Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 10 éves lányomnak ropognak az...

10 éves lányomnak ropognak az ízületei, vállában, ujjaiban. Mit szedjen erre? Vagy torna?

Figyelt kérdés
Sokat mozog, most sokat nőtt, lehetséges hogy ez normális?
2023. jún. 1. 20:44
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
47%

Én is így voltam ezzel kamaszkoromban és még utána évtizedeken át.

Semmit nem szedtem rá, nem foglalkoztam vele.

Te se akard fölöslegesen gyógyszerekkel tömni.

2023. jún. 1. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Komolyan megáll az ész! Hogy jut eszedbe a gyakorin gyógykezeltetni a háziorvos helyett? De gyanítom, hogy az ízületropogás nem betegség.
2023. jún. 1. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

10 évesen nem hinném, hogy porckopás miatt recsegnének az izületei, annak meg különben se ez lenne az egyetlen tünete, szóval az csak simán a ízületi folyadékban felszabaduló gázok hangja.


De most komolyan, neked sose recsegett még semmid?

2023. jún. 1. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Kb. ennyi idős koromtól kezdve nekem is recsegett a térdem, később más ízületeim is. Voltam vele ortopédián, ott azt mondták, hogy minden rendben, addig nincs gond, amíg nem fáj. GYK helyett érdemes lenne oda elvinni a biztonság kedvéért. Főleg, ha sokat nőtt, akkor a gerincre is érdemes ránézni.
2023. jún. 1. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nem gyógyszerekre gondoltam , hanem valamilyen természetes készítményre, sajnos a háziorvosunk csak annyit tud hogy ezt meg azt szedje be és kész.

Nem gondolnám hogy a ropogás normális ebben a korban. Valamiből többet kéne ennie, ásványi anyag ilyesmi?

2023. jún. 2. 05:00
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Az ízületek akár a mindennapi, természetes mozgások során, vagy egy csontkovácsolás alkalmával is eltávolodhatnak egymástól. Ha ez megtörténik, az ízületek közötti térben lévő alacsony nyomás miatt gázok keletkeznek a szinoviális folyadékban.
2023. jún. 2. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%
De a háziorvosod tud beutalót írni az ortopédiára! Hogy gondolod, hogy a gyerek látása és pláne szakértelem nélkül idegenek által javasolt pirulákat beadsz a gyerekednek?
2023. jún. 2. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem pirulákat adok neki, de ezt már leírtam.

Azért kérdezem hogy más gyerekeknél is előfordult e. Hogy mit mondtak rá. Megyünk a gyerekorvoshoz nemsokára.

2023. jún. 2. 08:45
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Vidd ortopéd orvoshoz, ha aggódsz, de felesleges. Mindig is ropogott mindenem. Van ilyen, nem lesz tőle semmi baja. Engem is vittek mindenhova, szedettek mindenféle porcerősítőt, semmi nem èrt semmit.
2023. jún. 2. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De ez mitől van? Egyik gyereknél van a másiknál nincs?
2023. jún. 2. 09:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!