Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Tanácstalan vagyok, mit...

Tanácstalan vagyok, mit tehetnék a lányommal?

Figyelt kérdés

Hálás vagyok a szüleimnek, hogy olyan környezetet biztosítottak, ami lehetővé tette, hogy normális gyerekkorom legyen. Emiatt én is hasonló nevelést adtam a lányomnak, sokszor jártunk szakemberekhez, hogy a lehető legtöbbet kihozzuk a családunk kapcsolatából. Ám a lányom, aki 17 éves, amióta barátja lett, teljesen megváltozott és ellenünk fordult. Mint kiderült, olyan dolgokat hazudott rólunk, hogy állandóan bántalmaztuk és ilyenek, és ha pénz kell neki, egyszerűen csak hozzánk vágja, hogy "takarodj, adj pénzt". A férjemnek is rosszul esik, de engem nagyon mélyen érintett ez a stílus, főleg azért, mert soha egy pofont sem adtunk neki, mindent megadtunk amire szüksége van.


Mit tehetnék?



2023. máj. 15. 14:00
1 2
 1/19 hollófernyiges ***** válasza:
99%
Hát ne adj neki pénzt, ha így beszél veled.
2023. máj. 15. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Zsanettkl válasza:
100%

Szia. Ez egy nagyon rossz korszak, engem is nagy szeretetben neveltek a szüleim, de mikor tizen éves voltam, én is sokszor anya ellen fordultam (persze nem olyan szinten mint a kislányod)

De valahogy külső befolyás is. Emlékszem akkoriban a suliban, mindenki csak azt mesélte milyen gázak és cikik a szüleik.

És sokan csak a menőbbségért képesek telejes megváltozni.

De álltalában ez egy állapot.


Nekem 2 testvérem van, anyukám úgy nevelt minket hogy nagyon szoros kapcsolatunk legyen, ölnénk egymásért, de a báttyám szerelmes lett, és mintha meghaltunk volna a számára, bántott minket lelkileg, leszart minket magasról.

Nagyon fájt nekem, hisz én se így ismertem őt. Sokáig tartott ez az állapot, sokat szenvedett miatta a családunk. De miután szakítottak a lánnyal valahogy ez elmúlt. Megpróbálta helyrehozni a hibáit, és belátta hogy kifordult önmagából .

Úgyhogy lehet a te lányodra is a fiúja van ennyitre rossz hatással.

Viszont a tini felfogás olyan, ha valamit tiltasz, ő azért is megteszi.

Próbáld meg támogatni, nem veszekedni vele, bármennyire is fáj. Mert sajnos a tiniket a vestekedés csak még dühösebbé teszi

2023. máj. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
79%

Ha valóban jógyerekkorod volt egy normális családban, és ezt adtad te is tovább, akkor miért kellett sokszor járni szakemberhez? Itt valami nem kerek. Nem ezt érezte a lányod megterhelőnek, és ezért hazudozik bántalmazásról, mert a szakemberhez ráncigálásétt nem kapna együttérzést, hát mond olyat, amiért kap?

Furcsa az is, hogy most sem a lányodért, hanem a lányoddal akarsz tenni valamit.

Egyébként meg simán nem adsz pénzt, ha bunkón kérik, ha pedig rágalmaznak, szembesíted a delikvenst a hazugságaival - ezt azért egy végigszakemberezett élet után tudhatnád, átlagos, szakembernél sosem járt huszonéveseknek is menni szokott.

Kettesnek is igaza lehet, mert kamaszok sokszor brkattannak, havrrok, szetelmük hatására még inkább, lehet felvágni, "pluszpontokat" szetezni a rossz családi háttérrel, de azért valljuk be, senki sem felejt el viselkedni, csak mert szerelmes.

2023. máj. 15. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
95%
El kell zárnia pénzcsapot.
2023. máj. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
94%
3. Pont erre gondoltam én is. Szakemberhez járni ahhoz, hogy a legtöbbet kihozzák a családjuk kapcsolatából? Ahol minden rendben van ott nem kell szakemberhez járni.
2023. máj. 15. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

A ti nevelésetek. Ilyenné vált a gyümölcs. Ez van.


""takarodj, adj pénzt""


Azért egy ilyen mondathoz, hogy ki merje ejteni a száján nektek-ehhez masszívan ti kellettetek.

2023. máj. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
90%
Nálunk a rokonságban sok gyerek -köztük én is- elkanászosodott a kamasz években. Amit a szülők csináltak az az volt, hogy mindig nyitva hagyták az ajtót metaforikusan és fizikailag is. Így később - mikor felnőttek a gyerekek - akkor is tudtak rendeződni a viszonyok.
2023. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Én sem értem, hogy ha minden happy volt, akkor miért kellett folyamatosan szakemberekhez járni. Plusz ha tényleg olyan jó volt a gyerekkor, akkor nem tudom elképzelni hogy takarodj és hasonló jelzőkkel illetne titeket. Nekem ebből a történetből hiányzik valami, és a másik fél verzióját is meghallgatnám.
2023. máj. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mikor azt mondja, hogy "takarodj, adj pénzt" akkor ti mit csináltok azon kívül, hogy rosszul esik?
2023. máj. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Én megmondanám neki, hogy te takarodj, nem adok pénzt.

Nem beszélhet velem így, ne is jöjjön oda, amíg nem kér bocsánatot ezért a hangnemért.

Az én gyerekemmel (most 16) is volt már pár ilyen csörte. A tiszteletet meg kell adnia nekem is, az anyjának is. Mondjuk ilyen szintre még nem süllyedt.

2023. máj. 15. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!