Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyire szoltok bele a...

Mennyire szoltok bele a kamasz csemeték öltözködésébe, mások tizenéves gyerekei is fekete ruha rajongók?

Figyelt kérdés

Fiúnk 15 éves, lányunk 13. Mindketten főként fekete és sötét árnyaltú ruhákban járnak. Lányunk nagyon, de nagyon ritkán hajlandó csajos, nőies ruhákat felvenni. Ha meg is tetszik neki egy-egy, amit megvetet, akkor is inkább csak a szekrényben tárolódnak, mint hordaná. Két éve anime rajongó, olykor képes szinte jelmezben kimenni az utcára. (persze, az sem csajos verzió)

A fiú pedig legszívesebben ugyanabba járna egész évben. Fekete, sportos nadrág (kevés fehér felirattal), + fekete póló. Még ebben a hőségben is ezt viseli. Tavasszal, télen fekete pulóver, fekte dzseki, fekete sapka...

Pár éve még mindkettőt érdekelte a divat, de legalábbis a stílusosság. Fiúnk baseball sapkák mellett még kalapokat is hordott és színek is voltak a ruhatárában, ahogy a lány csajosan, nőiesen öltözött. Ráadásul manapság nem érdekli őket sem a praktikusság, sem az észszerűség, de még az időjárás sem. Nem használnak esernyőt, esőálló dzsekit, inkább áznak. Melegben fel nem vennének fejfedőt.



2022. jún. 16. 14:25
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
93%
Kinövik, ha nem tiltod akkor előbb ha tiltod akkor utóbb.
2022. jún. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
84%

És ez a kérdés azért született meg, mert....?



Nyilván azért hordják ezt, mert ebben érzik jól magukat, ez tetszik nekik. Nem tudom, miért kéne ezt korlátozni.


20/N

2022. jún. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
94%
14 éves fiam is csak feketében. Sportosan, de fekete, max sötétkék pl cipőben.
2022. jún. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
86%

Melegben fel nem vennének fejfedőt...? Én sem. Nem csecsemők, hogy védeni kell őket a hőgutától.

Enyém se hord ernyőt, esőkabátot. Pulóver max. Örülök, ha télen ráimádkozom a kabátot.

2022. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
73%
Az én kislányom 13 lesz. Eddig nagyon jól kötözködött. Most, a kiskamasz korral megváltozott az ízlése. Már nem merek egyedül vásárolni neki. Próbálom elfogadni az új stílusát, de néha bele kell szólnom. Például iskolába nem engedem meg, hogy olyan dolgokat vegyen fel, amiből ki van mindene. Pl túl rövid felsőket a tanárok nem veszik jó néven. Sok vitánk is van ebből.
2022. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
77%
Amúgy a feketét a kislányom nem kedveli. Szereti a színeket. (5-ös)
2022. jún. 16. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
91%

Ugyan még nem kamaszodnak a gyerekeim, de emlékszem, én is ilyen voltam tizenévesen :) Csak fekete, bő, zsebes nadrágok, zsákszerű póló (szintén fekete preferált, vagy valami feketéhez jól illő színben, ha már muszáj, pl piros), halálfejes vagy valami rémisztő minták, együtteses pólók, stb. Zárt cipő, semmi szandál, nagyon max 40 fokban, de az is szigorúan fekete, lapos talpú. A hajam vagy simán összefogva, vagy laposan, kiengedve, semmi extra. A rokonság engem is folyton csesztetett, hogy nem vagyok valami nőies, miért nem öltözök már lányosabban, igazán lehetne valami csajos frizurám, stb. Csak idegesítettek vele, de hatása nem volt.


Jelentem, kinőttem. 29 vagyok már, kifejezetten nőcis nő, imádok magassarkúban és szoknyában járni (15 éve szoknyát nem láthattál rajtam, még a szekrényből is száműztem), élénk színeket választok, persze van fekete ruhám is de azért zömében inkább világos a ruhatáram. De még ha nem is így lenne, akkor sem látom ezzel a problémát. A gyerekek most kísérleteznek a saját ízlésükkel, stílusukkal, ahogy egy évvel ezelőtt más volt a hozzáállásuk, úgy valószínűleg jövőre vagy 2-3 év múlva is más lesz. De meg ha így is marad, ebből hátrányuk igazán nem származik, ha nagyon kényelmetlen lesz nekik a fekete, majd leveszik.

2022. jún. 16. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
80%
Pici még a fiam, de ez abszolút olyan dolog, hogy rá fogom hagyni. Engem is cseszegettek a szüleim 1-1 ruhám miatt, rittig azokat hordtam.
2022. jún. 16. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
89%
Szóval neked most az a bajod, hogy nem tetsik neked, hogy a gyerekeid milyan SZÍNŰ ruhát hordanak?
2022. jún. 16. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
96%
Kamaszlányként én is ilyen sötét színű fiús zsákruhákban jártam 12-16 éves korom között. Bakancs, cargo nadrág, agyonmosott férfipóló... Ha néha felvettem valami csajosat, tiszta zavarban voltam és kényelmetlenül éreztem magam. Sosem gondoltam magam elég szépnek pl. szoknyához, meg jobban esett olyat hordani, amiben láthatatlan vagyok. Aztán a főiskolán kikupálódtam.
2022. jún. 16. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!