Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A normális, átlagos gyerek 9...

A normális, átlagos gyerek 9 éves kortól bármit mond a szülő, azt mondja rá, hogy nem és ellenálló mindenre?

Figyelt kérdés
2022. júl. 5. 19:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%
Kiskamaszkor. Egyre korábban kezdik. Vannak, akik a dackorszakból átmenet nélkül kamaszodni kezdenek. 🤣 Akkor is, ha nem hagyják rájuk.
2022. júl. 5. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%
Normális, ez a természetes. Feszegeti csak a határait.
2022. júl. 5. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Az enyém most lesz 9, de már évek óta ezt csinálja
2022. júl. 5. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk is 9 éves korában kezdődött. Csak nálunk a tanárnak mond folyamatosan nemet. Nagyon sokat küzdünk. Már több, mint egy éve.
2022. júl. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
49%

Nem, szerintem nem normális. Ezt opponálásnak nevezik, és pl. az adhd egyik tünete. Persze akkor nem ebben a korban kezdődik. Nekem mindkét gyerekem adhd-s, és nagyon komoly. Van, hogy nem esznek egész nap semmit, csak hogy nekem nemet mondhassanak. A lányom első szava konkrétan az volt, hogy nem.

Az lehet talán a megoldás, hogy alternatívákat kínálsz neki, pl. előbb vacsorázol vagy megfürdesz. Erre ritkán mondanak nemet, persze a rafináltabb akkor is rád csapja az ajtót.

2022. júl. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
56%

"A lányom első szava konkrétan az volt, hogy nem."


Az én lányomé is, és mára egy makkegészséges 12 éves tinilány. Tehát ez önmagában nem jelent semmit.

2022. júl. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
52%
"12 éves tinilány" Ezen mosolyogtam egy jót XDDDDD
2022. júl. 7. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Kistini, ha így jobban tetszik...
2022. júl. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%
A tini jelentése teenager, azaz tizenéves. Ha nálad 16 év alatt mindenki kisgyerek, akkor azzal senki nem tud mit kezdeni. 🤣
2022. júl. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
De egy 11-12 évest nem szoktak tininek nevezni.A tini más kategória szerintem. Kistini az már jobban hangzik.
2022. júl. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!