Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Kamaszkorba normális a lányokn...

Kamaszkorba normális a lányoknál ha szinte az egész kezükön ilyen kisebb pattanások vannak sűrűn? Ez majd elmúlik?

Figyelt kérdés

2023. aug. 7. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
81%

Keratosis pilaris nem lehet?

Az nem betegség, hanem egy bőrtípus. Kb kamaszkorban jelentkezik és nem igazán lehet vele mit kezdeni. Örökre olyan marad.

2023. aug. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A bőrgyógyász mit mondott?
2023. aug. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

1# hát nem tudom. Kicsit hasonlít rá talán.

2# nem voltam bőrgyógyásznál vele még.


Amúgy szinte az egész családom azt mondja hogy ez majd elmúlik. Hogy ez a kamaszkor jele csak. Hát így most nem nagyon tudom.

2023. aug. 7. 17:43
 4/10 anonim ***** válasza:
63%
Nekem volt hasonlo de nem pattanas volt, csak ahhoz hasonlitott es mindket kezemen vegig volt nagyon surun. A borgyogyasz ekcemanak hivta, kenocsoket kaptam ra, enyhult de nem mult el. Aztan 14-16 eves koromra elmult.
2023. aug. 8. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
100%

A keratosis pilarison rengeteget tud segíteni a hámlasztás.

Fizikai hámlasztás: radírozó kesztyű

Kémiai: szalicilsav.

Heti max 2x.

Mindig legyen jól hidratált a terület és amennyire lehet kerülni kellene az illatanyagos dolgokat.

Nekem ezek segítettek.

2023. aug. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem normális általánosan, viszont lehet, a család azért tekinti annak, mert valamilyen közös genetikai hajlam miatt náluk elő szokott fordulni. Én azért biztos megmutatnám bőrgyógyásznak, már csak azért is, mert még ha el is múlik magától, addig is nagyon kellemetlen tud lenni.
2023. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek.

4# nekem is csak a pattanásra hasonlít, mert ezek nem pattanások. Hát lehet akkor esetleg én is elmegyek bőrgyógyászhoz. De remélem majd elfognak nekem is menni ezek később.

2023. aug. 9. 17:05
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a lábamon kívül mindenem pattanásos-kiütéses volt. Durván. Sosem hittem volna,hogy elmúlnak. Kb 30 évesen múltak el, most teljesen sima a bőröm.
2023. aug. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi
2023. aug. 11. 11:19
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem egyebkent a sos tengeri viz segitett, nyaron mindig ott voltunk 3 honapot, akkor szepen vissza huzodott. Tenyleg durvan az egesz kezem ilyen volt (en vagyok az akinek tinikent elmult) de egyebkent miota a fogamzasgatlot abba hagytam 1-2 apro kijott, igy nekem megfordult a fejemben mi van ha hormonalis dolog all mogotte :)
2023. aug. 11. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!