Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan segítsek ebben a 13...

Hogyan segítsek ebben a 13 éves fiamnak? Vagy nem kell, csak ha kéri a segítséget?

Figyelt kérdés
Elváltunk az apjával. Nincs szabályozott láthatás. Ma ment volna az apjához, amit tegnap este lemondott az apja, mondván dolga van. A gyerek mondta, hogy biztos dolgozik. Erre kocsival megyünk, az apja kocsija meg ott áll az új csaj, meg az új gyerekek háza előtt. Egyszerűen leírhatatlan volt az arca. Hogy az apja lepasszolta az újak miatt. Legalább rádöbben, milyen hazug az apja.
2022. szept. 3. 09:37
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
75%
Vagy az is lehet az új csaj beteg vagy papírokat kell intézni vagy tényleg valami olyan jött közbe amit máskor nem lehet.. ne neveld a gyereket az apa és az új család ellen, mert neked attól nem lesz jobb, ellenben a gyereknek törést okoz. Majd ha felnő eldönti ő mit gondol az apáról, addig viszont még szüksége van arra, hogy apja legyen és nem kéne vitát generálni közöttük, ha amúgy legalább nekik lehetne jó kapcsolatuk.
2022. szept. 3. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%
amúgy meg minek koslatsz az új csaj háza előtt? 😂
2022. szept. 3. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Sosem neveltem az apja ellen, akkor sem, mikor megérdemelte volna. Csak az utolsó előtti percben lemondani, ez a legjobb szokása. Meg ha heti egy nap van vele a gyereke, akkor miért nem alakítja úgy a dolgát, hogy mehessen a gyerek hozzá. Mert egyébként mindig a fejemhez vágja, miért nem akar hozzá menni a gyerek. És igazából az idegesít, hogy hiába kérem, sosem szól, mikor megy a gyerek hozzá, vagy most, hogy mégsem megy. A gyerekkel megbeszéli, én meg le vagyok kakilva. Csak akkor mi lett volna, ha én mára beszervezek magamnak valamit. A gyerek marad egymaga, vagy tök természetes, hogy akkor majd én lemondom a saját programom? És nem az első alkalom, ezért vagyok zabos.
2022. szept. 3. 10:09
 4/33 A kérdező kommentje:
#2 mert a fő út ott megy a háza előtt. Át kellett menni másik településre és csak ott lehet.
2022. szept. 3. 10:11
 5/33 anonim ***** válasza:
89%

13 évesen azért már maradhat egyedül is, ha neked programod van, nem? Ez nem jó indok.

Egyébként meg tényleg barom apuka. Szerintem nem kell ezzel semmit kezdeni. A gyereked nem kicsi, rájöhet magától.

2022. szept. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Egész nap? Mert el akartam menni a barátnőmmel kicsit csajos napot tartani, kis shopping, egy mozi, otthonról 70 kmre. Későn akartam haza jönni,mondván ráérek. De nem hagyom magára, mert biztos ilyenkor történik valami. Meg ha az apja lepasszolta, most én is tegyek úgy?
2022. szept. 3. 10:15
 7/33 anonim ***** válasza:
74%
Miért, mi van, ha egyedül marad a 13 éves egész nap? Szerintem még örül is neki.
2022. szept. 3. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem kell úgy tenned és érthető a haragod, de a gyerek előtt próbálj úgy tenni mintha ez rendben lenne és ne azt erősíteni benne, hogy “látod apa tesz rád”.
2022. szept. 3. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Mert egész héten egyedül van délután, mikor vége a sulinak. És nem is szeret egyedül lenni.

Csak az apja nem fogja fel, hogy ilyenek miatt fog eltávolodni tőle a fia és szarni a fejére.

2022. szept. 3. 10:38
 10/33 anonim ***** válasza:
22%

Komolyan mondod, hogy te barátnős, shoppingolós programra hurcolod magaddal a 13 éves fiad??? Nyomorult gyerek.:(

Semmi baja nem lesz, ha nem anyu szoknyáján csüng egész nap.

2022. szept. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!