Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mennyit engednétek meg egy...

Mennyit engednétek meg egy 12-13 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy ti mennyit engednétek meg a 12-13 éves lányotoknak/fiatoknak? Például lehetne-e barátja vagy barátnője, (nem a sz*xre gondolok, csak pl kézenfogva sétálnának, megölelnék egymást ha találkoznak stb.) elengednétek-e egyedül a barátaival, (ha lány) sminkelhetne-e, stb.?


2022. dec. 18. 15:20
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
96%

10 éves lányom és 12 éves fiam van.

Lehetne-e barátja vagy barátnője: Nem hiszem, hogy engedélyt kérne rá. A fiamnak állítólag már több "barátnője" is volt az osztályból, egyik lánnyal se találkoztam személyesen, arról se tudok, hogy bármikor közös programot szerveztek volna, szóval túl komoly nem lehetett.

Elengedni a barátokkal: Attól függ, hova. A játszótérre igen, az éjszakába nem.

Sminkelhet-e: A lányom igen, szívesen próbálkozik is vele. A fiamat azért igyekezném lebeszélni róla.

2022. dec. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

12-13 évesen még nem ártalams egy korabeli barát-barátnő, nekem is volt.

12-13 évesen engem elengedtek egyedül közelebbi helyekre vagy olyan helyekre amit már milliószor mentem kísérettel. Aztán olyan 14-15 évesen már bőven eőfordult, hogy lebuszoztam egy másik városba, vagy hévvel kimentem valahova.

Sminkelni engem nem engedtek, a mostohatesómat igen. Elég furcsán is nézett ki 13 évesen, valaogy nem ileltt hozzá.

2022. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
"A fiamat azért igyekezném lebeszélni róla." :D Ez aranyos volt :)
2022. dec. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
21%

Kézfogás, ölelés még belefér, de sminkelni minek?!


Általában egy fiatal lány még nem olyan ronda, hogy rászoruljon a szépítésre.

2022. dec. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem ez nem engedem-nem engedem kerdeskor.

Nem engedem, hogy baratja legyen? Oke, de ha o akarja, akkor lesz, ezzel nem tudsz mit csinalni.

Sminkeles is igazabol ugyanez, tilthatja a szulo, de a gyerek meg siman sminkelhet suliban pl, akar baratnoktol kolcsonkert cuccokkal 🤷‍♀️


Szerintem a kompromisszum es az arany kozeput a megoldas, mar amennyire lehet egy lazado tini eseteben ilyenekrol beszelni.

Pl nem tiltom a sminket, de csak hetvegen csinalhatja, suliba ne.

Vagy :Lehet baratja fiatalon, de csak hozzank johetnek at es nem vonulhatnak felre 12 evesen. Ilyesmik.

Elmehet egyedul a barataival ide-oda, de attol fugg, hogy mikor es hova. Tobb oras utazasra egyedul nem mehet veluk, de a belvarosba, ami 10 perc seta tolunk (nem bp, videki nagyvaros), mehet, de nem estig.

Stb stb.

Es persze semmi se mehet a tanulas rovasara, akkor szankciok vannak.

2022. dec. 18. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
17%

Egy 12-13 éves még gyerek... Ezt te magad is így írtad ki.


Egy gyerek meg még ne sminkeljen és ne szxeljen (mert bizony nem fognak megállni a kézfogásnál)!

2022. dec. 18. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
94%

Nemsokára 12 éves lesz a lányom.

Sminkel, de csak minimálisan. Itthon szokott próbálkozni erősebb sminkkel is, de úgy nem megy sehova. Ha van valami rendezvény, akkor pici szájfényt, ilyesmit használ.

Még nem volt barátja. Múltkor az egyik osztálytársa el akarta hívni sütizni. Engedtem volna, de aztán végül ő mondta, hogy inkább nem megy, mert nem tetszik neki úgy a fiú.

A barátnőivel el szoktam engedni. Persze nyilván nap közben, nem este.

Edzésre együtt járnak. De volt olyan, hogy pl.edzés előtt bementek a plázába cipőt nézni. Nyáron játszótérre mentek, vagy csak sétálni, bementek boltba csokit venni, ilyenek.

2022. dec. 18. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
81%
Mindegyjiket megengedném
2022. dec. 18. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
91%

Mindegyiket megengedném. 12-13 évesnek például lehet pattanásos bőre, nekem legalábbis akkor kezdődött. Áldás volt az alapozó meg a korrektor. Akkor meg már ha a sminkeknél jártam, vettem szempilla spirált is. Szóval én is sminkeltem ennyi idősen.

Barátom is 12 évesen volt először, csókolóztunk és ennyi. 18 évesen feküdtem csak le valakivel.

Elengedném egyedül, sötétedésig, úgy hogy tudom hova megy.

2022. dec. 18. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
7%

Szerintem a pattanásos bőrt kezelni kell s nem elfedni vegyszerekkel.


Sőt! Még több bőrproblémája lesz a gyereknek, ha a természetes ápolás helyett a mű maszkok napi használatát szokja meg, ha nem lélegzik a bőre.


De ugyanez igaz a hajhosszabbításra is, ami már fiatal lányok gyönyörű haját is tönkre teszi.


Miért van ilyen hiúságra szükség ?!


De ugyanez a szxre is igaz.


Egy 12-13 éves gyerek miért nem játszik a korának megfelelő játékokkal és miért kell a felnőtteket utánozni, nem ráér még megöregedni ?! :)


Meg lehet engedni, és játszani a jófej (?!) szülőt, na persze!


De a legjobb az lenne, ha lenne annyi esze a gyereknek, hogy nem akar koravén lenni.

2022. dec. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!