Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 11 éves fiúnak esti mese?

11 éves fiúnak esti mese?

Figyelt kérdés
A fiammal az esti "szertartás" része, hogy lefekvés után még improvizálok neki valami kalandos történetet a kedvenc, kitalált karakterével. 10-15 perc után már alszik is. Ez ebben a korban még belefér? Nekem személy szerint nem gond, bár néha én is majdnem belealszom. Szoktassam le róla? Várjam meg, amíg ő mondja hogy nem igényli? Meddig jó a mesélés és mikortól gyanakodjak, hogy valami probléma van, amit fel kell deríteni?
2022. dec. 8. 23:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem értem mi probléma lehetne abból hogy vágyik veled negyed órára esténként.

Ha amiatt aggódás hogy esetleg túl kisgyerekes neki már a pár perces impro mese, akkor álljatok át arra hogy ifjúsági regényekből olvasol fel neki.


Ha 11 éves, most a legjobb nekiesni az első Harry Potternek például. 😉

2022. dec. 8. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Örülnék, ha a fiam akkor még igényelné a társaságom. Most 9 és még igen.

A közös esti beszélgetés akár felnőttkorig is megmaradhat, nem? Nyilván nem kell pont az ágya mellett mesét mondani, de ha a fiatal felnőtt fiam leülne mellém a kanapéra 15 percre fekvés előtt dumálni, az végtelenül boldoggá tenne. Remélem, ha nem is minden nap, de néha lesz ilyen.

2022. dec. 8. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Én inkább örülnék neki. Úgyis a tudtodra adja valamilyen módon ha már nem igényli. Addig pedig örülj, hogy veled tölti azt az időt. Fontos útravalót kap ezáltal az életre, hidd el.
2022. dec. 9. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
1: a gépezés megvan, a farokverésről meg egyelőre még nem tudok :)
2022. dec. 9. 00:30
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk 3 fiunk van, 12, 10 és 8 évesek. Az estimese olvasás még nálumk is megvan. A nagy is ugyanolyan örömmel hallgatja mint a kisebbek, pedig ő aztán már kamaszodik rendesen. Nem kötelező neki is ott lenni, mégis meghallgatja. Én nem gondolnám, hogy ez baj lenne, sőt, örülök neki!
2022. dec. 9. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
47%
Miért nem olvasol inkább neki? Azért fejből mesélni nálunk olyan 2 éves korában volt szokás. Furcsa, hogy nem unja ezt 11 évesen, de az, hogy mesét olvasol neki este, egyáltalán nem gáz.
2022. dec. 9. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én 19 vagyok, néha én is meghallgatom mikor anya öcsémnek mesél :D
2022. dec. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel semmi gond nincs. Úgy is szól ha már nem igényli.
2022. dec. 13. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Feltételezhet ez egyfajta irodalmi érdeklődést. Az ilyen srácokban és lányokban gyakran vagy egy kis kedves gyermekdedség, még felnőttkorban is. Nincs ezzel semmi baj, ettől kedvesebbek és szerethetőbbek.
2022. dec. 20. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
majd szól ő. addig nyugodtan mesélj neki
2022. dec. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!