Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mitől függ az, hogy egy...

Mitől függ az, hogy egy kamasz/nagykorú fiú vagy elkezd inni, kábítószerezni, stb? Ezt a szülőnek kell tiltani, vagy nekik kell nem-et mondani?

Figyelt kérdés
Ezt úgy értem, hogy ha egy nagykorú fiú vagy lány belemegy a sok ivásba, drogozni kezd, elzüllik, az az ő hibája, mert nem mondott nemet, hogy ő nem akar ezekre rászokni.
2023. máj. 16. 20:41
 1/9 A kérdező kommentje:
Fiú vagy lány*
2023. máj. 16. 20:41
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nagykorúnál hogy jön szóba szülői tiltás?
2023. máj. 16. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt lehet családi hajlam is (alkoholista szülőnek nagyobb eséllyel lesz alkoholista gyereke), nevelés kérdése is meg szemelyisegfuggo is. Nem lehet egy dologra fogni. Altalanossagban elmondható, hogy rendezett családi háttérrel rendelkező fiatalok kisebb eséllyel nyúlnak alkohol, drog után.
2023. máj. 16. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
88%
Azt hiszem itt tényleg számít a családi háttér.Én mondjuk például a cigivel teljesen elfogadó vagyok .egy bizonyos határig.
2023. máj. 17. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, hogy az a kamasz/nagykorú fiu/lány hogy dönt. Lehet bármilyen rendezett a háttér, ez kizarolag az adott személy döntése. Alkesz drogos szülőnek is lehet tiszta életű gyereke és egy tiszta életű szülőnek is alkesz/drogos.

Nem mindenért a szülő a hibás.

2023. máj. 17. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A környezet is nagyban befolyásol.

Mikor egyetemista lettem, a szakon szinte mindenki cigizett. Alig volt 5 perc szünet, mentek ki cigizni, s beszélgetni. Én a szagát nem szeretem, meg már évekkel az előtt beletörődtem, hogy sehova se tartozok, szóval egy kezemen megszámolom, hányszor voltam abban a "körben". Jóformán 1 barátom van az egész szakról, s az is azért mert a szobatársam is, pedig 17-en vagyunk.


Na de ha mindenképp be akarjak illeszkedni, s ne engedjem el a dolgot már jópár éve, én is biztos elkezdtem volna cigizni.

2023. máj. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
38%

Ha a gyerekemmel sikerult megertetnem,h mennyire karos rovid es hosszutsvon mindkettol,akkor a jelenletem nelkul is eros onbizalom birtokaban nemet mond ezekre.

Tudni fogja,h ennyit nem er egy baratsag se,ha emiatt kinezik a csoportbol. N

2023. máj. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos egy rossz társaság nagyon befolyásolni tudja a jól nevelt gyerekeket is. A társasághoz valö tartozni vágyás miatt könnyen belemennek olyanba, amiről tudják, hogy nem kéne. Pl a cigire is sokan így szoknak rá, hogy valaki kínálja őket és úgy érzik muszáj elfogadni. Persze vannak kivètelek, de nagyon erős jellem kell hozzá, ami ilyen fiatalon nincs meg mindenkiben, akkor sem, ha jó családból jött. Azért van ilyen is, pl én is olyan vagyok, aki nagyon határozott ilyen dolgokban, igaz nincs is bennem vágy, hogy mindenàron befogadjanak egy közösségbe.
2023. máj. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

8. Nagyon igazad van!

2023. máj. 21. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!