Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy állítod vissza iskolaidőb...

Hogy állítod vissza iskolaidőbe a gyereked alvását?

Figyelt kérdés
13 éves lány, teljesen felborult a téli szünetben a bioritmusa. Mondjuk nem mintha iskolaidőben jobb lett volna, akkor is 1 körül ment legkorábban aludni. Most szünetben minden nap hajnali 4-kor ment aludni és délután 3-kor kelt. Annyira makacs volt hogy egész éjjel veszekedés volt vele, mert nem akarta elfogadni, hogy hétfőn iskola és megint korán kell majd kelni. Végül ma 5-kor ment aludni és szerintem 3 előtt nem fog felkelni. Hiába üvöltünk neki, nem reagál az ágyban semmire, teljesen mélyalvásban van. Hogy a fenébe fogjuk visszaállítani, hogy legalább éjfél körül tessékeljen ma ágyba menni?

2023. jan. 8. 13:34
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/83 anonim ***** válasza:
81%

Hát én pld simán felkeltettem volna 6 órakor. Nekünk gyerekkorunkban azt szokták mondani, aki éjjel legény az nappal is legyen kemény:D

Nem vagytok elég határozottak. Nem üvölteni kell, hanem kirángatni aztán kész és nem hagyni aludni.:D

2023. jan. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/83 anonim ***** válasza:
92%
13 évesnél nem vinném túlzásba az aggódást. Reggel felverném, ha elkésik, nuku zsebpénz.
2023. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/83 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem fekszik le időben, akkor fáradt lesz.

Majd megtanulja.

Én is ilyen voltam, aztán másnap meg hulla voltam, tanultam belőle.

Anyu kihúzott az ágyból, ha nem használt akkor takaró le, ha az sem akkor kis hideg van (pár csepp csak), és az összes telefont, csörgő órát messze kell tenni az agytol had szóljanak. Hagyjad had legyen fent reggelig, de a szokott időben keljen. Majd tanul belőle 😅

2023. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/83 anonim ***** válasza:
16%

Az alvás fontos a gyerekek számára, mert segít az agy fejlődésében és az immunrendszer erősítésében. Ha úgy érzi, hogy a gyereke a téli szünet miatt elveszítette az iskolai alvási rutint, itt vannak néhány tipp, amelyek segíthetnek visszatérni az iskolai alvási ütemtervre:


Állítson be egy konzisztens alvási rutint: A gyerekeknek érdemes ugyanabban az időben lefeküdni és felkelni minden nap, beleértve a hétvégéket is.


Teremtsen rituálékat az alvás előtt: Legyenek együtt valami nyugodt tevékenységgel, mint például olvasás, lefekvés előtti mesélés, zenehallgatás, amely segít elcsendesedni és kikapcsolódni az esti órákban.


Szerezzen be elegendő mennyiségű napfényt aznap: A napfény segít a szervezetnek természetes órájának beállításában, amely segít a gyerekeknek könnyebben elaludni az esti órákban.


Távolítsa el a késő este a képernyők használatát: A képernyők fénye és a sugárzás zavarhatja az alvást, ezért érdemes korlátozni a késő este történő képernyőhasználatot.


Segítsen a gyerekeknek relaxálni az alvás előtt: Legyenek együtt valami nyugodt tevékenységgel, mint például jóga, légzőgyakorlatok, amelyek segíthetnek a gyerekeknek elcsendesedni és kikapcsolódni az esti órákban.

2023. jan. 8. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/83 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy agresszív. Ha nem tetszik neki valami, akkor üt. De nagyon durván. Az anyját néha kékesre püföli a 90 kilójával... Most levettük róla a takarót, de semmi reakció.
2023. jan. 8. 13:45
 6/83 anonim ***** válasza:
97%
90 kiló? 😳
2023. jan. 8. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/83 A kérdező kommentje:
Igen annyi, fel lett picit hizlalva az idők során. A 60 kilót már 6 évesen elérte... Mióta ilyen nagy darab, megállíthatatlan agresszor itthon.
2023. jan. 8. 13:50
 8/83 anonim ***** válasza:
96%
Ebben az esetben nem az alvásrutin miatt aggódnék, hanem sürgősen pszichológust vagy pszichiátert keresnék. Egy 13 évestől nem normális hogy üt. (Mi sem verjük a gyerekeket és elvárjuk, hogy ez fordítva is így legyen.)
2023. jan. 8. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/83 anonim ***** válasza:
100%
Akkor azért nem csak az alvással van gond nála, hanem alapvetően elrontottátok valahol menetközben..Kérjetek nevelési tanácsadóban segítséget.Amúgy mikor a ,,kisfiúknál" elindulnak mindenféle hormonális dolgok, attól is lehetnek agresszívek.Az én tesóm pld vékony alkatú volt mégis voltak agresszív kitörései(hormonális dolgok miatt), pld szétzúzta a saját szobaajtaját ököllel, de soha nem emelt senkire kezet se ránk a tesóira, se a szüleinkre.Be is bacott volna...
2023. jan. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/83 A kérdező kommentje:
Sőt... Most kérdeztem anyját, mert én csak körülbelülire tudom a súlyát. Erre most mondja anyuka, hogy 2 napja mérték és iszonyatosan sokkal több, mint 90. Titkolózik már, nem akarja kinyögni, annyira szörnyű... Ebből arra következtetek, hogy lehet bőven megvan 100 is vagy még több...
2023. jan. 8. 13:55
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!