Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Nem hall vagy nem figyel?

Nem hall vagy nem figyel?

Figyelt kérdés

Adott egy kiskamasz fiú, aki sajnos a telefon és a videójáték világában él. A kérdésem az lenne hogy találkozott e már valaki hasonló helyzettel?! A gyerek egyébként befelé fordul nem nagyon kommunikál..

Szólunk hozzá és a legminimalisabb válaszokat kapjuk. De van hogy meg sem akarja hallani amit mondunk vagy kérdezünk , olyankor egyáltalán nem reagál , majd amikor újra hangosabban mondjuk akkor vissza kérdez hogy tessék , vagy mi?

És persze amikor az apja rá förmed hogy nem is figyel, akkor rá fogja arra hogy nem hall. 99% egyébként hogy csak nem figyel vagy ennyire nem törődik azzal ki mit mond neki.

Amikor apuka mondta az anyjanak hogy vigye el fuleszetre hirtelen jó lett a hallása elmondása szerint nem kell orvos. Szerintetek?


2023. máj. 16. 19:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amikor visszakérdez és mondja, hogy nem hall, akkor közben játszik vagy telefonozik? Mert akkor nyilvánvalóan arra koncentrál és nem figyel.

Ha netezek és valami számomra érdekeset találok akkor én sem szoktam figyelni másra és van hogy csak bólogatok ha beszélnek hozzám, de fogalmam sincs mit mondanak, mert nem is hallom annyira másra figyelek.

Ha viszont nem erről van szó, hanem akkor sem hall amikor egyébként nem csinál semmit akkor a hallásával lehet valami.

2023. máj. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

10.-es voltam, mikor nem hallottam a nevemet az évzárón (ajándékkönyvet s oklevelet kaptam egy versenyre), mert épp olvastam.


Ez van, mikor valaki épp flow-élményben van.

2023. máj. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rendben van a hallásom, de ha el vagyok foglalva valamivel, gyakran nem hallom meg, ha szólnak hozzám. Ha a nevemen szólítanak, azt igen. A férjemmel is úgy szoktam, hogy először "Pisti, figyelj rám, légyszi", aztán megvárom, míg befejezi, amit épp csinál (akár 2-3 perc is lehet, mondjuk akkor közben szokta mondani, hogy mindjárt) és csak amikor rám néz, akkor mondom neki, amit akarok.
2023. máj. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha mást csinál közben simán lehet, hogy annyira belemerül, hogy hallja ugyan, hogy szólnak hozzá, de nem jut el a tudatáig, hogy mit, nem érdekli, nem figyel. De ha már felmerült, hogy baj lehet a hallásával, akkor vigyétek el egy hallásvizsgálatra.
2023. máj. 17. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy kamasz a saját gondolataiba is bele tud merülni annyira, hogy csak automatán válaszol, és fogalma sincs mire.

Ha játszik, ez többszörösen igaz.

2023. máj. 18. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!