Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Az szüleim abszolút ellenzik,...

Az szüleim abszolút ellenzik, hogy 16 évesen igyak, bulikba járjak, szerintem meg ilyen idősen már lehet...mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

2022. júl. 8. 09:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
76%
Tegnap még 15 voltál mielőtt tiltottak volna. Pápá.
2022. júl. 8. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem várhatod el, hogy támogassanak benne. Nyilván tisztában vannak vele, ha akarod, meg tudod oldani, hogy alkoholt igyál, de ez nem is erről szól, hanem a társaságról. Én anno, amikor 15 voltam, mindig azt mondtam, hogy dumálni megyünk a haverokkal (este 9 fele mentem el otthonról), nyilván utánam szóltak az ajtóban, hogy "Ne igyál!", ez ilyen 16-17 éves koromra módosult annyival, hogy "Ne igyál annyit!". Havi 1-2 alkalomról volt szó, télen ritkábban. Soha nem történt baj, mert tudtam hol a határ. Felelősség, bizalom a kulcsszó, ha nem bíznak benned, akkor magukat minősítik, hiszen ők neveltek fel téged.
2022. júl. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Ez nem a szüleid bizalmatlansága, hanem törvény, hogy 18 év alatt alkoholt fogyasztani tilos. Nyilván nem akarják, hogy bűnöző legyél. Ha nem tetszik, a törvényhozóknál reklamálj, a szüleid ezt nem tudják megváltoztatni. De amúgy nem véletlenül ez a törvény, nem jók ezek a bulik, meg a pia, csak te ezt még nem tudod, mert mindenki ezt csinálja körülötted és te is ezt akarod csak ezért. De ez nem jó! Legyél normális és meglesz a jutalma az élettől.
2022. júl. 8. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
40%

3

"hanem törvény, hogy 18 év alatt alkoholt fogyasztani tilos"


Idézd légyszíves az ide vonatkozó törvényt a megfelelő paragrafus megjelölésével.


"Nyilván nem akarják, hogy bűnöző legyél."

Bűnöző😂

Németországban 16 évesen már vehet sört a boltban, nyilván egy olyan kultúráról beszélünk, ahol ettől minden fiatalkorú bűnözővé válik, gratulálok.

2022. júl. 8. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%
Azért ellenzik, mert féltenek, és nem akarják hogy bajod essen (pláne ha lány vagy). Barátokkal időt tölteni, jól szórakozni nem csak ivással és buliban lehet.
2022. júl. 8. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 NTBS ***** válasza:
80%
A szüleid csak védeni akarnak. Illetve gondolom az alkohol árát nekik kellene fizetni, mert gondolom még tanulsz.
2022. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Bulikba járást 16 évesen én abszolút pártolom. De! Nyilván nem bárhova, bármikor és bármeddig. Az alkohol pedig onnantól,érdekel, ha látom a gyereken, hogy ivott. Nem vagyok h@lye, tudom hogy ebben a korban már van alkohol a bulikban, de nem mindegy hogy milyen gyakran és mennyi.

Az, hogy nekem kell finanszírozni egy 16 éves szórakozását, az normális. Amikor vállaltam nem csak annyit vállaltam, hogy 18 évig kap kaját meg van fűtés a lakásban.

2022. júl. 8. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
21%
Még mindig nem látom bemásolva azt a törvénycikkelyt, amelyre a 3-as hivatkozik. A minuszolók gondolom azóta is szorgalmasan keresik.
2022. júl. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
59%
18 éven aluliakat alkohollal kiszolgálni tilos. A célja nyilván az, hogy gyerekek ne igyanak
2022. júl. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%
16-17 évesekről beszélünk. Kiszolgálják ők magukat..
2022. júl. 8. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!