Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tanácsot szeretnék, ki volt...

Sunyibors kérdése:

Tanácsot szeretnék, ki volt ilyen helyzetben? 15 éves lányom gimnáziumba jár, kollégista. Az iskolát szereti, tanárait es osztálytársait is.Ez az iskola volt az álma, de megbeszéltük, hogy a bejárás felejtős, mert a tanulás rovására menne.

Figyelt kérdés

És itt a probléma. A kollégium szép, tiszta, felújított 4-en vannak egy szobában, a nevelők jók (őket is kedveli) és mégis gyűlöli a kolis életet. Bejárós szeretne lenni, hiába biztatom, hogy jó lesz,kialakul, adjon még időt magának, szomorú és kedvetlen.

Akik ilyen helyzetben voltatok, ti mit mondtatok, mivel biztattátok és mi lett a vége? :(



2022. szept. 20. 16:10
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
95%

Milyen messze van az iskola, hogy a bejárás felejtős?

Van az iskolához közelebb lakó rokon, akinél lakhatna?

2022. szept. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
98%
Hány óra lenne az utazás? Sokkal rosszabb ha ennyire nems zereti a koleszt és mégis ott kell lennie, ez nem csak a tanulás rovására mehet hanem az alap hangulatára is.
2022. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
93%

Én gimi alatt kolis voltam(és amúgy most is kolis vagyok, csak egyetemistaként), de erre így nehéz mit mondani, kicsit kifejthetnéd jobban.

Mi a baja a kolival konkrétan? Honvágy? Nem finom kaja? Zajos? Nem tud aludni/tanulni? Nem talált barátokat? Nem jön ki jól a szobatársakkal? A kollégiumi szabályokkal van a baja?

2022. szept. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim válasza:
97%
Nekem sok osztálytársam volt eleinte kolis, végül kivétel nélkül mind bejárósok lettek, volt aki inkább mésfél órát utazott minden reggel és délután csak ne kelljen koliban laknia. Lehet nem jön ki a szobatársakkal, hiába szép tiszta stb ha mégse tud úgymond elkülönölni mint otthon a saját szobájában. Kell azért a magánszféra és egyáltalán nem biztos, hogy ez a tanulás rovására menne, pl nálunk a gimi kolijában minden délután volt egy pár órás kötelező tanulás egy teremben, ahol kötelező volt jelen lenni és tanulni. Mindenkinek más a napi ritmusa, van aki este jobban tud tanulni, más kora reggel szóval ez is egyéni, nem lehet ráparancsolni az emberre, ez azért már nem a napközi.
2022. szept. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 A kérdező kommentje:
Az egyik szobatársa jó fej, inkább a másik két lányra panaszkodik, mert ők már 5-kor ébrednek, smink és a napi szett összeállítása, így a villanyt felkapcsolják,zörögnek, persze a másik két lány még aludhatna még egy jó órát, de így nem tudnak. Ez napi szinten történik. Igazából ennyi ami rosszat mond róluk, más komolyabb panasza nincs rájuk.
2022. szept. 20. 16:19
 6/70 anonim ***** válasza:
94%
De most nem értem, nektek miért baj, ha ő bejárós akar lenni?
2022. szept. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 A kérdező kommentje:

Népszerű különben, olyan kis vezéregyéniség, mindenkivel kijön az osztálytársai is kedvelik. Igen jó tanuló amúgy, de ez a koli, ez nem megy neki.

Rokonunk nincs abban a városban, a bejárás kb.egy jó óra oda, és kb.1,5 óra hazafelé. Honvágyas, igen. :(

2022. szept. 20. 16:25
 8/70 anonim ***** válasza:
94%
az nem sok, simán ki lehet bírni
2022. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
93%
Akkor nyugodtan lehetne bejárós.
2022. szept. 20. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 A kérdező kommentje:
Nekem nem baj, lehet bejárós én is az voltam, de én egy sima iskolába jártam, és tanultam, amit tanultam..Ő emelt biológiát és emelt kémiát választott, a célja nagyon komoly, sok tanulással jár, és még ehhez plusz kémia szakkör iskolaidőn kívül, na ettől tartok, hogy amikor tanulhatna, azt az időt, azt a buszon fogja tölteni, és ha rájön akkor, hogy csak jobb lett volna maradni a koliban ez miatt, akkor már nem tudjuk visszacsinálni, nem ugrálhat ide-oda..
2022. szept. 20. 16:33
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!