Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Már nem gyerek, de még nem is...

Már nem gyerek, de még nem is felnőtt?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy kéne kezelnem a lányomat. 13 éves, és már nyilván nem kisgyerek, de még nem is felnőtt.

Szerintetek mi az, amit már meg kéne engednem neki, és mi az, amit még nem? De



2021. dec. 31. 11:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
96%
Túl általános kérdés.
2021. dec. 31. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
88%
De, a 13 éves gyerek. Kiskamasz.
2021. dec. 31. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Miért ne lenne gyerek egy 13 éves?
2021. dec. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%

Nem kisgyerek, ebben igazad van. De igen messze van a felnőtt kategóriától. Még ha egy 16-17 évesről kérdeznél...de 13 évesen még gyerek.

13 éves fiam van, természetesen néhány dologban többet engedhet meg magának, mint a két kisebb testvére, ilyen pl. hogy saját telefonja van, mobilnettel. Ha becsukja a szobája ajtaját, nem zavarom. Elmehet a barátaival a közeli hamburgereshez, meg sem fordul a fejemben, hogy vele menjek. Rendszeresen kap zsebpénzt. Önállóan közlekedik az iskola és az otthonunk között.

Ezenkívül még sok minden más is van, de hirtelen ennyi jutott eszembe. Ha írsz konkrét példát, szerintem korrektebb válaszokat kapsz.

2021. dec. 31. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#4

Köszönöm szépen


A többieknek mondom, hogy igen, igaz, hogy még gyerek. Úgy értettem, hogy már nem kisgyerek, én nem az a szint, mint mondjuk egy ovis, vagy egy második-harmadikos gyerek.


Köszönöm a választ mindenkinek aki eddig írt vissza

2021. dec. 31. 12:54
 6/13 anonim ***** válasza:
91%

Eléggé gyerek még.

A kérdésed tényleg túl általános.

Én az enyémnek már megengedem, hogy egyedül közlekedjen biciklivel a városban. Busszal is elengedném, de arra még nincs igénye.

Ha akar, átmehet a barátnőjéhez, akár ott is alhat, de azt inkább csak szünetekben.

Fél 10 körül megkérem, hogy feküdjön már le, de ha nem teszi, nem veszekszem vele, és nem kényszerítem, mint a kisebbeket.

Pia-cigi-pasik kérdéskör nálunk még nem téma.

A saját (nem mű)körmét kifestheti felőlem, a haját nyáron kimoshatóval.

Megkérdezem, merre szeretne továbbtanulni, de mivel nincs konkrét ötlete, igyekszem abba az irányba győzködni, ami szerintem a helyes.

2021. dec. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
68%
Egyik sem. (Kis)kamasz.
2021. dec. 31. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
81%
Nem kisgyerek, hanem kiskamasz, de a felnőttől még messze van. Majd ha 16-17 elmúlt, akkor lehet mondani, hogy hamarosan felnőtt. Szerintem.
2022. jan. 1. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#8

Igazad van, pontosan ezért mondtam, hogy még nem felnőtt.

2022. jan. 2. 09:18
 10/13 anonim ***** válasza:
81%
a kiskamasz a 10-12 éves nem a 13.
2022. jan. 2. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!