Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tegyek ha 15 éves lányomtó...

Mit tegyek ha 15 éves lányomtól akar valamit egy 16 éves fiú, és komoly problémáim vannak ezzel?

Figyelt kérdés
Van egy egyszem 15 éves kislányom, aki félévkor iskolát váltott, és itt ismerte meg ezt a fiút, aki egy fél évvel idősebb nála, 16 éves, és mikor lányom átkerült ebbe az iskolába, már akkor rengeteget mesélt róla, hogy milyen csúnyán beszél a tanárokkal, miket művel és hogyan készíti ki a tanárokat illetve még az osztályt is néha. Tehát elég volt amit hallottam róla, egyáltalán nem tisztelettudó gyerek, és nem a lányomhoz való. Eddig nem beszélgettek, viszont júniusban elkezdett neki a fiú írogatni, suliba is néhányszor társalogtak. (De nem járnak, csak azt tudom hogy a fiúnak tetszik a lányom) Kb.1 hete voltak közösen fesztiválozni, ahol voltak még velük páran, köztük a lányom legjobb barátnője, akit ismerek, szeretek is. Nagyon félve engedtem el erre a fesztiválra, de belementem. Azt mondta a lányom hogy nem volt ott semmi, viszont a lányom legjobb barátnője, aki szintén nem nagyon bírja ezt a fiút csak elvan vele, ő utólag mesélte, hogy a fesztiválon belül elmentek egy zárt helyre ahol a fiú vett alkoholt, amivel megkínálta a lányomat, majd elkezdte fogdosni! Volt olyan rész mikor kettesben voltak mert a barátnője másik koncertre ment. (Csak ennyit tudok) És még azt is szóba hozta hogy a fesztivál után ne menjen haza hajnalba, hanem menjen át hozzá és aludjon ott!... majd felrobbantam mikor meghallottam......... Igaz, más is kiakadna ezen?? Hogy kezeljem ezt?

2022. júl. 29. 20:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
95%
Szóval röviden azon akadtál ki, hogy úgy néz ki, hogy a 15 éves lányod saját akaratából elkezdett járni az egyik psztálytársával...
2022. júl. 29. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%
Ne tegyél semmit, ezek azért nem az ördögtől való dolgok.
2022. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
43%
Ki kène derìteni, hogy a lànyod beleegyezett-e a fogdosàsba. Ha igen, akkor le kell nyelned a bèkàt, nem ugyanaz a vèlemènyetek a fiùròl. Ha nem, akkor fel kell jelenteni, vagy legalàbb az iskolàban jelezni.
2022. júl. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%
Tini szerelem. Jobb, hogy egy vele egykorúval van, mintha vmi 20 év feletti kezdene ki vele. A barátnő féltékenységből is utálhatja a sráct, a srác meg lehet túloz a "hős tetteiről", mert ebben a korban azt hiszi ez a menő. Ismered amúgy a srácot? Igazából el kell fogadnod, hogy 15 évesen már tombolnak a hormonok és ebben a korban alakulnak ki az első kapcsolatok. Inkább beszélgess vele finoman a dolgokról, a fogamzásgátlókról, ami remélem az óvszer ennyi idősen stb.
2022. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
bízmod kéne a lányodban. ha jó a kapcsolatotok és tudtok beszélgetni, akkor beszélj vele erről. de már elég nagy, tehát inkább csak terelgetni lehet. saját döntései vannak, lehet, hogy hibázik is, de ez minden kamasszal előfordul. az a fontos, hogy tudja, hogy rád számíthat és mellette vagy.
2022. júl. 29. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Nagyon túlgondolod, ha őszinte a kapcsolatod a lányoddal, akkor fogadd el, amit ő mondott. Fesztiválon 15-16 évesek nem tudnak venni alkoholt! Lehet, hogy egy ismerőse egy fröccsöt elhozott nekik, nyilván nem literszám ittak, arra meg legyél büszke, hogy ilyen meghívásokra nemet mond.

Szerintem okos a lányod, nem kell félteni, pont elég, ha tényleg mélyen tudtok beszélgetni. Ez most dupla bukta, mert azt sem árulhatod el, hogy a barátnője mit mondott, különben barátnője sem lesz, és te sem kérdezhetsz olyat, amiből kiderül, hogy plusz információd van, ésszerűbb lenne hátra lépni, és megbízni abban, hogy úgy nevelted, hogy jó az értékítélete.

2022. júl. 29. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
100%
Az hogy egy fél év korkülönség van köztük semmi. Szerintem beszéld meg a lányoddal az aggályaidat, de erőltesd rá, és ha vele akar járni fogadd, el, találkozz a fiúval. Lehet a valóságban más.
2022. júl. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel a hozzáállással azt fogod elérni, hogy teljesen kiakad rád. Pl. biztos nem díjazná, ha tudná, hogy a barátnőjétől szerzed az infóid.

Arra kéne törekedned, hogy benned bízzon annyira, hogy maga mondja el. De mivel te gondolom hangot adtál annak, hogy unszimpatikus a srác, már tudatosan hallgat róla, mert egy tini sem szereti azt hallani, hogy azt az embert szidják, aki neki tetszik.

2022. júl. 29. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Kamaszok, kedvelik egymást, ha még nem volt, majd szexelni is fognak, nyugodj bele. Ha tiltod, akkor is meg fogják oldani. Ha nagyon szükséges, akár a suli mosdójában... Ezt akarod? Anno nem egy osztálytársamat kaptam rajta így, pont azért mert tiltották őket, és nem tudták biztonságos helyen intézni.

Beszélgess vele, főleg a védekezésről, amíg nem késő, és ne legyél ilyen begyepesedett.

Ha valamit nem akar a lány, majd nemet fog mondani, ha bajba kerül, és normálisan nevelted, és ha megbízik benned, szólni fog. Ha pedig akarja, akkor te sem tudod megakadályozni. NE dugd homokba a fejed. A lányod nem lesz 25 éves koráig szűz. Valószínű még a középsuli alatt túlesik rajta ha szerelmes lesz.

2022. júl. 30. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg vele az aggodalmaid, de ne nagyon szólj bele, sajnos az élet ilyen.
2022. júl. 30. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!