Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Egy 14 éves gyerek képes...

Egy 14 éves gyerek képes látni azt, ki áll mellette és kire számíthat?

Figyelt kérdés

Elváltunk az apjával. Kitalálta most a drága gyermek, hogy gyerek napra kér egy 25ezres ajándékot. Én kerek perec kijelentettem, hogy nem. Lesz majd szülinap, akkor térjünk vissza rá. Most az apjánál bepróbálkozott, rögtön igent mondott. És megint apa lesz a tuti jófej, én meg az, aki csak nyúzza, hogy haladjon előre. Én el akartam vinni egy rendezvényre, de az már nem érdekes, mert apu vesz neki ilyent és akkor lehet vele játszani.

Az apja egyébként egy hónapban kB 5 napot tölt vele. Gyerektartást fizet, de azon kívül semmit nem vesz, nem száll bele a gyerekkel kapcsolatos költségekbe. Nem érdekli, ha nem megy hozzá a gyerek, nem látogatja meg, egy héten egyszer felhívja.


2023. máj. 24. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen korban sajnos még nem képesek objektíven fel érni, meg amúgy is, a kamaszkorban van, amikor főleg azt érzi, hagyd békén, és bármit csinálsz, te leszel a rossz. Szerintem egy pár évnek még el kell telnie, hogy másként lássa. Sajnos, hogy a felnőtt apja ezt nem látja be, és ajándékkal meg pénzzel veszi meg a gyereket, a nevelésére meg magasból tesz.
2023. máj. 24. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Az apjának a pénz az isten. És ezt akarja átadni a gyerekének is.
2023. máj. 24. 21:37
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk is apa pénzzel kompenzál - amivel megőrjít, mert olyanokat is megvesz, amit én ellenzek, aztán meg kitalálja, hogy akkor utólag levonja a felét a gyerektartásból... no comment. Ráadásul pl. kütyü, amit majd én szabályozzak, hogy ne használja sokat, hanem tanuljon. Vagy kitalálom, hogy lehet kapni házimunkáért pénzt, hogy összespórolja, amit szeretne és megtanulja ezt is, erre megveszi.

Azért szerintem hozzám kötődnek még jobban a gyerekek. Mert amikor a kiskamasszal összeveszve (tipikusan, mert le kell kapcsolni a gépet és aludni) az kijelenti nagy dírrel-dúrral, hogy elköltözik, ha mondom hajrá, elgondolkozik, aztán kenyérre lehet kenni. Mondjuk az apja meg is lenne ijedve :D de ha úgy alakul egyszer, hát menjen. Én nem akarok senki szeretetéért hatalmi játszmákat, hanem csak az legyen velem, aki jól érzi magát velem. Egyébként persze állok rendelkezésre, hiszen szeretem a gyerekeim, de zsarolni ilyen hülyeségekkel nem lehet. Úgyhogy folyamat küzdök a hitelrontásos ár ellen, de nehéz is persze így bármilyen jó elvet követni és fáj, mert ezt normális kommunikációval, együttműködve, jó akaratot feltételezve simán meg lehetne csinálni. De hát nem véletlenül váltam el tőle.

2023. máj. 24. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%

Az apa az apa!

Biztos szereti a gyermeketek!

Most van egy jó lehetőség hogy kimutassa ezt. Persze kimutathatná másképp is,meg többször, de ez most egy ilyen szitu.

Hidd el, a gyermek felfogja, de bolond lenne nem kihasználni a lehetőségeket! Még akkor is ha veled ütközik.

2023. máj. 24. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
0%

Ismerek olyat ahol 18 és 21 éves gyerekeket sikerült apukának megvásárolnia válás után, pedig végig távol volt, a hobbija az utazás, hegymászás volt, ha mégis jelen volt a család életében, akkor mindenkit bántott verbálisan, önző módon csak magára költött, félrelépett stb. Aztán mikor végre meg merte lépni a szeretője miatt a válást, fizetett nagyobb összeget mindkét gyereknek, megígérte hogy megváltozik és máris átpártoltak. Azt nem tudom mennyire tartósan, gobdolom az anyjuk felé is voltak sérelmeik, de mégiscsak ő egyedül nevelte a 3 gyereket és nem hanyagolta el őket.

Lényeg a lényeg hogy szerintem vannak megvásárolható emberek meg vannak akik nem azok.

Engem nem lehet semmi pénzzel, se ajándékkal megvesztegetni.

2023. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ennyiből azért nem derül ki, hogy ki áll mellette és kire számíthat a mindennapokban. A konkrét esetben egyértelmű hogy az apja áll mellette és rá számíthat, hiszen tőle megkapta az ajándékot.
2023. máj. 25. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

#6 nálam van elhelyezve a gyermek. A mindennapok öröme és nehézsége velem történik. Apuka egy hónapban egy hétvégén elviszi, plusz még egy két napot. A tanulás, a folyamatos noszogatás az enyém, apja nem tanul vele, nem foglalkozik az iskolai dolgokkal, csak elvárás van, hogy jó suliba kerüljön be. Holott tudja, hogy a gyermeknek gondja van a tanulással. Egy évnyitón, egy évzárón nem vett még részt, nem érdekli.

Igazából én most próbálom rávezetni a gyereket, hogy tenni kell azért, hogy valami legyen. Kicsit spóroljon, csináljon itthon valamit, akkor lesz zsebpénz. Erre jön apu és megveszi neki. Karácsonyi ajándékkal ugyanez volt. 70ezres dolgot kinézett . Én mondtam, felejtse el, az apja megvette, mert hát mégis ő a jófej apu.

2023. máj. 25. 07:27
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo!


Egy atlag 14 éves nagyon felületes. O annyit lát, anyu nem veszi meg a playstationt, apu igen, anyu azt akarja, tanuljak, miközben én inkább filmet néznék, apunal nezhetem a filmet és nem kell tanulni, anyunal meg kell csinálni a házimunkát, akkor kapok zsebpénzt, apu meg ad, ha kérek. Hát bakker evidens, hogy apu a csúcs szuper, nem kell ezen csodálkozni. Majd ahogy idősebb lesz, látni fogja hogy anyu máshogy segíti, mint apu, hogy anyu nem az ősellenség, apu meg nem Isten. Vagy nem látja, mert lehet az ő személyisége apuehoz hasonló.

El kell fogadni.


Off

Az évnyitó és évzáró orbitális baromság, én is csak addig vettem részt rajta, amíg a gyerek nem tudott egyedül menni. Értelmetlen az egész, nem érdekel. A gyerekem igen.

2023. máj. 25. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha neked meséli el a bánatát, örömét, tudtok kapcsolódni és nem csak távolságtartóan ellátod meg neveled és veszekedsz vele, ha rossz, hanem való figyelmet kap, az érzelmi szükségletei, biztonság iránti vágya is ki vannak elégítve, akkor nem hiszem, hogy ezt a pénz felülírja. Max. majd lejmol az apjától, aki marad pénztárca szerepben.

De nagyon függ attól, mennyire jöttök ki, mint két különböző személyiség a gyerekeddel. Mert vannak szülők, akik a belüket kidolgozhatják vagy a szívüket kitehetik, ha egyszerűen mint két önálló személyiség nem kompatibilisek a saját gyerekükkel. Tehát ha nem lennének rokonok, akkor nem jutna eszébe egyiknek sem keresni a másik társaságát, mert pl. nem tudnak kommunikálni, folyton ütköznek, félreértik egymást. Ilyenkor van az, hogy társadalmi elvárásából, családi mintából "szeretik", "elfogadják" egymást, amíg muszáj, de hiába jószándék, ha a másik inkább idegesítő elem vagy teher marad. Nem minden a nevelésen múlik sajnos. És ha ez a helyzet, akkor választhatja az apját - nem azért, mert nem értékel téged vagy az többet fizet, hanem mert pont mert nem törődik vele, így ott kevesebb a feszkó, több a szabadság.

2023. máj. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Megmondom őszintén, nem értem, hogy mi a bajod. Örülnél inkább: apuka megveszi a gyereknek, akkor neked már nem kell, meg van oldva. Ráadásul pont arról panaszkodsz, hogy a gyerektartáson kívül nem száll be a gyerekkel kapcsolatos költségekbe. Hát pont itt az ellenpélda, hogy DE.


Én úgy gondolom egyébként, hogy biztosan érzi a gyereked, hogy te vagy az, akire számíthat. Ugyanakkor ne haragudj, de az egész stílusodból nekem az jön le, hogy itt inkább te vagy az, aki még mindig nagyon haragszik apukára, és próbálja rossz színben feltüntetni. Azt nem fogja szeretni a gyereked, ha szidod neki az apját! Majd eldönti ő maga (akár konkrét tapasztalat alapján, mikor esetleg nem számíthat rá), hogy mit gondol róla.

2023. máj. 25. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!