Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Felvilágosítsam párom lányát?

Felvilágosítsam párom lányát?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Párom volt felesége nagyon rossz anya volt. Bőséges gyerektartást is állandóan alkoholra költötte és mindent nekünk kellett venni szegény kislánynak. Sokszor a szakadt, már kinőtt cipőben jött hozzánk. Próbáltuk elvenni tőle, de eddig sosem sikerült. Most sajnos/nem sajnos elhunyt. A kislány 9 éves, és végre hozzánk került. Ennek 3 hónapja. Azóta átirattuk egy normális suliba és viszonylag rendeződött az élete. De a lényeg: a lányka koránérő már van egy kic cicije és a hónalja is szőrös. Szerintetek fölvilagosíthatom én vagy vegyek neki kis könyvet? Lassan már szerintem menstrualni fog.

2021. máj. 9. 10:32
A kérdező szavazást indított:
Én világositsam fel.
Vegyek könyvet.
Vegyek könyvet, és ha valamire úgy gondolta nem kapott választ, akkor arra válaszolok.
Egyéb.
121 szavazat
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
98%
A személyes felvilágosítást ajánlom. Ha úgy érzed, neked jobban menne, mint az apjának, akkor tedd meg te!
2021. máj. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
95%

Beszélni kell erről vele.

Meg kell értenie, hogy természetes változásokon megy keresztül.

Vehetsz neki emellett ill ezután kis könyvet is.

De előtte te mondd el.

2021. máj. 9. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Elsö sorban beszélj vele, de emellett könyvet is vegyel neki (amit elötte olvass te is végig, mert ha lesznek kérdései, tudd, mi áll benne)
2021. máj. 9. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
97%

Szerintem mindenképp te világosítsd fel, sokkal jobban megértené, mint bármelyik könyvből. Egy könyvnek nem tud visszakérdezni. Főleg ha meg is bízik benned. Így még lelkileg is közelebb kerültök egymáshoz.


17F

2021. máj. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Apja azt mondta, ezt az egyet rám bízza, mert én is nő vagyok. Ezzel egyetértek. Ráadásul az lehet a lánynak is maradandó negatív élmény lenne, mert mind a ketten feszengnének.
2021. máj. 9. 10:41
 6/23 anonim ***** válasza:
93%

Tőled függ.

Ne feszengj, kezeld természetesen a témát.

Hisz minden nő menstruál.

Ez nem betegség,nem degeneratív dolog.

Kezeld lazán.

Meg is mutatható neki miként kell használni a betétet, tampont stb.

Nekünk még nincs gyerek.

Én férfi vagyok.

Nekem anyám minden ilyesmi dolgát rejtegette.

Sőt a feleségem is megszólt, hogy miért hagyja a fürdőben szem előtt.

Erre én azt mondtam, hogy a boltban sincs eldugva.

Nem dildó vagy sexkorbács.

Csak 1 darab vatta.

Szóval én a suliban hallottam először erről az egészről és kellemetlen volt, hogy mindenki képben volt csak én nem...

2021. máj. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
17%

A kérdéshez totál lényegtelen volt a gyerek halott anyját még a földbe döngölni. A te párod vállalt vele gyereket. Jaja, tudom, a válás után lett ilyen.


Világosítsd fel.

2021. máj. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
97%
Mindenképp beszélj vele, fehér folyása már lehet, a menstruáció meg nagyon ijesztő lehet, ha semmit nem tud róla, és nincsenek eszközei. Én 10 évesen menstruáltam, ugyan kaptam könyvet, de nálunk ez nem igazán volt téma, jó lett volna, ha lett volna, és ha anyám tud ilyesmitől beszélni.
2021. máj. 9. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
12%
Muszaj volt lealazni a gyerek anyját..
2021. máj. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:
Igen a válás után lett ilyen, mivel nem bírta elviselni, hogy mi jól és szeretetben élünk. Ezt a lányon vezette le.
2021. máj. 9. 11:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!