Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Elvárhatnám, hogy 16 évesen...

Elvárhatnám, hogy 16 évesen valamivel gondosabb legyen?

Figyelt kérdés

A leszáradt dolgokat nem pakolja el az asztalról, mire hazaérek, csak másnap tenné, amikor nekiáll mosogatni. Én viszont ennék, csinálnám a dolgokat, és utálom, hogy kerülgetnem kell ezeket vagy nekem elpakolnom, miközben neki bőven belefér az idejébe, úgysem megy sehova iskola után. Teregetésnél majdnem lebonztja a szárító egyik szárnyával az asztalon lévő cserepes növényt, én meg ha szólok, hogy figyeljen már jobban, oda se fordul felém, csak legyint, hogy nem lesz annak semmi baja. Kutyájának a sétáltatása után, amikor letisztítja, mikor rakja fel a nyakörvet a fogasra, ezredik rászólásra sem képes úgy csinálni, hogy az ne koppanjon az ajtónak. Csak egy minimális odafigyelést várok el. A papucsát össze-vissza rakja az egyébként is kicsi lakásunkban, egyik pár itt, másik ott. A törülközőt az istenért sem a zuhanykabinra rakja száradni, hanem a fogasra, miközben milliószor elismételtem már neki, hogy ne rakja oda, mert az a nyamvadt ajtó beszívja a vizet és utóbb csérlni kell. Teregetésnél nem képes szépen kitenni a zoknikat és fehérnemüket, szinte odahányja. Elvileg felsöpör napi 2x is, én mégsem látom, amikor késő délután megjövök. Kértem tőle, ha elfogy a kenyér vagy a tej, szóljon nekem, hazafelé beugrok, de általában nem szól, mert elfelejtette. Mindig elfelejti.

Mielőtt támadnátok, nem, nem nézem cselédnek. Én főzök, neki meg beleférnek ezek a dolgok az idejébe, nem is sok idő megcsinálnia.


2023. ápr. 28. 14:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem inkább dicsérd meg h ennyit is megtesz. Talán ha azt emeled ki h mit csinál jól, legközelebb szívesebben csinál mást is, mintha folyton csak a csesztetest hallana.
2023. ápr. 28. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
97%
16 éves még csak most kezd majd lázadozni...szerintem jobb ha hozzászoksz, majd idővel magától (meg hogy folyton cseszegeted) azért változni fog.
2023. ápr. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
93%

Tudod, ez van, amikor a gyerek kezd felnőni, s saját elképzelései vannak.


Engem anyám tiniként azért cseszett le folyamatosan, mikor úgy teregettem, hogy az egyforma ruhák nem egymás mellet és nem egy irányba voltak. Most hogy nem otthon lakok, végre nem szól be, mert nem is látja.


Csak az a pár év nehéz, mikor már van stabis saját akarata, de még egy légtérben lakik olyannal, akit nem ő választott. (S ez alapvetően is inkább neki nehéz. Őt cseszegetik nap mint nap, piti dolgokért, amit pont jól vannak úgy ahogy, nem téged.)

2023. ápr. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem ez nem csak gondosság, hanem habitus kérdése is. Elvárhatod, csak ő nem ilyen fajta ember (még). Én is olyan voltam, mint a gyereked, és sose értettem, anyukám miért problémázik, ahelyett, hogy örülne, hogy megcsinálom- neki se volt jó, ahogy teregettem, mosogattunk. Tök jó, hogy van egy kutyája, akiről gondoskodik, tök jó, hogy kitereget, és amúgy elmosogat, csak nem akkor, amikor neked jól esne. Neki azok a dolgok, amik neked prioritások (legyen rend, ne legyen leütve a fal, az ajtóra vigyázzon), nem azok, mert még nem érti. Én is csak akkor értettem meg, amikor már saját lakásom lett. És bár azért nem léptem anyukám nyomdokaiba, de nagyon igyekszem így 30 évesen, hogy vigyázzak a dolgaimra, mert már értem, hogy mit jelent megdolgozni érte, ettől függetlenül a lakás van értem, és nem fordítva. Szerintem lazíts egy kicsit, mert amúgy a leírásod alapján nagyon feszültnek tűnsz, ha kicsit kiengednéd a gőzt, ezek az apróságok nem zavarnának ennyire.


Szedjétek le a fogast a fürdőszobaajtóról, akkor tuti nem fogja odatenni a törcsit. Arra kérd meg, hogy legalább a mosogatóba áztassa be a tányért evés után, hogy ne kelljen vakarni róla a rászáradt cuccot, aztán majd elmossa valaki. A cserepes növényedet tedd arrébb, hogy ne borítsa fel, a többit meg engedd el, az, hogy koccan az ajtó, vagy nem szépen tereget...részletkérdés.

2023. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
A fogas ott marad, mert mashova nem tudok rakni. A mosogatnivalokat elmossa, aztan az asztalra teszi konyharuhara szaradni. Mashol nem lehet, nincs hely. A mosogato mellett kozvetlen a tuzhely van, alatta a szekreny, ezek mellett pedig szintesen a fiok, folotte a suto, folotte a szekreny. Ezek elott pedig egy lepesre az asztal. Szep is lenne, ha a msoatlant az asztalon hagyna. Berakja a mosogatoba es aztatja, es mire hazaerek, el van mosva. Egyetlen gondom ezzel, hogy nem kepes elrakni azt, ami mar leszaradt ott, pedig semmit nem csinal, ami gatolna ot ebben a 2 perces feladatban. Nem az en novenyem, nem teszem arrebb. Csak ha mar idot olt abba a cserpes novenybe, ontozte, gondozta, ne az legyen, hogy egy szarito csapja laposra. Vagy rosszabb, kiboritja es minden foldes lesz.
2023. ápr. 28. 14:47
 6/31 anonim ***** válasza:
85%

A leszáradt dolgokat nem pakolja el az asztalról, mire hazaérek, csak másnap tenné, amikor nekiáll mosogatni. Én viszont ennék, csinálnám a dolgokat, és utálom, hogy kerülgetnem kell ezeket vagy nekem elpakolnom, miközben neki bőven belefér az idejébe, úgysem megy sehova iskola után.

- Ez a te személyes problémád. Nem tudsz máshol enni, hm?


Teregetésnél majdnem lebonztja a szárító egyik szárnyával az asztalon lévő cserepes növényt, én meg ha szólok, hogy figyeljen már jobban, oda se fordul felém, csak legyint, hogy nem lesz annak semmi baja.

- Itt hol van a probléma? Nem történt a viárággal semmi. (Amúgy örülj, hogy nem olyan, mint én. Velem már gyerekként megutáltatott anyám minden cserepes virágot. 10 évesen pl direkt eltervezetten ráhánytam a szobavirágomra, mikor egyszer rosszul voltam. Ki is száradt.)


Kutyájának a sétáltatása után, amikor letisztítja, mikor rakja fel a nyakörvet a fogasra, ezredik rászólásra sem képes úgy csinálni, hogy az ne koppanjon az ajtónak.

- Mert mi is történik, ha az ajtónak koppan egy nyakörv?


A papucsát össze-vissza rakja az egyébként is kicsi lakásunkban, egyik pár itt, másik ott.

- Ha nem balesetveszélye (nem esel el benne), ez is miért baj?


A törülközőt az istenért sem a zuhanykabinra rakja száradni, hanem a fogasra, miközben milliószor elismételtem már neki, hogy ne rakja oda, mert az a nyamvadt ajtó beszívja a vizet és utóbb csérlni kell.

- Ez érthető. Bár ha régen ott tartottátok, a szokás nagy úr...


Teregetésnél nem képes szépen kitenni a zoknikat és fehérnemüket, szinte odahányja.

- S ez megint miért baj? megszáradtak? Igen. Akkor?


Elvileg felsöpör napi 2x is, én mégsem látom, amikor késő délután megjövök.

- Nyisd ki jobban a szemed.


Kértem tőle, ha elfogy a kenyér vagy a tej, szóljon nekem, hazafelé beugrok, de általában nem szól, mert elfelejtette. Mindig elfelejti.

- Csak ő eszik ezekből egyedül, hogy neki kell lesnie, hogy mikor melyik fogy el?

2023. ápr. 28. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
87%
Fuhh kérdező, ha ilyen anyám lenne...ne csodálkozz, ha 18 évesen lelép és vissza se néz. Kinek van szüksége az állandó b.szogatásra?
2023. ápr. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:

Vagy a sarokban eszek az asztalomnal, a gep elott, vagy a konyhaasztalnal, ahol nincs hely, de arra van kitalalva, hogy ott egyen az ember.


Azzal a nyamvadt novennyel az a baj, amit fentebb mar irtam.


Ne koppanjon a nyakorv, mert lehet azt normalisan is felakasztani. Utalom a hangos zajokat, csapkodo hangokat. Nem kerul semmire finomabban csinalja.


Azert rakja egymas melle a papcsuat, mert ne azt szokja meg, hogy trehany.


Korabban is arrol jartattam a szamat, hogy fogasra nem teszunk vizesen torulkozot. Nem a valtozas nagy ur, mert nem volt, hogy korabban oda rakta volna sokaig. Egyszer elmentem par napra befekudni a korhazba, addig oda rakta, es azota csinalja van ez a heppje.


Koszonom a tacsot, elegge ki van nyitva a szemem.


Tejbol es kenyerbol nagyon ritkan eszik, igy vele nem szamolok, hogy ker. Ha megis, rendben, semmi baj, azert van, DE AKKOR SZOLJON, HOGY ELFOGYOTT. MERT NEKEM AZ A REGGELIM.

2023. ápr. 28. 15:02
 9/31 anonim ***** válasza:
89%
Én erre annyit mondok, hogy remélem minél hamarabb ott hagy téged, mert irtó nehéz lehet veled együttélni. Szegény gyerek... Te akartad megszülni aztán így bánsz vele...
2023. ápr. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
86%
Majd lesel, mikor hónapokig rád sem nyitják az ajtót, de gondolom akkor is ő lesz a szemét, arra nem fogsz gondolni, hogy te cseszted el... Nyilván...
2023. ápr. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!