Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 15 éves fiam e-cigizik! Mit...

15 éves fiam e-cigizik! Mit tehetek? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnapelőtt mosásnál a fiam nadrágzsebében találtam egy elf bart, de ez nem olyan, mint amiket a tv-ben is láttam, kicsit olyan mint egy air pods tok, csak van rajta egy szipka és színes. Amikor hazaért a fiam, elmondtam neki, hogy mit találtam, és hogy ez illegális és abba kéne hagynia, mert biztosan káros valamennyire. Azt mondta, hogy ennek az akksija újratölthető, és hogy azok már nem illegálisak. Ezután azt kérdeztem, hogy mikor kezdte és mennyit szív. Elmondta, hogy kb. 3 hónapja, és hogy csak akkor használja, ha a haverjaival összejönnek, ez kb. heti 3 alkalom. Én elmondtam neki, hogy nagyra értékelem, hogy őszinte volt velem, de továbbra is rossz dolognak tartom ezt, és szeretném támogatni abban, hogy ezt elhagyja. Az volt a válasza, hogy a haverjai közül mindenki szívja, ciki lenne ha ő nem. Ezután felment a szobájába. A készüléket nem adtam vissza neki, de attól tartok, hogy a haverjainál biztosan lesz, és mint mondta, nem akar kilógni a sorból. Mit tegyek? Eltiltani nem szeretném a haverjaitól, se büntetni. Támogatni szeretném abban, hogy ezt abbahagyja. Vagy jobb, ha nem csinálok semmit és majd kinövi? Egyébként sem én, sem a férjem nem dohányzunk.


2023. aug. 27. 19:23
1 2 3 4
 31/35 anonim ***** válasza:
94%
"két nagy pofon,aztán kész.soha többet."ugye nem azt akarod mondani hogy két hatalmasat le kell keverni és soha többet nem cigizik????ezt ugye nem gondolod komolyan.ha így lenne......szinte senki nem cigizne.meg lenne a rászokás ellenszere.
2023. aug. 30. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
60%
Most komolyan amellett érveltek meg azzal fenyegetőztök, hogy ha egy felelős szülő nem hagyja, hogy a gyerek mindenfélével mérgezze magát az ő pénzén, akkor majd "érzelmileg elveszíti"? De hát kamasz, pont ez történik. Válik lefele érzelmileg. Nem tudod magadhoz kötözni, se azzal, hogy engeded bagózni, se mással. Egy ekkora gyerek nem tud még felelős döntést hozni, pont ezért nem vehet cigit és nem szavazhat. Ha a szülő nem dönt helyette, hanem attól rettegve, hogy érzelmileg elveszíti, tojáshéjon tipeg körülötte, azzal elveszíti a tekintélyét, ráadásul az érzelmi leválást sem tudja megakadályozni. A kamasz gyereked nem a haverod vagy a párod, hanem a gyereked, és az tök más. Nem kell lelkifurdalást érezned, ha az ő érdekében tiltod a cigit, és bedurcul. Az a dolga, kamasz. Neked meg az, hogy felelős szülő legyél és ne rettegj attól, hogy a gyerek pipa lesz rád.
2023. aug. 30. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:
16%

,, A kamasz gyereked nem a haverod vagy a párod, hanem a gyereked, és az tök más."


Annyira egyszerű ez a mondat, nem tudom a liberálisok ezen mit nem fognak fel.

2023. aug. 30. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 NTBS ***** válasza:
79%
Elveszed a zsebpénzt! Nem lesz miből költeni rá!
2023. szept. 5. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 anonim ***** válasza:
69%

Végigolvastam a kommenteket, nem tudom, hogy a liberális szülők vagy kommentelők mit gondolnak?


Senki normális, reális gondolkodású szülő nem gondolja, hogyha több eszközzel akadályozza a gyerek nikotin fogyasztását, akkor soha többet nem fog egy slukkot sem szívni.


Azonban arra bazírozni egy nevelést, hogy "nem tiltok semmit, mert úgyis csinálja, ha akarja" - ez nem nevelés, és főleg a szülő kényelmét szolgálja, mert így nem kell konfliktust vállania a gyerekkel.


Igenis tiltani kell, és minden lehetséges módon akadályozni a káros szokások kialakulását. A gyerek érdekében! Például zsebpénz megvonással, vagy más eszközökkel is. Ha csinálja tovább, legalább kevesebbet tud venni belőle, kisebb eséllyel alakul ki a függőség.

2023. szept. 18. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!