Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vajon a mai világban el...

Vajon a mai világban el lehetne engedni hat-hét 10-13 év körüli gyereket a Balatonra, Dunára, Tiszára egyedül, felügyelet nélkül sátorozni?

Figyelt kérdés
Régi Delfin és Pöttyös könyveket olvasok, amik a 70-es, 80-as években játszódtak, csupa olyat, ahol a gyerekek teljesen önállóan elmentek sátorozni. Ismersük elmondása alapján, az akkoriban normális is volt, tehát nem az író agyszüleménye. Ma lehetne ilyesmit?

2021. jún. 29. 18:10
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
91%

6-os vagyok


Nem mondtam, hogy általános volt, de nekünk megadatott az élmény és máig szép emlék.

2021. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
98%
Ezek a könyvek már akkor is jócskán túloztak. Önállóbbak voltak akkor a gyerekek, de a szüleim, se a nagyszüleim nem jártak ennyi idősen több napra felnőtt nélkül nyaralni.
2021. jún. 29. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ezek a könyvek azért túloznak. Nyilván akkor is érdekeset kellet írni, hogy az adott korosztály szívesen olvassa. De az biztos, hogy önállóbbak voltak akkor a gyerekek. Már en is onalobb voltam, mint a mostani 5 évesek. Kolleganoim lányai most mennek gimiben. Agyrém amiket mesélnek milyen eletkeptelenek.
2021. jún. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
98%
Nem, de régen sem engedtek el ilyen korú gyereket, 10 éves nem is akar menni, 13 éves talán, de kicsi még ahhoz, hogy önállóan nyaraljon. Én azt gondolom valamikor a középiskolai évek alatt lehet az első önálló nyaralás, általános iskolás korban nem.
2021. jún. 29. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Én 38 vagyok, az első szinte önálló nyaralásom 15 évesen volt, a középiskola első osztálya utáni nyáron (ezt ma 9. osztálynak mondják). Egy osztálytárs családjának volt nyaralója a Tisza mellett, oda cuccoltunk be felnőtt felügyelet nélkül hatan. Elbuszoztunk oda, rendbe raktuk a kertet (mert ez volt a feltétele annak, hogy ott lehessünk), aztán elvoltunk két hétig. Persze ittunk is, mert ugye az kell, ha felnőtt nélkül van egy kamasz, de megálltunk egy-két sörnél. Engem nem féltettek a szüleim, amúgy is elég önálló voltam, de volt olyan a társaságban, aki emiatt a két hét miatt kapott egy mobilt, ő volt az első az osztályban, akinek telefonja lett.
2021. jún. 30. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Még valami: ha ma ilyen történne, száz százalék, hogy megtalálná a szülőket a gyermekvédelem, és joggal. Csak gondolj bele, milyen hajmeresztő kalandokba keverednek a gyerekek ezekben a könyvekben. Ezeket olvasni izgalmas, de ha a való életben szerintem a legtöbb szülőnek mindig volt annyi józan esze, hogy ne engedje a gyerekét direkt életveszélyes helyzetekbe.
2021. jún. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem. 10 éves még nagyon kicsi, a 13 talán a minimum. Szívesen engedném őket, de kizárólag felügyelettel. Mit csinál egy kis 10 éves ha valaki rosszul van vagy baja esik a vízben?
2021. jún. 30. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha szülő lennék, biztos nem engedném el őket, maximum már gimnáziumban, olyan 15-16 évesen.
2021. jún. 30. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%

13 éves a lányom, de 10-13 évesekkel nem engedném el. 16-18 évesekkel már lehet, bár ott is csak akkor ha régóta ismerem a gyerekeket, meg szülőket.


És én is most vagyok 38 éves és engem sem engedtek el egyedül, még 15-16 évesen sem napokra (mondjuk pénzünk sem volt rá), csak szülői vagy felnőtt felügyelettel.

2021. jún. 30. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem. És régen sem volt szokás.Igaz, régebben az emberek jobban odafigyeltek a másikra, de "cukrosbácsik" akkor is voltak. Sőt, nálunk a lakótelepen történt is egy ilyen elcsalásos tragédia egy kisebb gyerekkel, ezért nálunk odafigyeltek a szülők a más kölkére is.

De nem hallottam róla, hogy máshol engedték volna,hogy akár csak helyben vadkempingezzenek ekkora gyerekek.

A mai világban meg már én sem merek vadkempingezni felnőtt létemre.

2021. júl. 9. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!