Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A fiam zsebében öngyújtót...

A fiam zsebében öngyújtót találtam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

A fiam zsebében öngyújtót találtam. Nem feltúrtam a cuccait, csak a szennyest raktam a mosógépbe, és ilyenkor mindig leellenőrzöm, nincs-e valami a ruhák zsebében, pl. pénz, zsebkendő. Természetesen ezt nem zsebre vágom, hanem odaadom neki. Öngyújtót találtam nála. Még nem ért haza, valami haverjával van. Mire véljem ezt az egészet? Szidjam le? Vagy csak tegyem le szobájába?

Tudtommal nem dohányzik, és nem is engedném neki. Mit képzel magáról? Mi a biztosíték rá, hogy cigit szív? mi van akkor ha füves cigit, vagy heroin lő és ahhoz kell az öngyújtó?



2023. máj. 21. 17:19
1 2
 1/16 anonim válasza:
89%

Nem tudom, hogy mennyi idős a fiad, de semmiképpen se hagyd, hogy eluralkodjanak rajtad az érzések miközben elé állsz a gyújtóval a kezedben.

Szépen nyugodtan próbáljátok meg megbeszélni a dolgokat.

Kérdezz rá, hogy miért csinálja és miért olyan fontos neki. Ne nyilvánítsd ki a véleményed a dohányzással kapcsolatban azonnal. Előbb kérdezősködj, majd szépen lassan szembesítsd a függőség következményeivel.

2023. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
Egyértelműen kamu kérdés. Kicsit túltoltad, kevesebbel még hihető is lett volna.
2023. máj. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy hány éves. Ha még általánosba jár , ragaszkodnék hozzá, hogy itthon hagyja, nehogy az idióta osztálytársak felgyújtsanak valamit .

Nagyobbnak tennék rá valami poénos magjegyzést, és mostantól kapna egy saját szennyeskosarat, és csak azt mosnám, amit kiganézva beletett.

2023. máj. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
82%
Mond el, mekkora ökör, ha dohányzik. Büdös száj, sárga fogak és rengeteg pénz.
2023. máj. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%
Hány éves? 6? 16? 26?
2023. máj. 21. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
17
2023. máj. 21. 19:05
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Tinédzser… akkor 12-16 közötti lehet
2023. máj. 21. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Az öngyújtó miért egyenlő a dohányzással?

Soha életemben nem dohányoztam, 10 éve vettem egy doboz cigit még megvan több mint a fele, a másik élét is inkább elosztogattam, mégis hordok a táskámban öngyújtót.


Lehet csak valami ökörségre használták...

Vagy nem is annyaira ökörségre, mi pl szalagavatóra a papírok szélét megégettük, amiről felolvastunk, a dizájn miatt...

(nyilván most nincs szalagavató időszak, meg na nem egy mindennapos példa)

De a lényeg, hogy öngyújtót nem csak cigi gyújtásra lehet használni.


Amúgy amikor nekem anya megtalálta (19 voltam) azt az egy doboz cigimet nem szólt egy szót se. Látta hogy nem sok hiányzik belőle és azt is tudta hogy nem dohányfüstösen szoktam hazaérni... Szimplán bízott bennem, hogy nem vagyok teljesen hülye.

2023. máj. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem dohányzom, mégis mindig van nálam öngyújtó. Nem kell rögtön kiakadni, nem biztos, hogy dohányzik, pláne drogozik🤦🏻‍♀️
2023. máj. 21. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Először is normálisan , higgadtan mondd el neki mit találtál, aztán szintén ilyen nyugodtan kikérdezheted hogy miért van nála. Ha jó a kapcsolata veled (amit amúgy erősen kétlek) őszinte lesz.
2023. máj. 21. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!