Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy felső tagozatos kiskamasz...

Egy felső tagozatos kiskamasz mennyi időt tölt átlagosan naponta valamiféle képernyő előtt? Mi számít szerinted soknak, mi nevezhető még normálisnak?

Figyelt kérdés

A szakdolgozatomat az iskolai agresszió és a képernyő előtt töltött idő közötti kapcsolatról fogom írni. Viszonylag rég voltam kiskamasz, (felső tagozatos) 10 évvel ezelőtt bőven mások voltak még nálunk a tévézési, gépezési, okostelefonnal kapcsolatos szokások.

Arra lennék kíváncsi, hogy te szülőként/gyerekként/ilyen korú gyermek ismerőseként mit tapasztalsz, mennyi időt tölt egy ilyenkorú gyerek TV, telefon, számítógép, tablet, stb előtt? Mennyi szerinted az az óraszám, ami normálisnak tekinthető naponta, és mennyi az, amit már soknak tartasz?



2023. ápr. 4. 14:31
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
61%

Évente több száz 14+ gyereknek teszem fel ezt a kérdést. 1-12! óra között szór a válaszuk. A 4+ szerintem már függőségi határ, mert ha a normál napirendjüket nézzük, akkor 5-6 óra játékkal már gyakorlatilag semmi más értelmesebb dolog se fér bele. Nem sportol, csak ritkán tanul, nem végez házimunkát, stb.

Javaslom, hogy a mozgás/ sport kérdést is tedd bele, lévén stresszoldó és együttműködésre tanító időtöltés.

2023. ápr. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

13 éves hugom van.

Ha tehetné, mást nem is csinálna, tehát 16 órából 15 öt végig nyomná fekve a képernyő (tablet) előtt.

Én hétköznap 2-3 órát hétvégén 4-5 órát engednék neki, de mivel könyörgött egy kutyáért így hétköznap 1 et, hétvégén 3 at engednék. A többit a kutyára kéne forditania.

Apja nem él velük, de ha velük lenne sem szólna bele, max csak finom provokaciokent szologatna be (tudom magamról, velem is ezt csinálta) szóval maradna az, hogy amennyit akar.

Anyja ad neki házi munkákat, ilyen konnyebbeket, amit vagy meg csinál vagy nem, sajnos az anyám nem elég kemény vele, mert ha nem csinálja meg, akkor max ordít vele, ahelyett, hogy egész napra elvenné a tabletjet.

Hétköznap így kb 6-7 órát nyomja a tabletet, hétvégén 12+ amit én rengetegnek tartok, de ez van.

2023. ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!