Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » A gyerek kamaszkorában majdnem...

A gyerek kamaszkorában majdnem minden szülő megbánja a gyerekvállalást?

Figyelt kérdés

Merthogy (legalábbis tapasztalatom szerint) a csapból is az folyik, hogy hát a kamaszkor alatt a szülő képes lenne kitépdesni az összes haját, és legalább 10x infarktust kap egy évben a gyerek miatt, amikor butaságokat, rossz dolgokat csinál.

Egy 2 kamaszkorú gyerekes anya mondta a múltkor, hogy megbánta a gyerekvállalást, mert anyának lenni hálátlan feladat, és a gyerekei csak a negatív szavakat vágják a fejéhez, és nem is szeretik őt úgy, ahogy kéne.


2023. szept. 10. 15:16
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
HAHA:D kb 2 éves kortól ezt csinálják. Mellé kamaszként is tudnak cukik lenni, meg két évesen is.
2023. szept. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
53%

NEM!

A szülőben a hiba. Félrenevelte a gyereket.

A viselkedésével meg további rossz mintát ad.

A gyerekkel mindig foglalkozni kell, beszélgetni kell,

minden butaságával forduljon hozzám, az anyjához meg a apjához.

mindenre van megoldás. Arra is, ha idétlen, ha makacs, ha ostoba,

ha nem tud mit kezdeni a hormonrobbanásai miatt az érzelmi hullámzásaival.

2023. szept. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Nekem négy felnött gyerekem van, de nem éreztem ilyen egyik esetében sem. Persze voltak gondok, de nem annyira, hogy megbánjam a gyerekvállalást, vagy infarktust akarjak kapni
2023. szept. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
69%
Ilyenkor meghallgatnám a másik oldalt is, hogy miért mondják ezt a gyerekek...
2023. szept. 10. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

#4

Annak mindig oka van, hogy a gyerek milyen stílusban beszél a szüleivel.

2023. szept. 10. 15:44
 6/17 anonim ***** válasza:
84%
Az én szegény szüleim biztosan megbánták. Megbocsáthatatlan dolgokat műveltem.
2023. szept. 10. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Az én kamaszom szeret. Attól még idegesít, mert búvalbacott pofával vonszolja magát körbe-körbe, de nem akar kinyírni :D
2023. szept. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, te szerintem ugyanaz vagy, aki napi szinten ír ki kérdéseket, hogy a gyerek különböző életszakaszait hogyan bírják a szülők elviselni, megbánják-e, hogy gyereket vállalnak stb. stb.

Szinte minden kérdésnél leírtuk többen is, hogy így nem lehet felkészülni a gyerekvállalásra!

Ha ennyire szorongsz, ennyire csak a rosszat látod benne, akkor neked nem való!

Akkor sem, ha még huszonöt hasonló kérdést írsz ki.


A gyerekvállalás optimista embereknek való, akik a jót fogják észrevenni benne és türelemmel, humorral viselik el a kellemetlen részét. Akik nem ijednek meg a problémáktól, hanem nekiveselkednek a megoldásuknak.

2023. szept. 10. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

8.

Itt most ki beszél ilyesmiről, hogy én rossznak látom a gyereknevelést?


Te nem szoktad azt hallani például, hogy a kamaszkor a legidegőrlőbb időszak, és a szülők ilyenkor aggódnak, stresszelnek a gyerek miatt?


Amúgy igen, valóban csak azoknak kellene gyereket vállalni, akik úgy érzik, hogy a rossz és extra nehéz időszakokat is átvészelik a gyereknevelésben, máskülönben soha nem fogják észrevenni a jót.

Én sajnos nem ezt tapasztalom, hogy mindenki saját akarat, döntés szerint vállal gyereket, és meglátja benne a szépet is, sőt.

2023. szept. 10. 18:03
 10/17 A kérdező kommentje:

"Szinte minden kérdésnél leírtuk többen is, hogy így nem lehet felkészülni a gyerekvállalásra!"


Hidd el, hogy nem azért írok ki ilyesmit, mert így akarok felkészülni rá. :D

2023. szept. 10. 18:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!