Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nyolcadikos gyerek túlterhelt,...

Nyolcadikos gyerek túlterhelt, feszült nálatok is?

Figyelt kérdés

Én annyira sajnálom a lányomat. Nyakunkon az írásbeli felvételi, sokat gyakorol rá, jár tanárhoz.


És itt ez a rengeteg dolgozat, azt látom, hogy ma elpattant nála a húr.


Holnap írnak, és olyan tanár tanítja őket, aki órán diktál nekik címszavakat a füzetbe és másnap dogát irat.


De soha nem azt kérdi ami a tankönyvben van, hanem állandóan a Google-ban keresgeljuk a válaszokat, mert legalább annyi becsület van benne, hogy körülbelül megmondja, miről fog kérdezni.


Én nem tudom hogy lehetne a gyerek motivációjat fenntartani, eddig volt neki, de mostmár azt látom hogy kedvetlen, nem érdekli az egész.


Nálatok mi a helyzet?


Ja és mi nem hajtjuk, nincsenek elvarasok felé, amit eddig tanult, saját kedvtelésből, saját erőből érte el. (jó tanuló egyébként).


2022. nov. 30. 22:40
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Hú, hát alaposan megleptek a válaszok... 😟😟


Kedves kommentelok, hol írtam olyat, hogy versenyistalloba akarjuk nyomni a gyereket?


Egy abszolút közepes gimi a cél, attól függetlenül is, hogy szinte kitűnő tanuló (egy tárgyból van negyese).


És nincs arról szó, hogy nem bírja. Eddig soha nem volt semmi gond. Tegnap besokallt. Ez nem azt jelenti, hogy nem bírja.


A kérdésem arra vonatkozott, hogy segítsek neki, amire az első válaszoló tökéletes választ adott.


Köszönöm a válaszokat.

2022. dec. 1. 18:49
 12/14 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem is kicsit dramatizálnak a válaszolók. Én most vagyok gimnazista, és különösebben nem kellene megerőltetnem magamat, ha nem lenne némelyik tanárom ekkora k*csög. Ritkán sokallok be, de tavaly év végén kaptam egy idegösszeroppanást, mert hirtelen minden összejött egy nap és besokalltam. Szóval nyugodtan mondd meg a lányodnak, hogy más is van így vele. De összességében azért túlélhető. A felvételi sem ördögtől való és a gimi sem az, nem kell túlstresszelni.


Amúgy meg, ha dühös a tanárokra, akkor tépje össze a dolgozatait (nyilván csak azt, amit nem kell visszaadni) vagy nyomtassa ki a tanár képét és tépje szét azt, vagy ragassza egy párnához és püfölje, szurkálja szét ceruzával. Nem vicc, esküszöm, hogy segít. De a kettes válaszoló-féle g*cifüzet se rossz, meg az egyes pontozása is nagyon jó. Ami neki működik. Ha kidühöngi magát valahogyan, akkor utána könnyebb lesz tanulni, tapasztalatból tudom. Talán motiváltabb lesz.


Remélem, segítettem valamennyit. 😅

2022. dec. 2. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Már 7.ben kiégett, depressziós volt. Elkezdett sportolni, akkor valamivel jobb lett, de most megint teljesen kész van. Túl sok rajtuk a stressz, felvételi, tovabbtanulás.. és neki még nem is annyira vorzasztó az osztálya, nem zaklatják, de barátai nagyon nincsenek, tanárok vannak, többnyire normálisak. De már most többször kiégett, tört össze, mint én 25 éves koromig...
2022. dec. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a tanár egyik feladata, hogy felkeltse az érdeklődést és motiválja a diákokat. Ha ezt ő nem teszi meg, akkor az egy egyoldalú tananyag leadás szerintem. A tanár pont attól tanár, hogy kedvet csinál.
2022. dec. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!