Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Hány éves korától engednétek...

Hány éves korától engednétek a gyereketeknek, hogy 5 napig egyedül legyen otthon?

Figyelt kérdés
Mondjuk elutaztok 5 napra és a gyerek nagyon nem szeretne már bébicsőszt, nagyon szeretne egyedül lenni, bekapcsolt nála az önállóságra a vágy, hány éves korától mondanátok neki igent?
2023. máj. 23. 22:31
A kérdező szavazást indított:
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
64 szavazat
 1/10 anonim ***** válasza:
39%
5 napra tök egyedül? Hát legalább 16 éves legyen, de inkább 18.
2023. máj. 23. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%
16éves korában simán .
2023. máj. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%
Gyerekfüggő. Engem már 14-15 évesen is otthon hagytak, az öcsémet ennyi idősen fél napra sem lehetne egyedül hagyni
2023. máj. 23. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
96%

Főbb szempontok:

- ne álljon le idegenekkel beszélgetni és megosztani velük azt, ami nem tartozik rájuk. (Példának okáért ne kösse egy "házaló" orrára válaszul a "Szüleid itthon vannak?" kérdésre, hogy szülői felügyelet nélkül van egy hétig, hadd ne soroljam milyen következményei lehetnek.)

- legyen alkatilag kompetens a feladatra (tudjon levenni dolgokat, emelni dolgokat, megnyitni dolgokat, elzárni dolgokat, stb)


A legfontosabb kritériumok, hogy

- boldogul-e a háztartással és mindent időben és saját magától megcsinál-e, ne legyen például az, hogy beszáradt folt van a ruhán mert nem tudja kimosni vagy toronyban áll péntekre a hétfő óta összegyűlt mosatlan edény, mert minden nap másnapra halasztotta a mosogatást, stb

- meg tud-e oldani egyedül egy felmerülő problémát (el kell zárni a főcsapot, elmegy az áram és vissza kell kapcsolni, stb)

- ha segítség kell, tudja-e hogyan és kitől kérje

- saját maga is tudja, mikor van itt az ideje tanulni, leckét írni, ne legyen az, hogy minden nap másnapra halasztja a dolgait és péntekre már embertelen mennyiségű mulasztása, pótolnivalója legyen.


Valljuk be, 16-18 éves kora előtt ezeknek a kritériumoknak nem mindenki felel meg. A régi kamasz énemből és jó pár kamasz ismerősömből kiindulva. Bár látom sokan bejelölték a 14-et, de én nem lökném rögtön a mély vízbe elsőre. Nem hagynám rögtön otthon egyedül, főleg nem 5 napra, hanem találnék valami köztes megoldást. Például egy közeli jó fej, család barátja szomszéd aki hajlandó x időnként ránézni és elérhető ha szükség van rá.

2023. máj. 23. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%

Én 14évesen egész nyáron egyedül voltam. Egyedül a mosógép bekapcsolását kellett megtanulom. Dolgoztam nyári munkán, fizettem a csekkeket, főztem magamnak, teljesen jól elvoltam. Néha volt egy rutin ellenőrzés. Akkor még nem volt mobil, vagy ilyesmi, mégse volt ekkora para.

A mai gyerekek sokkal életképtelenebbek. Ismerek olyat, aki 14 évesen nem mert egyedül hazamenni az 5 perc sétára lévő iskolából és eltölteni egyedül 2 órát, amíg a szülei hazaérnek🙄

Szeretném úgy nevelni, hogy 14 évesen simán kibírjon 5 napot. Ne engedjen be senkit, tudja kit kell hívni, ha nyűgje van és természetes telón elérhető lennék mindig. Nyilván, ha egy tanyán élnénk, vagy egy putriban, ahol televan a ház drogos börtöntöltelékekkel, akkor nem. Most tök átlagos városi körülményekre gondoltam.

2023. máj. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon gyerekfüggő, valahol 15-16 éves kora körül tudom elképzelni
2023. máj. 24. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 NTBS ***** válasza:
100%
Gyerekfüggő, de egy normális neveléssel 14 évesen már nyugodtan.
2023. máj. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
16 eves voltam de nem egyedul, baratok aludtak nalam. (Tudtak rola a szulok)
2023. máj. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

Ezt nem lehet általánosságban megválaszolni. Én valószínűleg 12 évesen is ellettem volna minden gond nélkül, de szerintem soha nem volt ilyen, amíg otthon laktam, hogy napokra egyedül hagytak volna (mivel nem is volt ilyen, hogy elutaztak napokra a szüleim). Viszont pl. az unokatestvérem olyan szinten önállótlan és naiv, hogy én nem tudom, hogy boldogul most (huszonévesen) egyedül egy bérelt lakásban, és félek, hogy a végén még történik vele valami baj.

Szóval a gyerektől függ.

2023. máj. 25. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
18, mert elég egy hülye szomszéd, aki felnyom, és megütöm a bokám. Hivatalosan nem lehetne egyedül hagyni, mert "kiskorú".
2023. jún. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!