Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mikor engedtétek először a...

Mikor engedtétek először a lányotoknak, hogy szőrtelenítse a lábát?

Figyelt kérdés

Mindkét gyerekem fejlettebb az átlagnál. A 8 éves lányom tegnap jelezte, hogy nagyon zavarja a lábán a szőr, több osztálytársa is megszólta már érte. Nyáron egészen szőke volt neki, láttam, hogy sok szőre nőtt de alig látszott. Most ezek a szőrök sötétek lettek és a lába szárán még hagyján, de a térdén nagyon durva, olyan sűrű és hosszú neki mint ha én most megnöveszteném. Sajnálom szegényt, tesin rövid nadrágban kell lenni, jár plusz edzésre ahol szintén rövid naciban vannak, tehát még azt sem mondhatom, hogy húzzuk ki nyárig... Nagyon átérzem a helyzetét, én ugyan ilyen voltam, nagyon ciki volt mert anyukám kb 10 éves korom után engedte csak meg, hogy leszedjem.

Nem tudom mi tévő legyek, 8 évesen korainak tartom de nem akarom így hagyni sem mert tudom mennyire kínos neki. Most a krémes szőrtelenítőn gondolkodom, vajon jó ötlet?



2022. nov. 23. 11:28
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
98%

Én megengedném. Megmutatnám vagy az ő vagy a saját lábamon a borotva helyes használatát aztán kapna egy pakkot. Legrosszabb esetben elvágja vele az ujját. Begyógyul. Én is vágtam el az ujjamat vagy kapott bele a hosszú körmömbe. Tanulás része.

Krémet én se javaslom, nem lehet tudni hogy milyen érzékeny a bőre. Ha idősebb lesz (16+) próbálja ki. Addigra ha érzékeny a bőre úgyis kiderülne.

2022. nov. 23. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Engedd meg neki, a borotválkozás az ég világon semmilyen peoblémát nem okoz, ellenben ha nem engeded, csúfolni fogja a sok neveletlen hülyegyerek
2022. nov. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
76%

Krémet szerintem is felejtsd el.

Nekem valahogy ellenérzésem van azzal kapcsolatban hogy egy 8 éves egyedül borotválja a lábát, de ha zavarja mindenképpen engedném neki a szőrtelenítést. Szerintem én elvinném egy jó kozmetikushoz gyantázni. Bár nem tudom ennyi idősen vállalnák e. Ha nem, akkor marad a borotva, inkább minthogy csúfolják szegényt.

2022. nov. 23. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
98%
Én is vennék neki egy jó borotvát, és megtanítanám használni. Nem ettől lesz erősebb a szőre, az csak legenda, vannak róla tudományos cikkek, keress rá, ha érdekel. :)
2022. nov. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
95%
Mi az hogy engedném? Miért kell ahhoz külön engedély?
2022. nov. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
97%

Jó olvasni hogy milyen rendes válaszokat kaptál.

Volt régen egy hasonló kérdés, ott engem szétszedtek, mert a 7 évesemnek segítettem szőrteleníteni (szintén sulis piszkálás miatt) Mi először egy német krémet használtunk (ezt ott gyerekeknek "írják" erre a problémára. (sógornőm szerezte) aztán ahogy hazaköltöztek átáltunk a borotvára. Nagyon ügyes volt vele az elejétől.

2022. nov. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
76%
Én a 9 éves lányomnak hajnyíróval vágtam le nyárra. Nullásra 😁Magamnak is azzal szoktam az alkaromon, bár nekem szőke, de zavar.
2022. nov. 23. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat! Ez a hajnyírós ötlet is jónak tűnik. :)
2022. nov. 24. 08:27
 19/25 anonim ***** válasza:
28%
10 évesen.
2022. nov. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
94%

Égési sérülést okoz a krém. De van olyan, amit semmit nem okoz, a szőr boldogan ott virít, ha letörlöd.


Borotva és ami fontos mellé, a bőr radír. Az is jó, ha van egy szivacsa, aminek van egy durvább része. Azzal masszírozza át a lábait meg a testét ott, ahol le akarja borotválni.

2022. nov. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!