Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A lányom elmondta hogy barátja...

A lányom elmondta hogy barátja van , de én ezt nagyon korainak tartom és nagyon féltem. Veszekedni nem akarok de mégis az lesz belőle. Ti mit tennètek?

Figyelt kérdés

Szerintem 16 éves kortól normális, és kicsit kiakadtam bár ezt nem mutattam ki. A lányom 14 éves, a fiu 17

Egy gimibe járnak, a lányom szeptemberbe lett 9.-es. Sajnos nem mondta el hamarabb így nem tudom meddig jutottak

Ti engednétek ezt? Tanácstalan vagyok és féltem a lányomat



2021. szept. 17. 12:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%
ugye tudod hogyha tiltod akkor csak meg jobban fogja akarni?
2021. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez manapság már nem annyira számít korainak. Sok mindent nem tudsz tenni, ha tiltod és veszekszel annál rosszabb lesz. Szerintem inkább legyél támogató, beszélgess vele sokat, nem csak a szexről és a védekezésről hanem pl hogy nyugodtan mondhat nemet olyan dolgokra amiket nem akar (sok tini elvakultan meg akar felelni a többieknek). Ha veszekszel vele csak azt éred el hogy titkolózni fog, és nem fog segítséget kérni ha problémája van.
2021. szept. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
85%
Ellátnám jó tanácsokkal.
2021. szept. 17. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
89%
Túl sok mindent nem tudsz tenni a kapcsolat ellen. Ha akarják akkor úgyis megoldják. Inkább próbálj meg bizalommal fordulni a lányod és a barátja felé. Azzal sokkal többet érsz el, hogy szem előtt vannak és a gyereked is jobban meg fog bízni benned és több dologba beavat. Egyébként amikor általános iskolás voltam már több osztálytársamnak volt barátja és az is már 22-23 éve volt.
2021. szept. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 Andizsuzsi ***** válasza:
90%
Ha elmondta volna korábban, akkor sem tudnád, hogy meddig jutottak. A tiltás helyett most már a védekezésre kellene fókuszálni. Ha most tiltasz, akkor annyit sem fogsz tudni, mint amennyire eddig esélyed volt. Amúg megértem, tényleg ráért volna még.
2021. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
93%
Csak az, hogy barátja van, nem számít korainak, de a szex szerintem igen. Természetes, hogy félted, de ha veszekedsz vele és tiltod a barátjától, csak elveszíted a bizalmát. Inkább beszélgess vele sokat és tudatosítsd benne, hogy bármilyen problémája van, fordulhat hozzád.
2021. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
14%

Jaj, 1-es hagyjuk már ezt a hülyeséget.


Nálunk is elég világosan le volt fektetve, hogy 14 évesen nincs pasizás, hát elhiheted, nem is mertem volna semmi komolyan csinálni, nemhogy otthon elmondani.


Ez nyilván nem azt jelenti, hogy totál kontroll alatt kell tartani a gyereket, de azért ne essünk már át a ló túloldalára sem. Én pont azért nem cigiztem meg ittam 14 évesen, mint az osztályom 80%-a, mert tudtam, ha kiderülne, szankciók lennének otthon.


Egy szülőnek a következetes nevelés is a feladata

2021. szept. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
96%

Sajat tapasztalatot tudok meselni, illetve amit a baratnoimnel lattam. 33 vagyok, 12 eves koromban volt eloszor “baratom”, ez csokot+kezenfogva jarkalast jelentetett. Az osztalyunkban 13-14 eves koromban mar tobb lanynak is volt ennel komolyabban baratja. Egyik legjobb baratnomnek mar gimi elso ota volt egy sok evig tarto, aminel egymasnal is aludtak.


A vedekezessel kapcsolatban gondolom, felkeszitetted, nem? Miert lenne ebbol automatikusan veszekedes?

2021. szept. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
81%
Mikor megnyitottam a kérdést, azt hittem egy 11-12 éves lányról lesz szó. 14 évesen azt gondolom, nem kaorai, de bizonyos szabályokat le kell fektetni. Sokat kell beszélgetni vele és nem tiltani ugyan semmit, de meg kell vele értetni, pl hogy az ő érdeke, ha várnak még a szexszel.
2021. szept. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:

Igen de úgy gondolom a mai világban megteszik az iskolában a felvilágosítást de ha meg is tettem volna , nem most.

Azthittem vár még vele de úgy latszik nem.

Veszekedésre azert gondoltam mert nagyon makacs személyiség ahogy én is

Köszönöm, megpróbálok beszélni vele ezekről.

2021. szept. 17. 13:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!