Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Van valamilyen szabály arra,...

Van valamilyen szabály arra, hogy általános iskolában milyen viselet megengedett?

Figyelt kérdés
Tehát egy állami iskolában megtilthatja-e pl. az osztályfőnök vagy igazgató a sminket,piercinget,hajfestést,miniszoknyát,ékszereket?
2010. aug. 14. 09:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
65%

a szolid sminket nem

a piercinget igen hacsak nem látható helyen van

hajfestést nem

miniszoknyát igen


ékszereket csak testnevelés órán vetetheti ki!!! balesetveszély miatt nyaklánc és gyürü + karika fülbevaló viselése nem megengedett a legtöbb állami iskolában.


de azt hogy befested a hajad vagy piercinget rakatsz a pu...idba abba nem szólhat bele.


az erotikusabb rövidebb viseletet pl. miniszoknya is csak azért nem megendedett mert nem akarják hogy a lányok a szoknyák rövidségével versenyezzenek....


remélem segitettem.

2010. aug. 14. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Persze a testnevelés órán egyértelmű, hogy ki kell venni az ékszereket.

a többit honnan tudod? Rögzítve van ez valahol?

2010. aug. 14. 09:32
 3/20 anonim ***** válasza:
46%
A házirendben, a kultúrált megjelenés címszó alatt. Na most ha te 8.-os is vagy, de miniszoknyában jársz vagy akarsz járni iskolában 14 éves létedre, akkor gratulálok neked.
2010. aug. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm.És a kulturált öltözködést ki is fejti a házirend?

Nem vagyok 8.-as,20 éves vagyok,csak többször is olvastam olyan kérdést itt is és máshol is, hogy "miért nem engedi az ofőm a piercinget,hajfestést stbi?"-és ezért kérdeztem, mert én is kiváncsi lettem, hogy van-e erre valami szabályzat.

Egyébként 8.as koromban nem jártam miniszoknyában:)

2010. aug. 14. 09:42
 5/20 anonim ***** válasza:
67%

Nálunk benne van a házi renden, hogy tilos a hajfestés, miniszoknya, sort [kivéve tesin], vállpántos blúz, smink [bár itt csak a körömfestésnél akadnak ki a tanárok]


13/L

2010. aug. 14. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
20%

Hidd el kedves kérdező én bevezetném az egységes iskolai egyenruha viselését!!!!!!!!!!!!


Tehát a liberális eszme egyik mellékterméke, hogy a mai fiatal lányok úgy öltözködnek néha, mint a sarki lányok. Meg ahogy viselkednek!

Természetesen fiúknak és lányoknak tenném kötelezővé!!!!


ÉS igen megtiltanám a hajfestést és a piercinget!

Az iskola nem a sarki nyomorékok helyszíne, ennyi erőből a tanárok is járhatnának extra miniszoknyába!


A prosti öltözködést kedvelitek, akkor menjetek el oda azzal, ahova való és nem állami intézménybe!!!! éÉÉÉÉÉRTEEED????!!!!

2010. aug. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
53%

A fiam iskolájában-direkt átolvastam a házirendet-,csak ennyi van:

"Az iskolába olyan öltözékben járj, amelyben jól érzed magad, s megfelel az ízlésednek. A feltűnősködés nem az iskolába való. Ünnepélyekre, ünnepi alkalmakra az ünneplő ruhát ajánljuk (lányoknak: fehér blúz vagy felsőrész és sötét szoknya vagy nadrág, fiúknak: fehér ing vagy felsőrész és sötét nadrág vagy öltöny)."

Egyébként normális szülő nem azért harcol-szerintem-,h a max 14 éves gyereke felékszerezve,kisminkelve,piercingekkel megtűzdelve,szexis cuccokban járhasson az általános iskolába.Bár én is olvastam itt olyant,aki fel volt háborodva,h a még nem is 14 éves kislány miért nem sminkelhet a suliban.

Nálunk még középiskolában sem engedték a sminket és "kirívó" ruhákat-a hajfestést is szóvá tették-,volt olyan tanárom aki szerint a fekete nylonharisnya is k.rvás.:DDD

2010. aug. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Amennyiben a házirend írja,hogy ne sminkelj,ne körömlakkoz,ne fesdd a hajad,akkor ez a szabály.

Amúgy a mi sulinkban(általános) ez benne volt a házirendben,és volt tanár,aki szólt,és volt,aki nem.


Nekem volt egy olyan tanárom,aki mikor táborba voltunk és ültünk kint a barátnőmékkel,mondta az egyik barátnőmnek(aki festette a körmét),hogy "Nyugodtan fesdd csak!" :D mivel ő is eléggé körömfestős volt.

Nekem nem szólt,mikor vörös körmökkel megjelentem..

Az osztályfőnököm bejelentette,hogy szép így vörös melírcsíkokkal a hajam,és hogy ezt szabad ballagásra.

Meg mondta,hogy "Mi ez a piros,idess?",mondom neki befestettem a körmöm.Erre nem mondott semmit:D

2010. aug. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
27%

Ha már befestetted a hajad nem tud semmit se tenni.

Am mi a fenének egy 14 éves lánynak miniszoknya, hajfesték, körömlakk, piercing?

Egyet értek azzal, hogy a legjobb az egyenruha lenne. Nem versenyeznének, hogy milyen k urvás ruhákat vegyenek fel.

Nem tudom, hogy megtilthatják-e, csak azt, hogy meg kellene tiltani. Mondjuk nekünk néhány tanárunk is elég k urvásan öltözködik, úgyhogy nem tudom mit várok a diákoktól.

Ezek a dolgok nem suliba valók, hanem buliba. (Kivéve talán az ékszer, azt szerintem iskolában is lehet hordani.)

17/L

2010. aug. 14. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Persze, én is úgy gondolom, h ékszer, szolid smink legyen.

Az egyenruha azért is jó, mert nem jön ki annyira a gazdag-szegény ellentét.vagy legalább iskolaköpeny.

De ne csak a lányokat bántsuk.Ahogy egy lány fel tud öltözni "ribisen" ugy egy fiú is lehet nagyon megbotránkoztató a mindenféle szinű kakastaraj hajával pl.

Mégegyszer hangsúlyozom, nem vagyok 14, hanem 20, és csak érdekelt a dolog.:)

2010. aug. 14. 16:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!