Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Szülők! Ti mikor külditek el...

Szülők! Ti mikor külditek el a 6.-os gyereketeket aludni?

Figyelt kérdés
Nemet és kort legyetek szives írni, köszönöm

2022. márc. 10. 18:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
86%
Nemtől függetlenül: Igazából akkor amikor el tud aludni, de éjfél után azért már ne legyen fent. Attól hogy takarodó van neki 9-kor, még nem biztos hogy aludni is fog. Arról nem beszélve hogy mire az végez az összes iskolai feladatával, kb semmi szabadideje nem marad estére. Engem is zavartak 10 órakkor aludni ennyi idősen, sosem aludtam el, csak szenvedés volt. Az alvás eröltetésével eltöltött időt inkább produktívabb dolgokra fordítottam volna.
2022. márc. 10. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
88%
Első vagyok, a kor lemaradt: ezeket 12-13 éves kortól ajánlom.
2022. márc. 10. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
47%
9 óra körül. Fontos szabni egy határt. Ha addig van fent, amíg szeretne, fent lesz hajnalig is. Lehet, hogy nem alszik el 9-kor, de még mindig nagyobb esély van rá, hogy rövid időn belül elaludjon, mintha nem is próbálkoznak vele.
2022. márc. 10. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
93%
Ilyenkor van az mikor a gyerek tetteti az alvást, aztán titokban inkább olvas vagy TV-zik éjfélig 😃
2022. márc. 10. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
15%
Hétköznap 2wkor
2022. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
39%
21kor
2022. márc. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 Derjaderja ***** válasza:
42%

Azért ha néha a párna alatt olvas egy izgi regényt, az is más mintha éjfélre kerül ágyba.


Másrészt sose értettem azt, hogy "úgysem engedelmeskedik". A szülő szerezzen érvényt az akaratának szerintem. Apróságokon nem kell kötözködni, de egy kiskamasznak, aki 6-7 között kel, átlag 6 órát figyel, szakkörre, edzésre jár, utazik, tanul, az éjfél késő. Szomorú, hogy ennyi otthoni tanulnivaló van, és így nem tudja lemozogni magát a gyerek, elég életidegen az iskolarendszer...


Párom fia amúgy 15 éves, 10-kor legkésőbb elküldi a párom aludni. De nem is kell küldeni, mert fáradt, szívesen megy. Párommal néha filmet néznek kb 10ig, de ő csak 7végén meg szünetben van itt. Hogy fekvés után mit csinál, nem ellenőrizzük, de tejüveg ajtó van, és általában hamar kialszik nála minden fény. Még úgyis ő kel a legkésőbb, mert ennek a korosztálynak magas az alvásigénye.

2022. márc. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs nagy alvásigényem, én hatodikban 22:15 fele aludtam el, és 6:30 körül keltem. Amúgy lefekudni 22 óra tájékán mentem. Lány vagyok.
2022. márc. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
93%
Lány vagyok és én hatodikos koromban 11kor feküdtem és 7kor keltem. Napi 8 órám így bőven meg volt.
2022. márc. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
87%
11 éves kislányom 20 és 21 óra között fekszik le iskolaidőben. Nem nagyon kell küldeni, megy magától, mert fáradt és hamar el is alszik. 6:30-kor ébred reggel. Ha nincs iskola tovább fennmarad, de 22 óránál tovább ő nemigen tud ébren maradni :)
2022. márc. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!