Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Mit kéne tennem, a...

Szülők! Mit kéne tennem, a lányom teljesen oda van érte? Hogy álljak ehhez?

Figyelt kérdés

Üdv. Szeretnék tanácsot kérni. Nos, 1 évvel ezelőtt új házba költöztünk, egy kisvárosba. A lányom az utcából megismert egy fiút. Nemrég töltötte be a 19-et (vagy most fogja nem tudom pontosan) lányom 14. A buszon találkoztak, szemeztek egymással mindig. Nem tudom pontosan hogy mikor jöttek össze, néhány hónapot mondott a lányom. Nagyon örülök, hogy megnyílt felém, és elmondta. 😊 Bár volt mikor suli után kimaradt itthonról és jóval később jött haza, ekkor azt mondta hogy külön órája volt (utána kiderült hogy nem, hanem vele volt) Viszont tudomásom szerint ez az első fiúja, nem gondolom korainak, hisz annak idején engem is érdekeltek mások ennyi idősen. 😊Szerintem természetes ebben a korban, jól gondolom? Egyértelműen szex nem lehet köztük legalább még 2 évig, azt nem engednem. Egyszer láttam őket sétálni, átlagos 18-19 éves srácnak tűnik, de még személyesen nem ismerem a fiút, nyilván valóan majd idővel erre is sor kerül. Az lenne a kérdésem, hogy a mai fiataloknál hogy van ez? A lányom teljesen oda van ezért a fiúért. Hogy álljak én ehhez az egészhez, mint szülő? Kissé tanácstalan vagyok, sose voltam ilyen helyzetben... Más nem lenne megrémülve?



Egy 42 éves anya.



2021. máj. 13. 21:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
90%
Ezt komolyan gondolod hogy még tilthatod neki hogy 2 évig nem szexelhet?? Bocsi de ezen jót nevettem...
2021. máj. 13. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem már lehet le is feküdtek, a "különóra" alatt
2021. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
93%
Én 13évesen jöttem össze az első szerelemmel.Ott is aludhatott és anyám soha nem firtatta a szex dolgot azon kívül ,hogy elmondta hogyan kell védekezni és annak fontosságát. Nem akarta ,hogy bújkáljunk ,így neki is és nekem is megnyugvást adott ez a bizalom. 2évet vártunk a szexel és 7évig voltunk együtt. Szerintem hagyd őt bízz benne ,ne kényszerüljön hazugságba,mert úgyis megoldja ha akarja.
2021. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
95%

Az, hogy lesz-e köztük aktus nem a te döntésed, valószínűleg utólag tudod majd meg (ha megtudod..) akkor meg már úgysem tudsz vele mit kezdeni.

Tiltani felesleges, mert az csak még jobban érdekessé teszi a kapcsolatot, és csak azért sem azt fogják csinálni, amit te akarsz.

Én a helyedben meghívnám a srácot ebédre, mutassa be a lányod.. Mert lehet, hogy egy értelmes, tisztelettudó fiú, viszont lehet, hogy egy hormontúltengéses hülyegyerek. :D

Én támogatnám a lányomat, és próbálnék minél jobb viszonyt ápolni vele, akkor beavatna a dolgaiba, és te is nyugodt lehetsz.

Nekem anyukám 14-15 évesen nem engedte, hogy barátom legyen, mondjuk ha engedte volna se akartam volna. Aztán 18 évesen volt az első fiúm, vele együtt voltam 4 évet, és anyukámmal mindent meg tudtam beszélni vele kapcsolatban..

2021. máj. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem 2évig nem fognak várni a szexel. Egy 19éves fiút eléggé hajtanak az ösztönei.

Beszélgess azért vele a védekezésről és hogy ne menjen bele olyan dologba, amit nem szeretne.

Szerintem legyél neki ott, ha kellesz beszélgetni, legyél nyitott, de legyenek szabályok pl.tanulás rovására ne menjen v.időre érjen haza stb..ebben legyél következetes. Nekem a szüleim mindig elvárták, h. azt a nèhány minimális szabályt tartsam be, ha nem tartottam, volt következmèny (nincs netezés pár napig stb..jó, mondjuk ez tizen éve volt), de tudtam meddig mehetek el.

2021. máj. 13. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
96%

Jól gondolod, hogy a szerelem természetes ebben a korban. Arra azonban kíváncsi lennék, hogy tiltod meg a szexet. Egyszer már azt mondta a lányod, hogy különórán volt, amikor vele volt, ez bármikor máskor is megteheti, ha tiltással rákényszeríted. Ha megfelelően nevelted a lányod, ő maga fogja tudni, hogy mire érett, meddig mehet el. Nagyon fontos, hogy tudja, védekeznie kell. Én a lányom első kapcsolata kezdetén mutattam neki egy gumit és elmondtam a használatát. Azt mondtam, hogy tudom, hogy egyelőre, néhány nap után nem fognak lefeküdni, de addig szólok, amíg még nem késő, hogy védekezzen a terhesség és a nemi betegségek ellen. Persze ezt hallotta előtte is, de akkor konkrétabban beszéltünk a dologról. Azóta eltelt 15 év és már boldog anyuka.

Fontos, hogy a lányod ne azt érezze, hogy nem bízol benne!

2021. máj. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim válasza:
74%

Ezaz pontozzatok csak le mert megmondom az igazat.

Azt elismerem, hogy nagyon nyersen fogalmaztam de senki ne merje azt mondani, hogy nincs realitása annak, hogy a lány meg a fiú lefeküdtek már.

Meg amúgyis ezt, hogy lehet megtiltani most őszintén?

Olyan fogalmatlan az anyuka, hogy csak fogom a fejem, hogy le ne repüljön a helyéről

2021. máj. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
95%

"Egyértelműen szex nem lehet köztük legalább még 2 évig, azt nem engednem."

Szerintem meg nem tiltani kell, mert akkor tuti nem fogja elmondani ha baj, hanem beszelni vele a vedekezes fontossagarol.

2021. máj. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
81%
#8:nem az igazsággal van baj zsenikém,hanem a bunkó stílusoddal! A szerelmedről is így beszélsz? Vagy hogy esne ha az anyádról, a hugodról,vagy a még sem született lányodról beszélnének így?
2021. máj. 13. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
88%
Nem fogja őket érdekelni, hogy mit engedsz meg. Beszélgess a lányoddal a fogamzásgátlásról. Egy 19 éves fiú pedig szerintem csak akkor vár a szexszel 2 évet ha impotens, ebben az életkorban ez nem elvárható egy fiútól, mert teljesen rá van pörögve a szexre, optimálisabb ha kicsit idősebb lánnyal jön össze, mert a 14 éves sokszor fiatal még ehhez.
2021. máj. 13. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!