. A gyerekeim ha felnőnek nyugodtan megváltoztathatják majd ha akarják, abszolút átérzem ha valaki nem szereti a nevét, csak mondjuk ne egy ilyen hóbort miatt akarjon másik nevet hanem legyen egy hosszabbtávú gondolkodás előtte.
2020. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
99%
Túlreagálta anyukád.
2020. nov. 27. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
99%
5: Nem akarja felvenni ezt a nevet, csak szimplán így hívják a külföldi barátai....
2020. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem egyáltalán nem baj.
2020. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
60%
Ez így kellet péntek estére...
2020. nov. 27. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


#5 Nem akarom valóban megváltoztatni a nevem, ha jól tudom 18 alatt nem is lehet. Csak külföldön így szólítanak, ennyi.


#3 Ez nagyon menő, melyik gimibe jártál?

2020. nov. 27. 21:04
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!