Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Engednéd a gyerekednek, hogy...

Engednéd a gyerekednek, hogy középiskola után egy évig ne tanuljon tovább, mert nem akar?

Figyelt kérdés
2023. ápr. 25. 09:06
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
A vélemények nagyon egyénfüggőek. Személyes tapasztalatok és a gyerek személyisége alapján. Ez érthető. Viszont a kérdésben szereplő gyerek nem tanul, csak iskolában az órán, a jegyei rosszak, nem csodálkoznék ha megbukna. A haverokkal lóg estig, házimunkában nem segít csak havi egyszer-kétszer a saját szobáját kitakarítja, de mindig van valami anyagi igénye. Szoval nem gondolom hogy hasznosan töltené az időt, a telefon a mindene. Nem az én gyerekem, a páromé, viszont nálam élünk. És nekem ez nem tetszik.
2023. ápr. 25. 09:58
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az ilyen embert egy passtív év biztos, hogy lesodorja mindenféle esélyről. Nem lehetne mar visszahozni. Mivel motiválid? Ha kapott egy evet, miért ne lehetne kettő? Öt, tíz? Es ha vége az evnek, akkor mi van? Csak felejtett, új dolgokat nem tanult. Valamit csinálni kell az alatt az év alatt. Ha semmit nem csinál, akkor kész, vége, soha többet semmire nem lehet majd ravenni. Elég ilyet láttam már.
2023. ápr. 25. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
86%
Hát a fent vázolt szituációban nem kötelezném a továbbtanulásra (a középiskolában nem megy, egyetemen még annyira se fog), de azt igenis elvárnám viszont, hogy dolgozzon. Ki nem rúgnám otthonról, de pénzt nem adnék neki, és idővel bérleti díjat vagy bármi anyagi hozzájárulást kérnék az ott lakásért, kajáért, takarításért (ha már ő nem veszi ki a részét belőle, ugyebár).
2023. ápr. 25. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
76%
Igen. Én is úgy csináltam.
2023. ápr. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Az általad leírt helyzetben nem engedném csak úgy lézengeni, és pénzt sem adnék neki. Elvárnám, hogy legalább valamennyit beleadjon a költségekbe, olyan nincs, hogy haverokkal lóg, semmit nem csinál, és várja, hogy még mi is etessük. A gyerekem nyilván nem raknám ki a híd alá, ha önhibáján kívül kerülne ilyen helyzetbe akkor meg nem várnám el egy ideig, hogy beleadjon, de a ti esetetek nem ez.
2023. ápr. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ő pont lébecolna, amihez nem asszisztálnék.
2023. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
78%
Ebben az esetben a párod dönt, te csak véleményt mondhatsz. Saját gyerekem meghallgatnám, mik a tervei arra az évre. Ő dolga, mit csinál, csak nem mindhez kapna szülői támogatást.
2023. ápr. 25. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem jobb is egy évet maradni.


Rengeteg volt osztálytársam hagyta ott az egyetemet, többségük egy félév alatt


Tudom hogy ezt menő kitenni a Facebookra hogy jaaaj de jó, egyetem, mindenki gratulál, aztán meg jön a hidegzuhany mindkettőtöknek.

2023. ápr. 25. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
11%
#17: ilyen hozzáállással a párom repülne a lakásomból a gyerekével együtt.
2023. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
43%

Nem engedném, ha továbbtanulni nem akar, akkor megy melózni.


Nem azért, mert szmét vagyok, hanem mert nem tűrném, hogy lébecoljonm márpedig pl egy nyelvvizsgára nem kell napi nyolcórát készülni :D

2023. ápr. 26. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!