Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Vannak itt olyan szülők akik...

Vannak itt olyan szülők akik nem vallásosak, de a gyerekük az? Hogyan megy az együttélés vele?

Figyelt kérdés
Tehát ti mondjuk ateisták vagytok, de a tizenéves gyereketek katolikus, minden vasárnap a templomban ül, otthon rózsafüzérrel imát mormol.

2023. jan. 20. 12:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
93%
Azért a legtöbb vallásos embernek nem így telnek a hétköznapjai. XD
2023. jan. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ilyen nem nagyon van, fiatalok között aki vallásos, főleg katolikus, az család miatt az, mert abba született bele. Nem sok embernek vonzó ez kívülről érkezve.
2023. jan. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
89%

A fordítottjára több példa lehet, ahol erőltetik a vallásosságot, de a kamasz lázad ellene.

Szerintem amit te írsz, nem igen lehet jellemző. Esetleg valami lelki/családi probléma elől menekülhetne a gyerek a buzgó vallásosságba, hogy elhatárolja magát a környezetétől.

Külföldön azért volt rá példa, hogy a rossz családi hátterű, számkivetett fehér európai gyerek keleti vallás felé fordult, azon belül is ahhoz a szélsőséges ághoz, amelyik merényleteket követ el.

2023. jan. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
96%
Max ilyen hitgyüli/jehova/újkeresztény dolgot tudok elképzelni, hogy bevonzza a gyereket, a szülők meg állnak értetlenül.
2023. jan. 20. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

A hagyományos katolikus életstílusban (amit te itt vázolni próbáltál) nagy szerepet játszik a gyerekkorban belenevelt hit. Ennek következtében nem kapcsol be az agyban a kritikai központ, így meg se fordul a fejükben, hogy máshogy is lehetnek a dologok (Mint mikor álmodsz valami hülyeséget, de az álom pillanatában nem fogod fel, hogy milyen irreális. Simán csak elfogadod.)


Ha ez nincsen meg, akkor a hagyományos elvakult hit sincs meg.

2023. jan. 20. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
13%
Ismerek ilyet. Van ahol elfogadták, normális kultur ember módjára, van ahol pedig a mai napig értetlenül állnak előtte és csak veszekednek vele, pedig azóta már felnőtt és még mindig tartja a hitét. Én örülnék neki, amíg nem szektáról van szó, szép dolog a vallás.
2023. jan. 20. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Nálunk is fordítva van - a férjem pap és a fiunk hisz, de én nem. De ettől függetlenül én nem szólok egy szót sem, elfogadom, hogy van aki hisz, más meg nem. :)

(Édesanyám is a halála előtt azt mondta, hogy jó annak, aki tud hinni, ő is szeretne...)

2023. jan. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
43%
Szép dolog a vallás, aha :D remek dolog :D
2023. jan. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Uncsiméknál ez volt. Elfogadták a szülők.
2023. jan. 20. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
40%

A pontozás mindent elmond a magyarok hülyeségéről..


Az 0%, aki ezt nem ítéli el, sőt, elfogadja az ilyet


Az meg 90%, aki elítéli, és még a vallásos felnőtteket is..


Bezzeg ha 3 éves óvodásoknak bzikat mutogatnak, az rendben van.


Gratulálok. Gusztustalan.

2023. jan. 20. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!