Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamasz lányodnak mikor beszéls...

Kamasz lányodnak mikor beszélsz fogamzásgátlásról először, milyen módszereket ajánlasz, mint legjobb, biztonságos? Elvitted-e te az első nőgyógyász látogatásra, vagy ezt mind rábíztad?

Figyelt kérdés

2023. márc. 21. 08:11
 1/7 anonim ***** válasza:
85%

Nyilván óvszert. Felajánlom, hogyha kell, akkor meg is veszem, vagy kaphat rá pénzt, semmiképp ne legyen együtt - főleg a betegségek miatt - senkivel óvszer nélkül. Ha ki akarják próbálni nélküle, akkor fizetem a szűrővizsgálatok neki és főképp a srácnak is, csak szóljanak előtte.


Igen, semmiképp nem bíznám rá, hogy nőgyógyászatra menjen egyedül. Főképp, hogy magánba vinném első alkalomra, feltehetően a saját nőgyógyászomhoz.

2023. márc. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
91%

15 éves a lányom. 12 évesen beszéltem neki először a fogamzasgátlásról, akkor amikor megjött neki az első mensije.


A gumit reszesítettem előnyben mindenképp. Ilyen fiatalon nem szerettem volna, ha gyógyszert szed.

Most van egy fiú, akivel "járnak". Mondtam, ha erre kerül a sor, marmibt a szexre, nem várom el, hogy beszámoljon róla. Ha szeretnr akkor pedig barmikor beszélhetünk róla. Ha kell, ne legyen neki ciki akár gumira se pénzt kérnie.

Ha hosszú távú lesz a kapcsolat, jövőre mondtam meglátjuk a gyógyszert. Én is 16évesen kezdtem szedni.


Ja és nőgyógyásznál már volt, elvittem a sajátomhoz. Kellett a felvételihez a citológia neki.

2023. márc. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Fogamzásgátlás a menstruàcióval és a hormonok indulásàval téma.


De bármikor vevő vagyok a témára.


Mondjuk a kicsi 4,5


Ő azt tudja, hogy akkor lesz baba, ha akarjik, de a szexet nyilvàn nem tudja.


De ezt próbáltam beléjük nevelni, hogy baba csak akkor legyen, ha akarjuk. Döntés legyen, ne egy hiba.


A legnagyobbnak szerintem ez nem kérdés, mert 4-en vannak, tudja, hogy nem tininek való helyzet..de nem tartunk még a fiúzásnál, de tudja, hogy a szexből gyerek lehet. (lassan 10 éves)


Egyébként én is az óvszer felé fogom terelni, ha tartós párkapcsolata lesz, akkor, ha szeretne szedhet tablettát.

Nyilván mindegyiket finanszírozni fogom.

2023. márc. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
92%

12 lesz a lányom. Mi már beszèltünk a szexről. Már a menstruációja is megjött.

Döbbenet de igazából újat nem nagyon tudtam neki mondani, mert a suliban már règóta tèma.

Nálunk szerencsère mèg a fogamzásgátlás nem játszik, de azt erősítem benne hogyha majd egyszer odakerül akkor ne szègyeljen beszèlni róla, ès ha kell segítsèget kèrni.

2023. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
82%

Velem sose beszéltek ilyenről.


Én szerintem a menstruációs "felkészítésnél" már szóba hoznám. Ezt viszont 10 éves kor előtt már meg szeretném ejteni, mert nem akarom, hogy úgy járjon, mint én, mikor megjött. De mélyre menőbben csak akkor taglalnám, ha már menstruál.

2023. márc. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
72%

En mar 35 eves vagyok, de nekem anyukam anno kb 11 evesen beszelt ezekrol a dolgokrol eloszor.

Mikor 15 evesen eloszor lett baratom, akkor mondta h mindenkeppen szoljak ha mar "ott" tartunk, mert akkor irany az orvos es iratunk gyogyszert. Igy is lett, elkisert es segitett nekem. Nem volt ciki megkerni es szolni neki.

2023. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
79%
8-9 evesen beszelek rola es minden evben megismerlem,h mire sorrakerul,mar tudja!!!! Inkabb elobb tudja,mint kesobb.
2023. ápr. 11. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!