Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Melyik az a film, könyv,...

Melyik az a film, könyv, esetleg képregény, amit gyerekként vagy kamaszként láttatok, olvastatok, és bár látszólag ártalmatlannak tűnt, de utólag mégis úgy ítélitek meg, hogy káros befolyásoló tényezőként hatott a későbbi életetek során?

Figyelt kérdés
Hát számomra ilyen könyv volt a VIII. utas a halál Alan Dean Foster-től. Tizenéves kiskamaszként olvastam, és utólag rossz álmok gyötörtek jópár hónapig. Úgy éreztem, talán nem kellett volna elolvasni.

2022. jan. 3. 18:49
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb.10 évesen láttam az Arachnophobia c.filmet, azóta félek a pókoktól. Felnőttként nézve persze gagyi a film, de akkor elég mély nyomot hagyott bennem.

Könyvben a Cujo volt, kb.12 évesen olvastam, és nem a kutya volt benne ijesztő. Van az elején egy rész, amikor egy kislány a málnás müzlit kihányja, és én totál azt hittem sokáig, hogy vért hányt, és emiatt sokáig nagyon rossz érzéssel gondoltam a könyvre. Amúgy nagy hatása nem lett az életemre, többször is olvastam azóta, és Stephen Kinget is szeretem.

2022. jan. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

Kb az összes közelező olvasmány😅 a vuknak tök más a vége, mint a mesének, nagyon kiábrándító volt. Nemecsek halálától szétestem lelkileg, a kicskereső kisködmönről meg ne is beszéljünk. Az Árvácska meg már fizikai fájdalmat okozott, hogy bázzeg miért kell a magyar gyerekeknek ahogy megtanulnak olvasni egyből halálról, szenvedésről, veszteségről, nemi erőszakról, görög drámákban vérfertőzésról és hasonlókról olvasni… soha nem fogom megérteni.

Valószínűleg ezen olvasmányélmények miatt olvasok most már inkább gagyi ponyvákat, esetleg jane austent, meg ifúsági regenyeket (potter, darren shan stb)

2022. jan. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik az X-akták első része, a gumiember, azóta is rühellem a szellőzőket.

A másik még ovisan láttam a Boszorkányokat Angelica Houstonnal. Hát gyerekként rettenetesen para volt.

Ugye az a story, hogy a boszorkák kedves néninek öltözve gyerekeket gyilkolásznak. Van eleve egy komor kép/hangulatvilága az elején. Az nagyon beparáztatott. Mindentől is féltem évekig.

2022. jan. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
94%

Support group gyakori kérdéseken azoknak, akik traumatizálódtak Nemecsek halála miatt.

Amúgy nem igazán jut eszembe ilyen. A His Dark Materials trilógia esetleg. Na meg a rengeteg horrorfilm, amit megnéztem annak ellenére, hogy nagyon félős gyerek voltam.

2022. jan. 3. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Jurassic Park könyvben. Középiskolásként olvastam, de azóta is kellemetlen érzéssel gondolok vissza rá. A filmben egy csomó részt leegyszerûsítettek és módosítottak, így az egyáltalán nem gáz. A könyv sokkal ijesztôbb.
2022. jan. 4. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
5 éves koromtól rengeteg Dr. Csontot néztem. Eleinte nem volt rám nagy hatással, imádtam, ahogy felgöngyölítik az ügyeket, az oszló hullákon inkább csak jót szórakoztam, például amikor egy hatalmas csokitáblából került elő egy. Orvos akartam lenni már 3 éves korom óta, érdekelt az emberi test, könyveket, rajzfilmeket néztem róla, így még érdekesnek is találtam. Olyan 8-10 éves korom körül kezdtem el érezni a hatását, nagyon féltem a sötétben, esténként attól, hogy valaki betör hozzánk. Azóta hipochonder lettem (más okokból, a sorozatnak semmi köze hozzá), a betegségek, halál említésétől is pánikrohamot kapok. Az orvosi pályáról is lemondtam, valamikor hetedikben, egyrészt emiatt, másrészt mert nagyon nem értem a biokémiát, és a kémiát, azóta találtam mást, ami érdekel. Igazából nem bánom, hogy néztem, sok jó emlékem van róla, a betörős félelmem is csak részleges már, bár esténként most se szívesen vagyok kint. Épp ma néztük osztállyal lyukasórán meg az egyik részt, és örömmel konstatáltam, hogy még csak rosszul se lettem közben.
2022. jan. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, tehát amikor elolvastam azt a könyvet, utána még pár évig féltem egyedül kimenni este a WC-re, meg egy párszor be is pisiltem az ágyba


A másik félelmetes film, amit gyerekként láttam, a Twin Peaks, az is nagyon felkavaró volt

2022. jan. 6. 05:55
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

X-akták. A Gumiemberes résztől mai napig feláll a karomon a szőr.

Anno tiniként faltam Stephen King regényeit, a Duma Key-től és a Mumus novellától még most is rémálmaim vannak ha eszembe jutnak. ( betegesen csukogatok mindig, mindenhol minden szekrény ajtót és fiókot) 🙄😱

2022. jan. 6. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
5! Dante pokla?
2022. jan. 7. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálam minden gyúrmás mese nem tudom mi a rendes neve ezeknek a mesefilmeknek amikben gyúrmából készült figurák stb vannak. Rém álmaim voltak tőlük. Azóta is rühellem a gyúrmát minden formában. Meg jó pár magyar mese, pl kukori és kotkoda főcímdalától mai napig ráz a hideg. Doktor Bubó hangulata nekem nagyon nyomasztó volt. Azóta nem szeretem a baglyokat.
2022. jan. 7. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!