Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hogy lehet azt kezelni, ha az...

Hogy lehet azt kezelni, ha az egyik gyerek jóval többet kap mindenből, mint a másik?

Figyelt kérdés

Mozaikcsalád, hasonló korú gyerekek (1 év korkülönbség).

Míg az egyiknél a különélő szülő átlagon felüli anyagi támogatást nyújt a gyerekének, addig a másik gyereknek a minimum jut. Ez pedig egyre több konfliktust eredményez, mert ha az egyiknek lehet/ő megkaphatja, akkor a másik miért nem!?



2023. máj. 18. 17:43
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/96 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nyilvánvaló irigységgel szokás elviselni. Vannak problémák, amiket nem lehet megoldani.
2023. máj. 18. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/96 A kérdező kommentje:
Na jó, de nálunk ez már ott tart, hogy napi szinten van valami beszólás, szurkálódás, odaszólás. Rosszabb esetben vita, ajtócsapkodás.
2023. máj. 18. 17:53
 3/96 anonim ***** válasza:
94%
Kinek a részéről?
2023. máj. 18. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/96 A kérdező kommentje:

A nevelőapám és a mostohatestvérem részéről.

Pedig nem bántom, nem csinálok semmit.

Én 17 vagyok, ő most lett 18.


Régen sosem veszekedtünk, de most, hogy látszik, úgymond nem "ugyanonnan indulunk", sokszor beszól. Vagy az apja elkezd velem üvöltözni, ok nélkül.

2023. máj. 18. 17:58
 5/96 anonim ***** válasza:
82%
Hát nézd, ha együtt éltek és neked mindened megvan az apád miatt, neki meg kb semmije, akkor teljesen érthető, hogy ez neki xarul esik. Neked se esne jól, ha fordított lenne a felállás
2023. máj. 18. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/96 A kérdező kommentje:
De nem mást hibáztatnék emiatt, főleg nem lennék elviselhetetlen..
2023. máj. 18. 18:13
 7/96 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudhatod, hogy reagálnál, ha te lennél a helyében.

Neki még azt a békát is le kell nyelnie, hogy azzal hogy te nem a jobb módú szülőddel laksz, nekik még kevesebb jut.

2023. máj. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/96 anonim ***** válasza:
79%
Gondolod. A valóságban meg nyilván azt hibáztatnád mindenért, akinek mindene meg van.
2023. máj. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/96 anonim ***** válasza:
95%
Ha anyád nem véd meg a faszijától, akkor próbálj meg apukádhoz költözni.
2023. máj. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/96 A kérdező kommentje:

Nem, hanem tennék azért, hogy én is jobb helyzetben legyek, idővel. Tudod, nincs lehetetlen, csak tehetetlen. És ezzel is saját magának árt, mert ő van tele keserűséggel, nem én.


Neki pedig egyáltalán nem jut kevesebb miattam. Anya és a nevelőapám külön kasszán vannak

2023. máj. 18. 18:24
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!