Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogyan javítsam meg a kapcsola...

Hogyan javítsam meg a kapcsolatom 16 éves lányommal?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon sokat feszekszünk, amikor is elég csúnya dolgokat vágunk egymás fejéhez. Azt hiszi, hogy felnőtt, azt mondja, beleszólok az életébe. De nem fogom engedni, hogy este tízkor télen, sötétben az utcán csavarogjon a barátaival, akik között vannak nàla jóval idősebb 20-21 èves fiúk is. Minden nap éjjel kettőig kukorékol, ezért reggel nem tud fölkelni, így elkésik az iskolából, vagy be se megy. Ha mégis bemegy, hulla fáradt egész nap, szét van esve. Nagyon szemtelen, olyanokat vág a fejemhez, hogy szálljak már le róla, meg hogy keressek már magamnak valami hobbit, ne vele foglalkozzak állandóan. Teljesen tehetetlen vagyok, csak akkor fogad szót, ha megfenyegetem valamivel, természetesen èn vagyok a világ legrosszabb anyja és a többiek szülei engednek mindent, csak az övé nem. Már azt is pedzegeti, hogy abba hagyja az iskolát, és elmegy dolgozni, majd estin teszi le az érettségit, ezt az idősebb fiú haverjaitól látja, egyik se fejezte be a sulit, gyárakban és építkezéseken melóznak. Az idegrendszerem a végét járja, olyan veszekedéseink szoktak lenni, hogy az már számomra is trauma és ahogy nő, egyre vastagabb falat épít maga körül. Mit tegyek? Hogyan férkőzzek újra a bizalmába? Kicsiként olyan jó volt a viszonyunk.
2023. febr. 13. 22:58
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
13%

Szerintem sehogy.

Engedd el, az ő élete már tönkremegy. Lépj túl rajta, hadd menjen, felejtsd el.

2023. febr. 13. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Shora ***** válasza:
9%
16 éves lánynak már csak az élet tanít. Engedd meg neki hogy kilépjen a suliból, engedd meg neki hogy kint járkáljon aztán ha sírva megy oda hogy te nem tettél semmit ez ellen, csak mondd neki hogy az ő döntése volt. Ha nem rád hallgat majd akkor az életre, attól nagyobb pofont fog kapni.
2023. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
90%
Próbálj meg indulatok nélkül beszélgetni vele. Csinálj valami programot, ahol ketten vagytok.
2023. febr. 14. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem is hagyd egy kicsit, csináljon magának mindent, ha eddig megtettél érte vmit a mindennapokban, többet ne csináld, ne vegyél neki semmit, egyen azt amit akar. A cuccait kidobálnám a szennyesből, mossa magának, egyen azt amit tud, küldjed el dolgozni tényleg, aztán fizessen lakbért, ha nem tetszik, húzzon el aztán egyedül boldoguljon. Hagyja ott nyugodtan a sulit, aztán mondjad neki, hogy majd meglátod mire megy vele, mehet ő is p*csáskodni az építkezésen meg verni a taknyát egy gyárban 12 órában 🤷🏽‍♀️

Még esetleg egy utolsó értelmes beszélgetést megpróbálnék, hogy vegyen vissza, ha nem, akkor hajrá, boldoguljon csak egyedül. 100 forintot nem adnek neki buszjegyre. Engedékeny alkatnak tartom magam, de az iskola kihagyása, vagy azzal fenyegetőzés, hogy abbahagyja... Kicsit nagy az arca a gyereknek. Nem akarom a nevelési modszereidet fikázni mert nyilván nem látok bele, de ez valahol már előzőleg félrecsúszhatott, ha ennyit megenged magának.

2023. febr. 14. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
85%

Apja?


Ennyire durva helyzet esetén én magam el mennék egy olyan pszichológushoz tanácsadásra aki képben van a kamaszokat illetoen


Én nem hagynám menni. Férjemet elengedték, később megbánta hogy nem akkor tanult, hanem munka mellett, jóval később.

Viszont teljesen más nevelési eszköz kell ehhez a lányhoz, amivel te most nem rendelkezel.

2023. febr. 14. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
8%
Én 16 évesen volt hogy napokig nem mentem haza, mégis itt vagyok 🤷🏻‍♀️
2023. febr. 14. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
81%
Én írnék egy papírt, amin rajta lenne, hogy "igen, én döntöttem úgy szabad akaratomból, hogy leszarom mit mond anyám, a bikáimra hallgatok", aláírás. És majd amikor pattog, az orra alá tenném.
2023. febr. 14. 03:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
84%
Ha majd megy pénzt, vagy új cuccokat kérni te is förmedj rá hogy szálljon már le rólad keressen más hobbit.
2023. febr. 14. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 NTBS ***** válasza:
33%
Beszélgetés vele őszintén.
2023. febr. 14. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Egy kérdést engedj meg a tisztánlátás végett. Az a korábbi jó kapcsolatotok nem olyan volt véletlenül "mintha barátnők lennéket"?
2023. febr. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!