Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Milyen programot találjak ki...

Milyen programot találjak ki 3-5 hetedikesnek?

Figyelt kérdés

A következő tanévben elkezdek mentorálni egy mentorprogram keretein belül. Van egy pár ötletem, de nem vagyok biztos benne, hogy érdekes lehet, plusz ezek inkább kirándulás jellegűek, és azt nem vállalnám be rögtön első pár alkalomra, először jó lenne kicsit megismerni őket. Szóval elsősorban olyan tippeket szeretnék, amiket lehet tanteremben, iskolaudvaron csinálni, és azért nem unják halálra magukat rajta. Tehát nem azzal akarok kezdeni egy szép szeptemberi péntek délutánon, hogy akkor tartsunk tanulást segítő foglalkozást. :D

Jelenleg nem tudom, hogy hány mentoráltam lesz, annyit tudok, hogy minimum három, maximum öt fő. Illetve a programokra havi szinten 10 ezer forint a keret (az esetleges utazási költségen kívül), akárhány gyereket bíznak rám. Tehát ha valamit be kell szereznem(mit tom én, mondjuk ha kézműves programot tartok, akkor ahhoz a cuccok), akkor ennyiből kell gazdálkodnom.


2023. júl. 13. 12:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja, és min. havi kétszer kell programot csinálnom.
2023. júl. 13. 12:37
 2/10 babyboom567 ***** válasza:
94%

Hát ez így kemény lesz, pénz és elképzelés nélkül.

Már most mondom, nem fog leülni veled 5 hetedikes kézműveskedni.Ez áll tőlük a legtávolabb.A kirándulás az még csakcsak, de tudod mekkora felelősség 5 hetedikest elvinni valahová?És ha meggondolják magukat és lelépnek tőled?(a keresztfiam beszámolói szerint, még normális osztálykiránduláson is simán leléptek/söröztek,stb)

Hetedikes a keresztfiam, ami érdekli, az a programozás,xbox,biológia,edzés, táplálkozástudomány,és youtuberek,kutyát sétáltatni.

A legsz...opatósabb kort választottad vagy kaptad meg, mert már nem kisgyerekek, de nem is tinédzserek/fiatalok.

2023. júl. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

O, nahát kérdező, szerintem ugyanazt a mentorprogramot akarjuk tolni. (Hátrányos helyzetű gyerekekkel foglalkozol majd te is, falusi sulikból, ha jól sejtem) :) Kemény lesz, az fix.

#2 Szerintem pont ezért nem akar rögtön kirándulgatós programmal kezdeni senki, akinek van egy kicsi esze is. Ki kell építeni valami bizalmat, fel kell mérni, hogy mennyire hallgatnak rá.

Igazából ha ugyanabban a programban vagyunk, akkor ezen a korosztályon kívül nem is választhatott volna mást. Azt döntheti el, hogy részt vesz, vagy sem. Azt, hogy melyik suli diákjait mentorálja, hány diákot, kiket, azt nem.

Az a baj, hogy az egyetemi felkészítő kurzus erre nem készít fel eléggé. Nekem pl egy félév a felkészítő, és három tömbösített alkalom volt az összes óra, nulla szűrés, hogy alkalmas-e a mentorjelölt, csak fel kellett venni a tárgyat, meg elégtelennél jobb osztályzatot szerezni.(Ami egyébként nekem annyi volt, hogy kellett egy beadandót írni, amit az egyik órán megcsináltunk közösen, tehát amennyiben nem felejti el valaki feltölteni elearningre az anyagot, az már instant ötös)


Kérdező! Én a helyedben az első foglalkozást ismerkedéssel kezdeném, megpróbálnám kideríteni, hogy kit mi érdekel, bedobálnám a saját mindenféle ötleteimet, kihúznám, ami nekik nagyon nem tetszik. Azalapján, amit a kurzust tartó pszichológus nekünk mondott(nem tom neked volt-e bármi tipp, ha ugyanabba vagyunk), én óvakodnék attól, hogy a konkrét programjavaslatokat a gyerekektől kérjem, mert ha nem megoldható, akkor gondot okozhat, ha xy ötleteit mindig visszautasítod, mert olyan, hogy nem, a másikét meg mondjuk berakod a repertoárba.

2023. júl. 13. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 babyboom567 ***** válasza:
83%

Hátrányos helyzetű, falusi hetedikesek.Hát az még komolyabb lesz.Van ismerősöm aki ilyen suliban tanár, a negyedikeseknél is találtak már kést,a felsősöknél alap tartozék a fű/biofű/eki,és simán azt képzelik,hogy ők ekkora királyok,mert már hetedikbe járnak.Hátrányos helyzetű hetedikes lánynak már simán lehet gyereke.Sok gyereket már annyiszor raktak más osztályba/suliba, hogy alig várják,hogy 16 legyen, és eltanácsolhassák.

Ez komoly lesz.

2023. júl. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Segíteni nem tudok, de készülj fel, hogy nagyon nagyokat fogsz csalódni :)
2023. júl. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg kártyázás, valami társas, de függ attól, hogy mennyire nyitottak, mert ha leszarják az egészet bármit csinálsz nem tudod motiválni őket
2023. júl. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogyha hátrányosak, akkor életre tanító dolgokat találnék ki. Pl. főzés, banki dolgok, hogy felfogják. Közlekedés, ügyintézés. Vagy mutassa be a kedvenc YouTube-erét.
2023. júl. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Youtube videókat is mutathatnál.

Néhány példa:

Szecso Video- több szakmát is bemutat peldául rendőr vagy mentőtiszt, ez jó pelda, motiváció lehet a gyerekeknek.


Hogyan működik? Animációs háttérrel érdekesen érthetően beszél természettudományokról.


Tökéletlen történelem

Cuki rajzolt cicákkal magyaráz el történelmi dolgokat.


Zanzatv

Én főleg irodalom és történelem tanulashoz használtam. Érthetően és tömören, röviden adjak elő az anyagrészeket. Én ezzel is készültem az érettségire

2023. júl. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
83%
Őszinte tiszteletem a kérdezőnek, hogy a mai helyzetben, az adott feltételek mellett képes őszintén a munkájának élni. Esküszöm le a kalappal. Én pl.olyan undorral megyek be dolgozni nap, mint nap, hogy eszméletlen. Nem elég, hogy sz@r a munkám, de meg sem fizetik, így mitől is lenne motivációm. Remélem majd az én gyermekemnek is ilyen pedagógusa/nevelöje lesz.
2023. júl. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Magyarázz el nekik érthetően olyan dolgokat amiket nem sokan értenek.
2023. júl. 19. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!