Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A szülő, vagy a gyerek dolga...

A szülő, vagy a gyerek dolga kártérítést igényelni?

Figyelt kérdés

A fiúnk tavaly novemberben a 16-odik szülinapjára kapott egy ps5 játékkonzolt, aminek az egyik távirányítóját eltörte a barátja, mert játék közben feldühödött és a földhöz vágta. Több darabra tört és használhatatlan, az ára pedig 25000 kb.

Mondtam a férjemnek, hogy beszélni kellene a gyerek szüleivel, hogy térítsék meg a kárt, de azt mondta, hogy a gyerek (a mi fiúnk) már elég idős, és intézze el ő a barátjával, ha akar új távirányítót. A gyerek pedig nem akar vele foglalkozni, mert nem akar konfliktust és azt mondja, hogy inkább majd nyári munkából vesz magának másikat.

Nem tudom, hogy vagytok vele, de szerintem 25ezer már nem az az összeg amire csak legyinteni lehet, és szerintem az lenne a korrekt, ha a másik gyerek kifizetné. Csakhogy senki sem akar vele foglalkozni, a párom szerint nem a mi dolgunk, a gyerek pedig szégyenki.



2023. máj. 2. 12:47
1 2 3 4 5
 1/48 anonim ***** válasza:
96%
Én valószínű szólnék a szülőknek, ők majd elrendezik a saját gyerekükkel ahogy akarják. Viszont a ferjednek valószínű mem fog tetszeni ha szólsz nekik..
2023. máj. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/48 anonim ***** válasza:
66%

Ha a gyerek nem akar konfliktust, akkor ti se ugráljatok. Nekem ez a véleményem.


AZ egy másik kérdés, hogy én elbeszélgetnék vele arról, hogy nem helyes barátkozni egy olyan emberrel, aki ennyire nem tudja kontrollálni a dühét.

2023. máj. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/48 anonim ***** válasza:
98%

Akkor rögtön kellett volna szólni.

Megértem a gyereked is. Gondolom, cikinek gondolja, hogy anyuci, apuci reklamál a barátja szüleinél, mintha egy kisgyerek lenne. Mondjuk engem érdekelne, hogy ő miért nem szól, miért nem akar konfliktust. Fél a barátjától? Vagy egyszerűen csak véletlen volt az egész eset és egyébként rendes a barátja?

2023. máj. 2. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/48 anonim ***** válasza:
90%
A szülőnek, ilyen esetben. Ha a gyerek nem kész magáért mèg kiállni, akkor nektek kell helyette. És meg kène tanìtani kiállni magàèrt, mert ez alapvető kèszsèg, amire szüksège lesz mèg sokszor.
2023. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/48 anonim ***** válasza:
22%
Nyilván nem mindegy, hogy hány éveseke a gyerekek, illetve, hogy milyen a viszony. Ha még kiskamaszok akkor inkább a szülők intézzék el egymás között
2023. máj. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/48 anonim ***** válasza:
91%
Én szólnék.
2023. máj. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/48 anonim ***** válasza:
86%
Persze hogy szólnék a szülőknek. Intézzék el. 25.000 forint az nem olyan mint 5000 hogy jolvan. Intézzék el a gyerekukkel.
2023. máj. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/48 anonim ***** válasza:
78%
Én nem szólnék, ha a fiam nem akar konfrontálódni, de betartatnám vele, hogy nyári munkából pótolnia kell. Majd megtanulja, hogy ki kell állnia magáért, különben ő lesz a madár. Többet viszont az idegbeteg gyereket be nem engedném a házamba.
2023. máj. 2. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/48 harebell ***** válasza:
96%

Nem intézkednék a gyerek helyett, illetve a gyerek háta mögött. Más lenne a helyzet, ha valami olyat tör el a barátja, amit az egész család használ, muszáj pótolni, de a játékkonzol az övé (még akkor is, ha nyilván a ti pénzetekből van, hiszen ajándék), el tudja dönteni, hogyan szeretné lerendezni. Az mindenképpen dicséretes, hogy nem veletek akar újat vetetni, hanem a maga dolgának érzi, hogy megoldja.


Annyiról el lehet beszélgetni, hogy miért nem szeretné felhozni ezt a barátjának, azért ez nem egy olyan konfliktus, amibe ne lehetne beleállni. De nem látunk bele igazából a barátságukba és abba, hogy hogyan kommunikálják. Nekem is volt olyan kölcsönadott dolgom, ami elveszett megrongálódott stb, ha valaminél úgy döntöttem, hogy nem kérem számon a barátomon, rém kellemetlenül érintett volna, ha a szüleim mégis megteszik.

2023. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/48 anonim ***** válasza:
78%
Mégis mikor történt az eset? Mert ha tavaly novemberben, akkor így fél év után már nem értem, mit akarsz, ha meg nem, hanem most, akkor mi releváns van abban, hogy mikor kapta a fiad a játékkonzolt?
2023. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!