Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mit tennél ebben a helyzetben?

Mit tennél ebben a helyzetben?

Figyelt kérdés

Kamasz(16) gyereked megelégeli a szabályokat, hogy tanulás az első, időt beosztani, nem tud úgy hazudni, hogy ne tudd meg (pl. azt mondja, hogy otthon van, közben nincs is), nem nonstop barátnőzni stb.

Kijelenti sírva, ő az anyjához akar költözni inkább - mivel külön élnek a szülők.


Mit tennél, mit mondanál neki?



2023. máj. 18. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hogy megbeszéljük az édesanyjával, mit szól hozzá. Meg azért elgondolkodnék, hogy nem próbáltam-e túlságosan kontrollálni.
2023. máj. 18. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A csavargás hossza és a jó jegyek megtartása kell, hogy egyensúlyban maradjon.

Márpedig ha a gyerek este fél8ra jön haza a suliból és máskor este fél 11ig is ki akarna maradni hétköznap, az talán minden szülőnek probléma lenne. Emiatt úgy gondolom, hogy nincsen túlkontrollálás.

Az anyja egy nemtörődöm anyuka egyébként, szóval a gyerek célja ezzel az lehet, hogy csavaroghasson.

2023. máj. 18. 23:07
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Meg kell vele értetni hogy ez csak és kizárólag az ő érdeke. Én is ilyen voltam most itt vagyok 8 általánossal.. és nagyon bánom hogy a csavargás fontosabb volt. Viszont a szüleim nagyon szigorúak voltak, erővel akartak hatni rám meg megvonásokkal, és még jobban meg utáltam az egészet és 20 évesen végleg elköltöztem otthonról. Jót akartak csak nem a megfelelő módszerrel próbálták megoldani. Szerintem szakemberrel is beszélhetnél hogy mit javasol, milyen módon próbálkozz segíteni neki hogy meg értse hogy ez fontos alapköve lesz az életének.
2023. máj. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kompromisszumokat kötni? Hétköznap nem mehet el, mondjuk 8-nál későbbig, de ha megtanulta a leckéjét, átjöhet egy barátja aludni hozzátok. Hétvégén tovább kimaradhat, ha szombat délelőtt megcsinálja a hétfői feladatait. Beszélgess vele sokat, semmiképp sem erőszakkal, meg az apai autoritásoddal igyekezz elérni nála változást, ez az a kor, amikor a "csakazértis" mindennél erősebb, akár a jó kapcsolatotokba is kerülhet, ha túlságosan rugalmatlan vagy. Amúgy meg nem kell mindenből 4-es-5-ösnek lennie, ne bukjon, és legyen 1-2 tárgy, amire ráfekszik (meg persze az érettségi tárgyakhoz konyítson valamennyit). Mindenkinek van gyenge pontja.
2023. máj. 19. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
89%
Költözzön. Ha nem akar tanulni, úgyse fog, akár fejre is allhatsz. 16 éves, ebben az életkorban azért már tisztában van az ember a világgal és a tettei következményeivel. Amúgy anyuka akarja hogy koltozzon?
2023. máj. 19. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Én nyáron elküldeném diákmunkázni, és nem, nem azért mert ezzel akarom büntetni, hanem hogy lássa hogy pl a gyárimunka vagy a felszolgálás milyen fos (boltban, és étteremben dolgoztam rengeteget fiatalon, mert nem tanultam és baromi nehéz felnőtt korban bepótolni család és munka mellett...).


Ha a gyárimunka nem győzi meg, hogy tanulni az ő érdeke, szerintem semmi sem fogja.


Hétvégére lazítanék a szabályokon, hétköznap viszont tanulást preferálnám.

2023. máj. 19. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg arról is elbeszélgethettek (nem fenyegetően), hogy mit akar az életben. Mit akar majd dolgozni? Milyen céljai vannak? Ehhez mit kell most tennie? Milyen szabályokat hozna saját maga számára, amiket követve elérheti a céljait? Akár külső segítséget is igénybe vehettek a beszélgetéshez (valami coach vagy pszichológus).


Fontos, hogy egyszer se mondd, hogy ugye megmondtam vagy ilyesmi, tehát ne próbáld kidomborítani, hogy a te szabályaid is az ő céljait támogatnák. Érezze úgy, hogy önállóan dönt. Azt persze mondhatod, hogy bizonyos extra szolgáltatások az alap etetés-ruházás-szállás hármason túl csak akkor járnak, ha tanul.

2023. máj. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Költözzön, ott sem lesz jobb világ.


16 évesen nagyon szrtam a tanulásba, aztán mégis diplomát szereztem, mert 18 évesen rájöttem, csak nem ártana valamihez kezdeni az életemmel.

2023. máj. 19. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!