Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 8 éve váltunk el. 11 éves...

8 éve váltunk el. 11 éves lányom az anyjával egy közel 10 ezer lakosú kisvárosban él, én a fővárosban, itt is nőttem fel. Nem tudom megítélni, hogy a 11 éves lányom elmehet-e a 11 éves barátnőjével sétálni a városba, biztonságban vannak-e?

Figyelt kérdés
Bennem rossz érzést kelt, aggódom, szerintem nem kéne 11 évesen csavarognia, az anyja szerint viszont egyszerűen csak elmennek a büfébe, esznek egy hotdogot, vagy a mittudomén hova, nincs ebben semmi különös. Elsősorban kisvárosban élők véleménye érdekel. Pestiek írják oda, hogy pesti.
2023. máj. 23. 06:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Én elengedném kisvárosi vagyok. Komárom-Esztergom megye.
2023. máj. 23. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
92%

36 éve élek Budapesten, itt is nyugodtan elengedném, nem értem, egy kisváros mitől lenne rosszabb.


Önálló embert kell nevelni, ez a dolgotok.

2023. máj. 23. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
A 20 éves fiad hogy van? Tegnap még őt akartad mindenáron ellenőrizni.
2023. máj. 23. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
31%
20 ezres városban nőttem fel, 11 évesen azért még nem csavarogtunk (mondjuk igaz, mobiltelefon is csak szüleimnek volt, akkor kaptuk kölcsön az egyiket, ha táborba mentünk). Település függő, én nagykunsági vagyok, két cigányváros is van a város két szélén, azért 13-14 éves koromban amikor elmentünk meginni egy bambit meg ilyenek, anyám szerette tudni, hogy kb. mely környékeken szoktunk bandázni.
2023. máj. 23. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%

8 éves korom óta "csavarogtunk", értsd, elmentünk fagyizni, mamának boltba, stb - és ezek nem a mellettünk lévő utcában voltak, hanem 5-800 méterre.


11 évesen már a határban bringáztunk - oké, erről nem tudtak anyámék :D

2023. máj. 23. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Más: ne szólj bele más nevelésébe, míg te hétvégente egyszer látod a gyereket!, és ő szenved minden nap a gyerek és munka körüli egyensúllyal.
2023. máj. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%

Tegyél fel kérdéseket a gyámhatóságnál vagy a családsegítő szolgálatnál.


Aztán majd az "okosok" valahogy kitalálják, hogyan szólhass bele a gyermeknevelésbe. Érvényesítheted a jogaidat vér szerinti apaként.


Milyen okból történt a válás? Mi volt az összeférhetetlenség konkrét oka?

2023. máj. 23. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
A kisvárosban simán, Budapesten nem engedném el.
2023. máj. 23. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
92%
Pesten tuti nem engrdném el,de itt vidéken negyed annyira sem veszélyes egy séta.Én is elengedném
2023. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
20ezres kisvárosban lakunk, csavarogni nem szoktak a gyerekek, de ha a 10 meg a 12 éves kitalálná, hogy elmegy a haverjával a játszóra vagy a fagyizóba, tehát konkrét programra, akkor oda isten áldásával indulhatnak.
2023. máj. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!